TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moterys, kaip jums mintis apie keturis sutuoktinius?

Viliojimo menas
Photos.com nuotr. / Viliojimo menas
Šaltinis: 15min
0
A A

Augdama konservatyvioje arabų karalystėje Saudo Arabijoje, Nadine al Bedair turėjo vieną tėtį, tris mamas ir penkiolika sesių bei brolių. Taip susiklostė, nes islamas leidžia vyrams vienu metu turėti keturias sutuoktines, o moterims tenka susitaikyti su tuo, kad ištekėjusios tuo pat metu gali būti tik už vieno vyro.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Praėjusį gruodį viename iš Egipto laikraščių 31 metų žurnalistė N.al Bedair sudavė į paširdžius šiai ilgametei praktikai, savo straipsnyje užsisvajojusi, kiek daug džiaugsmo jai suteiktų vyrų rinkimasis, jei poligamija būtų teisėta ir moterims. „Rinkčiausi juos skirtingų formų ir dydžių“, – rašė žurnalistė, teigdama, kad jei jau vyrams leidžiama santuokį gyvenimą paįvairinti skirtingomis moterimis, šioms taip pat neturėtų būti draudžiama vienu metu džiaugtis gyvenimu su keliais vyrais.

Augdama konservatyvioje arabų karalystėje Saudo Arabijoje, Nadine al Bedair turėjo vieną tėtį, tris mamas ir penkiolika sesių bei brolių. Taip susiklostė, nes islamas leidžia vyrams vienu metu turėti keturias sutuoktines.Saudo Arabijoje, kur religinė policija gali suimti moterį vien už tai, kad ji bendrauja su vyrais, tokios mintys – išsižioti privertęs skandalas. Nė vienas iš Saudo Arabijos laikraščių nespausdino N.al Bedair straipsnio, žurnalistei reikėjo rasti alternatyvą liberalesniame Egipte. Musulmonų pasaulis tiesiog sprogo iš pasipiktinimo šiuo straipsniu. Dvasininkai pasmerkė jį kaip „gėdingą“ ir „nukreiptą prieš islamą“. Vienas iš Egipto politikų netgi padavė N.al Bedair ir jos straipsnį išspausdinusį laikraštį į teismą dėl „netinkamo elgesio skatinimo“.

Būtent tokio pasipiktinimo N.al Bedair teigia ir tikėjusis, kai pirmą kartą praėjus keliems mėnesiams po kilusio triukšmo sutiko duoti interviu Vakarų žiniasklaidai. „Musulmonės moterys jau seniai siekė atkreipti dėmesį į poligaminių santuokų sistemos sąlygotą nelygybę, tačiau niekas nesiklausė. Turėjau suklykti, kad prasidėtų šios diskusijos“, – kalbėjo moteris. Tačiau pati žurnalistė, vienoje iš televizijų vedanti laidą „Lygybė“, skirtą moterų teisėms ginti, nemano, kad poligamija yra geras sprendimas. „Iš patirties žinau, kad daugpatystė šeimoje skatina konfliktą ir priešina šeimos narius. Žmonos dažniausiai tampa nelaimingos ir nemylimos“, – sakė žurnalistė.

Už tai, kad išdrįso kvestionuoti tariamai Dievo sukurtą status quo, N.al Bedair sulaukė daugybės piktų laiškų. Juose moteris buvo išvadinta prostitute, iškrypėle ir dar blogiau. „Mano mama baiminasi, kad mane gatvėje kas nors gali nušauti. Tačiau aš atsisakau būti įbauginta, – kalbėjo moteris, pabrėždama sulaukusi ir šimtų palaikomųjų laiškų. – Žmonės pradėjo kalbėti ir aš tuo labai didžiuojuosi.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką