Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 26d. 19:03

Monikos Marijos namuose sumaištį kelia du šeškai: „Niekada nenorėčiau auginti šuns ar katės“

Monika Marija Paulauskaitė ir jos augintiniai šeškai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Monika Marija Paulauskaitė ir jos augintiniai šeškai

Jei svajojate apie augintinį, tačiau dėl gyvenimo būdo netinka nei šuo, nei katė, puikus variantas – šeškai. Būtent tokie padaužos – 5 metų Coco Chanel ir 4 mėnesių Haru – šeimininkauja „Lietuvos balso“ praėjusio sezono nugalėtojos Monikos Marijos Paulauskaitės namuose Vilniuje. Juos Monika vadina savo vaikais ir svajoja apie dar vieną šešką šeimoje.

Monika Marija pasakoja meilę gyvūnams jaučianti nuo mažumės. Vaikystėje viskas prasidėjo nuo žiogų, pelių ir šikšnosparnių – juos Monika parsinešdavo į namus gimtojoje Kelmėje. Vėliau atsirado šinšilos, žiurkėnai, žuvytės, katė, šuo – kaip sako Monika – viskas, ką galima auginti namuose.

Pirmą kartą šešką dainininkė pamatė prieš penkerius metus gyvūnų parduotuvės vitrinoje – meilė šiam kiauninių šeimos plėšrūnui užsimezgė nuo pirmos sekundės.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė su šeške Coco Chanel
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė su šeške Coco Chanel

„Grįžusi namo pradėjau daugiau domėtis šia veisle, susiradau šeškų augintojų forumą, perskaičiau atsiliepimus ir nusprendžiau įsigyti šeškę. Tiesa, pradžia nebuvo lengva, praėjus kelioms dienoms nuo įsigijimo, pradėjau galvoti, kad padariau didelę klaidą, bet tai, kaip matote, buvo laikina, ir dabar auginu du šeškus“, – interviu 15min pasakoja M.Paulauskaitė.

Šeškei Monika Marija davė mėgstamiausios dizainerės Coco Chanel vardą. Monikos mama, sužinojusi apie šį vardą, ironizavo, kad būtent taip pavadinti ir gerai žinomi kvepalai.

Antrasis šeškas į Monikos Marijos namus Vilniuje atkeliavo visai neseniai – jam skyrė Haru vardą. Tai japoniškos kilmės vardas, reiškiantis šviesų dangų – būtent tokios spalvos šeško akys.

Žiūrėkite video iš Monikos Marijos namų ir pasivaikščiojimo parke:

Haru į Monikos namus atkeliavo iš veislyno Rygoje. Įsigyti naują šeimos narį pavyko dėl atsitiktinumo – veislyne visi šeškai buvo rezervuoti dar prieš jiems gimstant, tačiau vienas jauniklis dėl vaiko alergijos šeškams grįžo pas veisėją. Jį pasiėmė Monika Marija.

Paklausta, ką apie jos meilę šeškams galvoja vaikinas Vladislavas Volkovas, Monika sako, kad draugystės pradžioje būta visko.

„Mano draugui tai buvo neįprasta. Jis niekada gyvenime tokio gyvūno nebuvo matęs. Iš pradžių dvejojo, kaip mums seksis jį auginti, bet vėliau įprato, susidraugavo ir klausė, kada įsigysime antrąjį. Tai buvo mūsų abiejų sprendimas“, – apie draugo reakciją pasakoja Monika Marija.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vladislavas Volkovas ir Monika Marija Paulauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vladislavas Volkovas ir Monika Marija Paulauskaitė

Abu dainininkės šeškai – skirtingų būdų. Vyresnėlė Coco mėgsta būti namuose ir miegoti, jaunėlis Haru – vaikščioti lauke ir viską tyrinėti. Būtent su juo po Vingio parką vaikščiojančią Moniką Mariją ir galima sutikti.

Ji sako, kad vaikštant prie jos labai dažnai prieina žmonės ir klausia, kas čia per gyvūnas, koks jo vardas. Kartais pasitaiko ir nesusipratimų – vieni šešką pavadina žiurke, kiti šuniuku.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė su šešku Haru
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė su šešku Haru

„Man keista, kai žmonės eidami pro šalį sako: žiūrėk – žiurkė. Jie nėra egzotiški gyvūnai, šeškai gyvena laukinėje Lietuvos gamtoje. Keista, kad žmonės nežino, kaip atrodo žiurkė“, – juokėsi Monika Marija.

Šeškai dėmesio sulaukia ir socialinėje erdvėje. Monika juokauja, kad sekėjams šeškai dažnai būna įdomesni už ją pačią: „Jei tik keletą dienų neįkeliu nuotraukų su šeškais, jaunieji gerbėjai pradeda rašyti man žinutes ir klausti, kas jiems nutiko, kodėl jų nenufotografuoju.“

„Be šeškų neįsivaizduoju savo gyvenimo, niekada nenorėčiau auginti šuns ar katės“, – pokalbiui baigiantis sako Monika ir priduria, kad šeškus paprasčiau auginti nei šunis, o ir draugiškesni jie nei katės. Dainininkė tikisi, kad šeško draugiškumą netrukus pavyks parodyti ir aplinkiniams – Monika nori, kad mažasis Haru lydėtų ją į visus koncertus ir repeticijas.

Daugiau akimirkų – galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką