Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 23d. 19:00

„Moterų ralio“ organizatorę Neringą Simson į automobilių sportą atvedė meilė

Neringa Simson
Asmeninio albumo nuotr. / Neringa Simson

Kiek daugiau nei už savaitės vyksiančio jubiliejinio, penktojo, „Moterų ralio“ viena iš organizatorių Neringa Simson vaikystėje išgirdusi, kad kada nors organizuos didžiausią Lietuvoje automobilių sporto renginį moterims, būtų garsiai nusijuokusi. „Tikrai keista, bet gyvenimas nenuspėjamas“, – sako Neringa.

Už jos gyvenime atsiradusį automobilių sportą Neringa Simson tiesiogine to žodžio prasme dėkoja savo vyrui Mariui. Beveik prieš dvidešimt metų susipažinę internetu, jiedu netrukus kalbą pasuko apie didelę vyro aistrą – lenktynes. Ne vienerius metus įvairiose ralio varžybose dalyvavęs vyras pasiūlė ir Neringai išvysti šią virtuvę.

„Kai susipažinome, aš nieko nežinojau apie automobilių sportą (šypteli). Jis užsiminė pats važiuojantis raliuose ir netrukus pasiūlė man parodyti, kas tai iš tikrųjų yra. O kad jau draugystė tęsėsi, taip po truputį augo ir mano susidomėjimas šiuo sportu, – pasakoja Neringa, ir pabrėžia, kad dabar jau kitaip gyvenimo neįsivaizduojanti. – Žinau porų, kurių pomėgiai labai skiriasi, o tai ilgainiui priveda prie nesusipratimų. Mes čia problemų neturime – dabar kartu leidžiame laisvalaikį ir net neįsivaizduojame, kad galėtų būti kitaip.“

Užmezgusi įdomias pažintis, moteris nė nepajuto, kaip tapo Lietuvoje įvairius ralius organizuojančios komandos dalimi. Idėją Lietuvoje surengti išskirtinai moterims skirtą renginį organizatoriai parsivežė iš užsienio. Ir, kaip dabar pripažįsta, tokio susidomėjimo tikrai nesitikėję – jau penkerius metus vykstančiame „Moterų ralyje“ kasmet registruojasi šimtai dalyvių.

Neringa Simson ir Justė Šataitė
Neringa Simson ir Justė Šataitė

„Moterų ralio“ organizatorių pagrindinis tikslas buvo parodyti, kad moterims azartas prie vairo nėra svetimas. Žvelgdama į kasmet augantį dalyvių skaičių, manau, su užduotimi susitvarkėme puikiai. Moterys yra smalsios, azartiškos ir aktyvios, net smalsesnės už vyrus. Stereotipiškai mąstoma, kad automobilių sportas yra tik vyrus dominanti sritis, tačiau „Moterų ralis“ įrodo, kad taip tikrai nėra“, – pabrėžia N.Simson.

Pati pirmąjį ralį prisimena kaip vakar. Nors būta natūralaus jaudulio, ar pavyks sulaukti tiek dėmesio, kiek tikėtasi, ar moterys nepabūgs išbandymo, viskas išsipildė su kaupu.

„Mūsų komandoje, kurios branduolį sudaro šeši žmonės, yra optimistų, realistų, o aš – per vidurį. Manau, kad geram komandiniam darbui reikia visų šių dėmenų. Nuo pat pradžių stengiausi komandos siekius vertinti kritiškai, neslėpsiu, bijojau, kad perskaičiusios, jog yra kviečiamos į tikrą ralį, moterys išsigąs. Tad teko panaudoti fantaziją ir viską pateikti patraukliai – su įdomiomis užduotimis, stiliaus varžytuvėmis“, – pasakoja Neringa.

Asmeninio albumo nuotr./Neringa Simson
Asmeninio albumo nuotr./Neringa Simson

Varžybų patirtis praverčia gyvenime

Automobilis nepamainomas ir poros asmeniniame gyvenime. Kartu su vyru Neringa automobiliu apkeliavo kone visą Europą. Sėsliai gyventi nemokantys sutuoktiniai pabrėžia, kad taip keliaujant ir gerokai pilniau užsipildo įspūdžių kraitis.

„Galėčiau vieną dieną be automobilio pabūti, tačiau iš karto pajusčiau, kad man kažko reikia. Man reikia judėjimo, veiksmo, kūrybos“, – pripažįsta moteris.

Kelionėse Neringai visuomet tenka šturmanės vaidmuo, o ši pozicija planuoti atstumus mėgstančiai moteriai tobulai tinka. Žinoma, juokiasi Neringa, neretai tenka paburbėti, jei vyras ilgiau palaiko greičio pedalą, tačiau, kaip ir kone tradicinėje situacijoje, sutuoktinis pastabas ne visuomet linkęs išklausyti.

Aistra automobiliams po truputį užsidega ir jų septynmetis sūnus Ainaras. Jis, beje, į pirmąją kelionę leidosi vos trijų mėnesių.

„Gal kiti pasakytų, kad išprotėję tėvai esame, bet manau, vaikui visai pasisekė, kad tėvai tokie nenusėdintys vietoje, – juokiasi Neringa. – Žinoma, būna sūnus priešinasi, sako: „Nenoriu kartu, nes jūs vėl tą savo knygą (kelio knyga – red.) pildysite.“

Asmeninio albumo nuotr./Neringa Simson
Asmeninio albumo nuotr./Neringa Simson

Paklausta, ar sūnui linkėtų išbandyti save lenktynėse, Neringa akimirksniu atsako: „Taip.“ „Kiekvienas sutiktų, kad lenktynėse įgauni visokeriopos patirties, žinių, visa tai gyvenime tikrai praverčia“, – sako Neringa.

Keliuose vis dar trūksta tolerancijos

Neringa džiaugiasi, kad „Moterų ralis“ prisideda prie visuomenėje vis dar įsišaknijusių mitų apie moteris prie vairo naikinimo.

„Sutinku, kad moterys nėra tokios „aštrios“ vairuodamos, jų stilius švelnesnis, atsargesnis, todėl kartais klaidelių nutinka. Bet kas jų nedaro? Tikrai negalima sakyti, kad moterys yra blogesnės vairuotojos. Jos atidesnės ir drausmingesnės vairuodamos. „Moterų ralyje“ dalyvės naudojasi profesionalia kelio knyga, todėl nemanau, kad būtų prastesnės šturmanės nei profesionalūs lenktynininkai“, – sako N.Simson.

Asmeninio albumo nuotr./Neringa Simson
Asmeninio albumo nuotr./Neringa Simson

Neringa sako, kad ir pati nėra itin kantri vairuotoja, ypač atvejais, kai keliuose kiti vairuotojai nepasižymi vairavimo kultūra. Etiško elgesio ir saugaus vairavimo kultūrą organizatorių komanda propaguoja ir „Moterų ralyje“. Šiemet vienas iš pagrindinių ralio šūkių skelbia kovą nesaugiai naudojantiems išmanius prietaisus prie vairo.

„Tikrai galime palinkėti vairuotojams kuo daugiau tarpusavio supratimo ir pagarbos. Aš pati stengiuosi visuomet praleisti, nusišypsoti, taip pakelti nuotaiką ne tik sau, bet ir kitiems. Manau, moterys vairuotojos spinduliuoja tolerancija. Gal todėl ir „Moterų ralis“ yra nuotaikingas, nes tai yra optimistiškų, veiklių ir kūrybiškų moterų ir merginų renginys“, – šypsosi Neringa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką