Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugsėjo 4d. 17:19

Modelis D.Guobytė išgelbėjo nukankintą pekinų veislės kalytę: šuo rastas grandine pririštas prie medžio

Deimantė Guobytė ir jos priglausta pekinų veislės augintinė Nika
Asmeninio albumo nuotr. / Deimantė Guobytė ir jos priglausta pekinų veislės augintinė Nika

Prieš kelias savaites socialiniame tinkle pamačiusi neprižiūrėtos ir paralyžiuotos pekino veislės kalytės nuotrauką, modelis Deimantė Guobytė iš karto žinojo, kad nenurims, kol nuskriaustas keturkojis neras naujų namų. Taip prasidėjo jos ir 12 metų Nikos pažintis, tačiau vienas klausimas liko neatsakytas iki šiol – kas taip galėjo pasielgti.

Deimantė 15min pasakoja sužeistos ir neprižiūrėtos kalytės nuotrauką pamačiusi feisbuke. Viena jos akis buvo labai nedidelė, kitos, anot modelio, išvis nebuvo. Dvi pekinų veislės kalytes auginanti mergina žino, kad neprižiūrint šių šunų akių, ilgainiui jie gali apakti, todėl nieko nelaukdama susisiekė su skelbime nurodyto šuns savininke.

Tačiau ne viskas buvo taip paprasta. Pasiūliusi savo pagalbą ir paprašiusi priglausti šunelį, Deimantė nesulaukė jokio atsakymo. Supratusi, kad pekinų kalytės savijauta gali būti blogesnė, nei įsivaizdavo, modelis savininkei pagrasino policija.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Guobytės augintinė Nika
Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Guobytės augintinė Nika

„Mergina mane ignoravo, nekėlė ragelio, kol nepagrasinau. Pasakiau, kad jei ji nenori su manimi kalbėti, susisieksiu su policija, nes situacija atrodė labai įtartina, bijojau dėl šunytės gyvybės. Tuomet susitarėme gražiuoju. Atvažiavusi paimti kalytės, radau ją pas merginos gimines“, – sakė D.Guobytė.

Deimantės Guobytės priglausta pekinų veislės kalytė:

Kai nuvažiavo į sutartą vietą, Deimantę apėmė didelis šokas. Pekinų veislės kalytė buvo labai graži, bet, kaip pasakojo mergina, atrodė sugniuždyta, akla, sudžiuvusi, nusėta blusomis, purvina, o kailis susivėlęs. Kalytė vos pastovėjo ant kojų.

„Paklausus, kas jai nutiko, žmonės pasakė, kad nežino, rado ją pririštą prie medžio su grandine ir surištomis kojomis. Manė, kad ja šeimininkai atsikratė“, – pasakojo Deimantė.

Paėmusi kalytę, Deimantė iš karto paskambino į Vingio veterinarijos gydyklą Klaipėdoje, kurioje visada apsilanko su kitomis augintinėmis – Vesta ir Čita. Veterinarai, anot modelio, buvo šokiruoti, tačiau iš karto suteikė reikiamą pagalbą, šunį nuskuto, nublusino, nukirmino ir padarė reikiamus tyrimus.

Deimantės Guobytės augintiniai:

„Gydytojai pasakė, kad šunytė, kurią pavadinome Nikute, yra 12-kos metų, be dantukų, visiškai akla, su viena neišsivysčiusia akimi ir turi kojų negalią – iškilę kojų sąnariai, todėl sunkiai vaikšto. Problemos dėl kojų gali būti atsiradusios dėl tėvų genų, anot veterinarų, galėjo būti sukryžmintas brolis su sese“, – sakė Deimantė.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Guobytės augintinė Nika
Asmeninio albumo nuotr./Deimantės Guobytės augintinė Nika

Globoti naują augintinę nusprendusi Deimantė jau nupirko specialią lazdelę, skirtą akliems šunims, kuri padeda neatsitrenkti į daiktus. 15min modelis pasakojo, kad pažįstami, kurie taip pat augina aklus gyvūnėlius, pasakojo, jog po savaitės naujasis Deimantės augintinis turėtų priprasti prie naujų namų.

„Svarbiausia, negalime perstatyti baldų, o pavalgius kėdę privalo pristumti į tą pačią vietą. Duris ir įėjimus į kambarius sužymėjome skirtingais eteriniais aliejais, kad šuo geriau orientuotųsi, išmoktų „namų žemėlapį“, – pasakojo D.Guobytė.

Kartu su vyru Luku Baranausku gyvenanti Deimantė sako taip pat apklijavusi įvairius kampus minkšta medžiaga ir džiaugiasi, kad senosios namų šeimininkės – Nika ir Čita – draugiškai priėmė naują draugę, kuri su kiekviena diena jaučiasi vis geriau ir drąsiau.

Nors ir akla, kalytė turi labai gerą uoslę, o vos pašaukus vardu, ateina. Su nauja globotine Deimantė praleidžia daug laiko, jau išveda į lauką pasivaikščioti: „Greitai skrisiu į Niujorką, ten planuoju nupirkti specialius ratukus galinėms pekinės kojoms. Tuomet lauke galėsime praleisti daugiau laiko.“

Ateityje šeimininkų neprižiūrėtai kalytei gali prireikti ir akių operacijos, tačiau kol kas Deimantė lašina specialius vaistus ir tikisi, kad galbūt pavyks jos išvengti.

Tai jau ne pirmas kartas, kai Deimantė kartu su vyru padeda gyvūnams. Prieš 5 metus ji įsteigė fondą, kurio surinkti pinigai pervedami prieglaudoms, gyvūnai aprūpinami maistu.

Modelis taip pat padeda beglobiams gyvūnams rasti naujus namus, suteikia paramą žmonėms, kurie negali sumokėti už augintinio operaciją.

Socialinių tinklų paskyrose D.Guobytė dalijasi įvairiais skelbimais, skatina nepirkti gyvūnų, bet juos priglausti, suteikti savo meilę, rūpestį.

Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Guobytė ir jos pekinų veislės kalytė
Asmeninio albumo nuotr./Deimantė Guobytė ir jos pekinų veislės kalytė

„Skleidžiame žinią, kad gyvūnas tai ne daiktas, o šeimos narys. Žmonės visada gali į mus kreiptis, jei žino keturkojį, su kuriuo netinkamai elgiamasi“, – sakė mergina.

Ji prisipažino, kad didelį prisirišimą gyvūnams jaučia jau nuo pat vaikystės. Deimantė džiaugiasi, kad ne tik ji, tėvai, bet ir vyras myli augintinius, jais labai rūpinasi: „Taip pat abu esame veganai, neperkame odinių rūbų, ir mums patinka taip gyventi.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką