Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 5d. 15:23

Modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūtis: prokuratūra baigė tyrimą, teisme atsidurs du įtariamieji

Dovilė Didžiūnaitytė ir Ričardas Pinikas
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Dovilė Didžiūnaitytė ir Ričardas Pinikas

Uostamiesčio prokuratūra pranešė baigusi daug visuomenės dėmesio sulaukusį ikiteisminį tyrimą dėl modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties. Mergina prieš dvejus metus neaiškiomis aplinkybėmis iškrito iš viešbučio 14-o aukšto balkono ir žuvo.

Suprasti akimirksniu

  • Nelaimė įvyko 2017 metų lapkričio 20-ąją. 19 val. 35 min. D.Didžiūnaitytės kūnas buvo rastas Klaipėdos Naujojo Sodo gatvėje ant grindinio
  • Manekenė iškrito iš 14-ojo aukšto bendrojo naudojimo balkono. Nelaimės metu su D.Didžiūnaityte buvo prodiuseris Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis
  • Prodiuseriui įtarimai dėl modelio žūties pareikšti 2018-ųjų vasario 26-ą
  • 2018-ųjų spalį paskelbta, kad modelio kūne rasta mediko A.Miltenio DNR
  • 2019-ųjų gegužę Klaipėdos prokuratūra nusprendžia atlikti modelio pomirtinę psichologinę ekspertizę. Šeimos interesams atstovaujantis advokatas G.Černiauskas apskundė ekspertizės rezultatus.
  • Vasaros pradžioje įtarimai byloje pareikšti antram įtariamajam – Aivarui Milteniui. R.Pinikas įtariamas mušęs merginą, taip pat jam pareikštas įtarimas dėl narkotinių medžiagų platinimo, perduodant juos vartoti žuvusiajai, taip pat dėl poveikio liudytojai
  • Panaikinus įtarimus dėl modelio nužudymo, šeima pateikė antrąjį skundą. Jis rugpjūčio pradžioje buvo atmestas

Beveik po pusę metų trukusio ikiteisminio tyrimo procesinių sprendimų teisėtumo kontrolės etapo, šiandien, gruodžio 5-ąją, paskelbta tyrimo pabaiga, praneša prokuratūra. Klaipėdos apygardos teismas dar šių metų lapkritį priėmė neskundžiamą nutartį, kurioje pritariama bylos prokuroro sprendimui ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Praėjus daugiau nei dvejiems metams po modelio Dovilės Didžiūnaitytės mirties byla keliauja į teismą. Galutiniai įtarimai šioje byloje yra pareikšti dviem asmenims.

Įvertinus tyrimo metu surinktus duomenis, Aivarui Milteniui pareikšti įtarimai dėl išžaginimo, Ričardas Pinikas šiame tyrime įtariamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikiu liudytojui bei fizinio skausmo sukėlimu.

Proceso dalyviams paskelbus apie ikiteisminio tyrimo pabaigą, per nustatytą terminą jie gali susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga, teikti prašymus ją papildyti. Pasibaigus susipažinimo terminui, bylos medžiaga bus perduota prokurorui kaltinamajam aktui surašyti.

Iškrito iš balkono

Primename, kad ikiteisminis tyrimas dėl jaunos merginos žūties buvo pradėtas 2017 metų lapkričio 20 dieną, po to, kai Klaipėdoje iš bendro naudojimo viešbučio balkono, esančio 14 aukšte, iškrito ir žuvo jauna mergina. Visą šį laikotarpį ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas intensyviai, dėmesingai tikrinant visas, net mažai tikėtinas, šio tragiško įvykio versijas, skelbia prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas pagal 7 Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, poveikio liudytojui, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, išžaginimo, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Ikiteisminiame tyrime atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, prokuroras, vadovaujantis šiam ikiteisminiam tyrimui, šių metų birželį priėmė nutarimą, kuriuo baudžiamasis procesas dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą, buvo nutrauktas.

Nutarimą nukentėjusios advokatas Gintaras Černiauskas apskundė. Apie tai ne kartą rašė ir 15min. Skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė. Šių metų lapkritį Klaipėdos apygardos teismas priėmė neskundžiamą nutartį dėl prokuroro priimto sprendimo ikiteisminį tyrimą pagal dalį Baudžiamojo kodekso straipsnių nutraukti.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Po dar vieno pralaimėjimo D.Didžiūnaitytės šeima nepasiduoda: kova dėl R.Piniko keliasi iki rudens

D.Didžiūnaitytės šeima prašo nušalinti teismą, prokurorą ir prokuratūrą: „Teisinė sistema – korumpuota“

Antrąkart apskųstas D.Didžiūnaitytės bylos prokuroras lieka prie savo nuomonės: „Tegu skundžia.“

Baudžiamasis procesas iki šiol buvo tęsiamas pagal 4 Baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, poveikio liudytojui, fizinio skausmo sukėlimo ir išžaginimo.

Ikiteisminiame tyrime yra sukaupta 18 tomų medžiagos, apklausti 64 liudytojai, su tarptautinės teisinės pagalbos prašymais prokuratūra kreipėsi į dvi užsienio valstybes, gautos 24 specialistų išvados ir ekspertizių aktai. Kai kurių išvadų teko laukti daugiau nei pusę metų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

D.Didžiūnaitytės šeimos interesams atstovaujantis advokatas: „Teisinė sistema – korumpuota“

15min jau rašė, kad merginos šeimos interesams atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas tris kartus kreipėsi į Klaipėdos prokuratūrą, tačiau visi skundai buvo atmesti. Kalbėdamas lapkričio mėnesį jis teigė, kad nelieka nieko kito, kaip reikšti nepasitikėjimą ir prašyti nušalinti Klaipėdos teismą bei prokuratūrą. Vis dėlto tai irgi nepadėjo.

Tąkart susisiekus su D.Didžiūnaitytės advokatu, jis teigė negalintis patikėti, kad įtarimai buvo atmesti. Ir nors G.Černiauskas įsitikinęs, kad byla į teismą turėtų nukeliauti tokia, kokia yra iš tikrųjų – su visais kaltinimais, – panašu, kad bylinėtis teks be jų: „Manau, kad eisime šiuo keliu, nes neturime galimybės dabar pasiekti teisingumo. Klaipėdos teismas ir prokuratūra aiškiai išdėstė savo poziciją, nuomonę. Kai išnagrinėsime nutartį, su ja susipažinsime, bendra tvarka greičiausiai per kitą savaitę pateiksime prašymą dėl teismo ir prokuratūros nušalinimo.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintaras Černiauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintaras Černiauskas

Vykusiame posėdyje R.Pinikas ir A.Miltenis nepasirodė, nors tokią galimybę turėjo. G.Černiauskas mano, kad įtariamieji vengia tam tikrų procesinių veiksmų, kuriuos būtų galima atlikti.

„Jei jie tikrai nieko nebūtų padarę, atlikus šiuos veiksmus būtų pašalintos mūsų abejonės dėl padaryto nusikaltimo. O jos yra pakankamai rimtos, nes kiti įrodymai akivaizdžiai rodo, kad tikriausiai buvo taip, kaip mes sudėliojome visą įvykio versiją“, – kalbėjo G.Černiauskas.

Byla D.Didžiūnaitytės artimiesiems kainavo dešimtis tūkstančių eurų

Susisiekus su D.Didžiūnaitytės dėde Arūnu Pakulevičiumi, jis išreiškė nepasitikėjimą teisine sistema. Ir nors nežada nuleisti rankų, vyras mano, kad 2 metus trunkantis ikiteisminis procesas pagaliau turi būti pradėtas nagrinėti teisme.

„Viliamės, kad galbūt teismo proceso metu atsirastų naujų, papildomų dalykų, kurie leistų pateikti tuos įtarimus. Viskas yra surinkta, tačiau prokuratūra nekelia pagrindinių kaltinimų. Mūsų teisėsauga, kaip ir tikriausiai visos sistemos Lietuvoje, stulbina savo neveiklumu, nerangumu. Apie tiesą net nėra ko kalbėti, mūsų valstybėje nelabai galima ją surasti“, – 15min sakė A.Pakulevičius.

LNK nuotr./Arūnas Pakulevičius
LNK nuotr./Arūnas Pakulevičius

Manekenės artimieji, anot A.Pakulevičiaus, vos sulaukę kokio nors laiško iš teismo, vėl išgyvena Dovilės netektį. Ši kova juos verčia būti ne tik psichologiškai stiprius, bet ir kainuoja nemažai pinigų.

„Neįvardysiu sumos, bet mes kalbame apie dešimtis tūkstančių“, – sakė manekenės dėdė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką