Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

M.Mikutavičius: televizija – mažas Seimas, kuriame yra krūva bepročių (nuotraukos)

Marijonas Mikutavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Marijonas Mikutavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva – ypatingas kraštas, kuriame talentų, ko gero, galima rasti daugiau negu registruotų gyventojų. Esame gabūs viskam: jeigu ne dainuojame, tuomet šokame arba grojame. Jei gamta neapdovanojo ypatingu muzikalumu, faktas, kad esame itin gabūs krepšiniui ar futbolui. Sakote, sportas ir muzika – ne jūsų sritis? Tuomet tikrai jūsų ilgos kojos, galbūt turite šiek tiek silikono ir išskirtinį talentą reklamuotis. Greičiausiai todėl Lietuvos televizijų eteryje vieną talentų šou nuolat keičia kitas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

TV3 laidos „Kodėl?“ dalyviai Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonavičius-Samas, Andrius Mamontovas, Jurijus Smoriginas ir kiti žinomi Lietuvos muzikos bei pramogų pasaulio žmonės mėgino atsakyti į klausimą, kodėl talentų projektuose žiūrovų simpatijų sulaukia keistuoliai ir linksmuoliai, o dažnai tikri talentai lieka nepastebėti.

Laida prasidėjo pilvo šokėjų pasirodymu, kurį kaipmat sukritikavo J.Smoriginas, nors būtent šiam numeriui laidoje „Lietuvos talentai“ M.Mikutavičius ištarė „taip“.  Diskusija, turėjusi atsakyti į konkretų klausimą, greitai virto debatais apie šią talentų laidą ir apie tai, koks turi būti žmogus, norintis pasirodyti televizijos eteryje. Vieni diskusijos dalyviai teigė, kad televizijos eteryje turėtų pasirodyti tik profesionalai, kiti – kad galimybę reikėtų suteikti ir paprastiems žmonėms.

„Televizija – ne ta vieta, kur gimsta tikri genijai“, –  J.Smoriginas atkakliai gynė poziciją, kad į televiziją nesistengia patekti tokie žmonės, kurie tikrai turi talentą.

Laidos „Lietuvos talentai“ prodiuseris  S.Urbonavičius-Samas laikėsi kitokios nuomonės. Pasak jo, galimybę pasirodyti ant scenos reikėtų suteikti visiems, kurie nori ir mano, kad gali tai daryti: „Televizijos žiūrovas yra pakankamai protingas, kad pats atsirinktų, kas yra kas.“  

Dainininkas A.Mamontovas teigė, kad televizija jauniems žmonėms padeda būti pastebėtiems be didelių pastangų.

Absurdo šou arba žmogaus, nematančio savęs iš šono ir pervertinančio savo talentą, benefisas nepaliko abejingų. Skėtis, dirbtinės gėlės ir rusiškos „čiastuškos“ kai kam kėlė liūdną šypseną, o kai kam – juoką.

„Gebėjimas išgarsėti be televizijos – štai  kur talentas. Bet kuriuo atveju reikia pasverti savo galimybes prieš einant į tokius renginius, nes gimęs žvirbliu erelis nebūsi“, – šyptelėjo  dainininkas. 

Tuo tarpu Gediminas Jaunius laikėsi ganėtinai neutralios pozicijos. Renginius organizuojantis buvęs „gelbėtojas“ teigė, kad „kai kurių žmonių į sceną išleisti nereikėtų“. G.Jaunius gyrė prodiuserių iniciatyvą kurti panašaus pobūdžio laidas, nes „tokie projektai įneša į Lietuvos pramogų verslą naujo vėjo“.

„Televizija tikrai nėra vienintelė vieta atrasti talentų, bet tai puiki terpė“, – racionaliai į temą pasižiūrėjo Dž.Siaurusaitis. „Televizija – labai gera mokykla, kai tu žinai, ko sieki ir ko nori“, – jam antrino S.Urbonavičius-Samas.

Viena didžiausių staigmenų laidos metu tapo Virginijaus (vieno iš laidos „Lietuvos talentai“ dalyvių, kuriam komisija pasakė „taip“) pasirodymas.  Absurdo šou arba žmogaus, nematančio savęs iš šono ir pervertinančio savo talentą, benefisas nepaliko abejingų. Skėtis, dirbtinės gėlės ir rusiškos „čiastuškos“ kai kam kėlė liūdną šypseną, o kai kam – juoką. Vieni diskusijos dalyviai stebėjosi vyro drąsa, kiti piktinosi, o treti, kaip ir G.Jaunius, nesuprato, kokio efekto siekta: nustebinti, sužavėti ar sugraudinti.

Kad ir kaip skyrėsi laidos dalyvių nuomonės daugelių klausimu, visi pritarė M.Mikutavičiui.

„Talentų šou – tai loterija, kurioje pagrindinį prizą laimi tas, kuris sugeba palikti didžiausią įspūdį. O apskritai televizija – mažas Seimas, kuriame yra krūva bepročių, bet tarp jų kartais pasitaiko ir protingų žmonių.“ 

Laidą baigė „Lietuvos talentuose“ sužibėjusi grupė „Peru“ juos išgarsinusia daina „Kodėl?“.  

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką