Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 25d. 14:32

Mokyklą baigusi Dainos Bosas dukra Marija Randers studijuos verslą: „Obuolys nuo obels netoli rieda“

Marija Randers su mama Daina Bosas
Asmeninio albumo nuotr. / Marija Randers su mama Daina Bosas

Verslininkės Dainos Bosas dukra Marija Randers verčia naują gyvenimo lapą – praėjusią savaitę ji baigė mokyklą. Pasveikinti Marijos šia proga atvyko visa šeima, o nuo abiturientės veido nė akimirkai nedingo šypsena.

Gėlės, sveikinimai ir paskutinės mokytojų ir mokinių kalbos – tokį vaizdą visoje Lietuvoje galima išvysti nuo birželio pabaigos iki pat liepos vidurio. Privačią mokyklą – Šiuolaikinės mokyklos centrą, šiemet baigė ir verslininkės Dainos Bosas dukra Marija Randers.

„Išėjusi iš matematikos egzamino draugei pasakiau – viskas, aš baigiau mokyklą“, – lygiai prieš savaitę vykusį egzaminą prisimena M.Randers. Nors rezultatų dar nėra, tačiau džiaugtis tikrai jau yra kuo – baigėsi vienas svarbiausių jaunystės etapų. Šventės metu visiems mokyklos abiturientams įteikti specialūs žiedai.

Asmeninio albumo nuotr./Marija Randers su seserimi Urte Magdalena
Asmeninio albumo nuotr./Marija Randers su seserimi Urte Magdalena

„Tai šventė mums, dar nežinosime egzaminų rezultatų, tai nebus sugadinta nuotaika“, – penktadienį vykusios ceremonijos metu šmaikštavo Marija.

Marija laikė tris valstybinius egzaminus: lietuvių, anglų, matematikos. Taip pat teko laikyti IELTS testą – būtent jis susijęs su tolimesniais merginos planais – studijomis užsienyje.

M.Randers jau dabar žino, kokioje šalyse studijuos. Ji rinkosi tarp Jungtinės Karalystės ir Danijos. Galiausiai širdis pakrypo link Danijos. Iš šios šalies kilęs jos tėtis.

„Danija – mano antrieji namai. Turiu šios šalies pilietybę, kalbu daniškai. Danijoje gyvena visa tėčio giminė, bendrausiu su jais, tad nesijausiu tokia vieniša. Būtų daug liūdniau išvažiavus į JAV ar Jungtinės Karalystės universitetus“, – 15min kalbėjo M.Randers.

Asmeninio albumo nuotr./Marija Randers
Asmeninio albumo nuotr./Marija Randers

Iki išvykimo liko nemažai pasiruošimo darbų: susirasti būstą, susipažinti su universitetu ir aplinka. Iki to laiko Marija tikisi susirasti ir vietinių lietuvių draugų.

Nors dar nežino konkretaus universiteto, dėl programos ji jau yra tikra – studijuos rinkodarą ir verslo vadybą. „Tėvai verslininkai, tad obuolys nuo obels netoli rieda“, – apie savo pasirinkimą juokauja Marija.

„Pati programa gerokai skiriasi nuo to, ko mokoma Lietuvoje. Ten mokslai grįsti praktika, vien iš teorijos neatsiskaitysi. Tai mane ir suviliojo – noriu per studijų metus įgauti kuo daugiau patirties, o ne tik skaityti vadovėlius“, – sako M.Randers ir priduria, kad nebijo ir klysti – visada gali perstoti.

Marijos siekį palaiko ir abu tėvai – tėtis norėjo, kad dukra į Daniją važiuotų dar būdama nepilnametė, tačiau to neleido mama. M.Randers tėtis nori, kad dukra pajustų, ką reiškia gyventi Danijoje, geriau suprastų savo kilmės šaknis.

Asmeninio albumo nuotr./Marija Randers su mama Daina Bosas
Asmeninio albumo nuotr./Marija Randers su mama Daina Bosas

„Apie Daniją kalbėjome ir man dar mokantis mokykloje. Tačiau tą kartą mama neleido, nes dar nenorėjo savo mylimo vaiko išleisti. Tačiau studijų metais ji nenori nė už ką, kad likčiau Lietuvoje. Sako – važiuok, pamatyk pasaulį, dabar tam geriausias metas“, – sakė M.Randers.

Grįžti į Lietuvą Marija ketina anksčiau ar vėliau. Tiesa, ji nesiryžta spėlioti, kada: „Visko gali įvykti gyvenime per tuos ketverius metus. Galbūt nuspręsiu ir toliau studijuoti, gal sukursiu šeimą, rasiu antrą pusę, o gal gausiu labai gerą verslo pasiūlymą. Bet į Lietuvą tikrai grįšiu. Jei ne pabaigus mokslus, tai išėjusi į pensiją. Čia yra mano namai.“

Tačiau visa tai – ateitis. Dabar Marija sako norinti tiesiog pasimėgauti vasara ir atšvęsti svarbaus etapo pabaigą. Dalį vasaros Marija žada ilsėtis pas mamą Palangoje.

Asmeninio albumo nuotr./Marija Randers
Asmeninio albumo nuotr./Marija Randers

„Planuoju su draugais vykti į įvairius muzikos festivalius, noriu švęsti, nes baigėsi svarbus mano gyvenimo etapas. Man tai yra didelis ir svarbus dalykas. Na, o rugpjūčio pabaigoje pradėsiu ruoštis mokslams universitete“, – apie artimiausius planus kalbėjo M.Randers.

Pasveikinti Marijos penktadienį sugužėjo visa jos šeima. Mokyklos baigimo šventę sudarė tik viena oficialiojo dalis – vakarinės dalies mokykla neorganizavo, visi moksleiviai išleistuves švęs skirtingai – M.Randers šventės išvakarėse tikino, kad greičiausiai kartu su draugais vyks prie Baltijos jūros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką