Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 24d. 08:03

Modestui Vaišnorui būtų suėję 40 metų: „Humoro klubas“ jo garbei įsteigė premiją

Modestas Vaišnoras, „Humoro klubo“ nariai
Butauto Barausko ir asmeninio albumo nuotr. / Modestas Vaišnoras, „Humoro klubo“ nariai
Prieš 11 metų anapilin iškeliavusiam žurnalistui, komikui, „Humoro klubo“ pradininkui Modestui Vaišnorui rugsėjo 24 d. būtų suėję 40-imt. Būtent šios dienos proga geras vyro bičiulis ir buvęs scenos kolega Paulius Ambrazevičius kartu su kitais „Humoro klubo“ nariais sumanė komiko vardu įsteigti kasmetinę premiją. O kartu prisiminė ir ryškiausias akimirkas, išmoktas pamokas ir iki šiol gyvenimu vedančius žodžius.

Prieš daugiau nei 10 metų televizijos eteryje pasirodęs „Humoro klubas“ lietuviams pristatė išskirtinį, bet nenumaldomą juoką sukeliantį humorą.

Būtent su nauju komedijos žanru tada atėjo ir naujieji jų pradininkai – „stand-up comedy“ karaliais imti laikyti Modestas Vaišnoras, Aidas Puklevičius, Giedrius Drukteinis, Justinas Jankevičius, Paulius Ambrazevičius ir Asia Zemdliauskaitė.

Kiekvieną pirmadienio vakarą buvo paruošiama speciali programa, kėlusi juoką ne tik gyvai publikai, bet ir prie televizijos ekranų sėdintiems žiūrovams.

O tarp juos juokinančių poetų, aktorių vienas ryškiausių improvizatorių buvo žurnalistas, humoristas ir laidos vedėjas M.Vaišnoras. Jį visi žinojo ne tik dėl karčių, tiesmukų anekdotų bei skandalingų pasisakymų, bet ir dėl pasiekto Lietuvos rekordo – Modestas radijo stoties „IR“ eteryje be pertraukos su kolega išbuvo 42 valandas.

Butauto Barausko nuotr./Modestas Vaišnoras
Butauto Barausko nuotr./Modestas Vaišnoras

Vėliau iš televizijos ekranų dingus laidai „Humoro klubas“, komiko gerbėjai jo paklausyti galėjo atėję į naują jo ir J.Jankevičiaus humoristinį susivienijimą „Du kavos“. Tačiau projekto gerbėjai netrukus sulaukė liūdnų žinių – 2010 m. gegužės 13 d. sustojo Modesto širdis.

M.Vaišnoro garbei – jaunojo komiko premija

Skaudžią netektį išgyvenę bičiuliai kalbėdami su 15min apie jį atsiliepė tik šilčiausiais žodžiais ir negalėjo patikėti, kiek dar daug buvo nenuveikta, kiek dar daug anekdotų nepasakyta. Vis dėlto atminimas neliko pamirštas – patys artimiausi draugai ir Modesto brolis jo garbei po mirties išleido jo kūrybos knygą ir gimtadienio proga kasmet rengia paminėjimus.

Šis paminėjimas vyks ir šiais metais, tačiau šįkart – su dar viena ypatinga detale. Prieš kelias savaites buvęs kolega, taip pat humoristas Paulius Ambrazevičius paskelbė, kad M.Vaišnoro 40-ojo gimtadienio proga steigiama jaunojo komiko premija.

Jo manymu, būtent tokiu būdu būtų prisimintas legendinis komikas, o kiekvienais metais išrinktas vis naujas į humoro pasaulį įsiliejantis žmogus.

Asmeninio archyvo nuotr./Paulius Ambrazevičius
Asmeninio archyvo nuotr./Paulius Ambrazevičius

„Prieš porą savaičių ryte pasižiūrėjau kalendorių, kuriame buvau pasižymėjęs, kad rugsėjo 24 d. bus Modesto gimtadienis. Primečiau, kad jam kaip tik būtų suėję 40 metų. Tam norisi didesnio paminėjimo nei įrašas feisbuke apie buvusį talentingą žmogų, kuris tikrai per anksti išėjo. Tada šovė į galvą mintis, kad tai reikia susieti su komedijos scena.

Ir kaip tik prieš tai buvo teikiama Romo Sakadolskio premija. Tas man galvoje ir susijungė, pagalvojau, kad gal reikia įsteigti premiją jaunam komikui ir ją pavadinti Modesto Vaišnoro vardu. Ir taip kasmet, bent vieną kartą per metus, žmonėms priminti Modestą“, – apie gražią idėją pasakoja P.Ambrazevičius.

Dėl sumanymo Paulius pasitarė ir su dabartiniais „Humoro klubo“ nariais. Jiems pritarus, vyras susisiekė su Modesto geru bičiuliu Martynu, o tada – ir su jo broliu Rolandu.

„Modesto mamytė pernai iškeliavo anapus, o tėtis dar seniau miręs, tai realiai pasitariau su tokiu artimiausiu giminaičiu. Jis labai apsidžiaugė, sakė, kad labai faina idėja, tai viskas taip ir išsirutuliojo“, – sakė Paulius.

Pasiteiravus, kaip bus renkamas premijos laimėtojas, humoristas atskleidžia, kad viskas vyksta visiškai subjektyviai. Jis kartu su kitais „Humoro klubo“ kolegomis lankosi ne viename renginyje, kuriame į sceną lipa pasibandyti norintys pradedantieji komikai.

Butauto Barausko nuotr./Modestas Vaišnoras
Butauto Barausko nuotr./Modestas Vaišnoras

„Mes jau maždaug buvome sugalvoję, kas gaus premiją. Tas žmogus tai sužinos likus 5 minutėms iki oficialaus paskelbimo. O iki tol žinome mes keturi ir dar vienas žmogus. Bet esmė ta, kad nors ją vadiname jaunojo komiko premija, tačiau iš tikrųjų reikėtų vadinti pradedančiojo komiko premija.

Gali būti, kad tas jaunasis komikas stand up'inti pradėjo 40-ies ar 60-es. Tačiau mes labiau norime įvertinti progresą, o tokius žmones tikrai matome. Tas mūsų kandidatas, sutapus bendrai nuomonei, per paskutinius dvejus metus labai patobulėjo“, – apie šiųmetinį premijos laimėtoją kalbėjo P.Ambrazevičius.

Ir nors specialiame M.Vaišnoro gimtadienio paminėjime šiemet Paulius, deja, negalės dalyvauti, tačiau ateityje tikisi, kad prie premijos galės pridėti kokį nors įsimintiną meno kūrinį.

„Galbūt statulėlę ar kažką panašaus. Bet bent kol kas, kol esu pasiruošęs, gal pirmus 10 metų komikams prie premijos bus įteikiama Modesto Vaišnoro kūrybos knyga“, – sako jis.

Penktadienio rytą paaiškėjo, kad pirmuoju premijos laureatu tapo 23-ejų vilnietis Evaldas Jasaitis.

„Modestas laužydavo visas taisykles“

Svarbaus minėjimo proga Paulius Ambrazevičius pasidalijo ir apie buvusį kolegą užsilikusiais prisiminimais. Komikas juokiasi, kad nors kai kurie jų ir ne visai cenzūriniai, tačiau užtat parodantys unikalų Modesto humoro jausmą.

„Kai užsiimi komedija, tu vis tiek maždaug žinai juokelio parašymo taisykles. Modestas visas taisykles laužydavo ir jam viskas vis tiek išeidavo juokingai.

O man pagrindinis dalykas, kuris iki šiol įstrigęs, net tapęs arčiausiai mano gyvenimo moto, tai kai jis kartą mums, klubo nariams, tokiu autentišku aukštaitišku, sodriu akcentu pasakė genialią frazę: „Mūsų darbas juokint, bet anie tegul juokiasi“, – prisiminęs nusijuokė P.Ambrazevičius.

Daug akimirkų Paulius prisimena ir iš kelionių, pasirodymų kartu su Modestu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Modestas Vaišnoras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Modestas Vaišnoras

„Jis tikrai buvo labai įdomus ir talentingas žmogus. Gerai, gražiai rašė, tad man, kaip ir absoliučiai daugumai draugų, jo labai trūksta“, – sako jis.

Per laiką, praleistą kartu, P.Ambrazevičius iš buvusio kolegos išmoko ir svarbių pamokų. O viena pagrindinių – nekreipti dėmesio į aplinkinių kritiką.

„Jis tikrai visą laiką darė, ką norėjo. Bet kokią sritį paimtumėte, tai, nors ir nebūdavo gražu, mandagu, bet tas požiūris man labai padėjo laikytis komedijos scenoje. Mes visi buvome pradedantys komikai.

Vieni pradėjo geriau, kiti prasčiau. Tai aš buvau prie tų, kur prasčiau. Bet jo požiūris į komediją man padėjo nekreipti dėmesio į tai, ką sako aplinka. Manau, kad dabar jaučiuosi prasimušęs šioje srityje ir visai gerai jaučiuosi“, – kalbėdamas apie M.Vaišnorą 15min sakė Paulius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką