Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motinos priespauda

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Labas, Ramune, man jau 23-eji, bet mama neleidžia niekur vienai išeiti, draudžia susirasti darbą, jau nekalbant apie bendravimą su vaikinais. Bijo, kad kas manęs neužpultų. Vos tik pradedu prašyti šiek tiek laisvės, kyla triukšmas. Mama sako, kad jai bloga, sustos širdis, lašinasi vaistus, verkia, prašo, kad nepalikčiau. Man baisu, kad jai kas neatsitiktų, todėl dažniausiai tyliu. Pasidariau pikta, kankina mintys, kad mama tuoj numirs. Nežinau, kaip su tokiom mintimis tvarkytis, nerimauju. Patark, kaip elgtis su mama, kaip tapti savarankiškai? Kaip tvarkytis su įkyriomis mintimis, vaistai man nepadėjo, o pas psichologą lankytis neturiu pinigų. Agnė.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sveika, Agne. Daugiau nebeprašyk mamos, tiesiog veik, daryk tai, ką nori daryti. Veik ryžtingai, neabejodama, kad elgiesi teisingai. Jei nori, kad mamai būtų ramiau, tiesiog konstatuok faktą, kad išeini, kada maždaug grįši ir taškas. Juk tu turi teisę į savo privatų gyvenimą. Juk tau ne 13 metų. Kaip kitaip, jei ne priešindamasi mamai, atsiskirsi nuo jos? Nejaugi nori pasenti kartu su ja, gyventi jos gyvenimą ir atsisakyti savojo?

Tave kankina įkyrios mintys ir baimės dėl mamos mirties todėl, kad tu labai pyksti ant mamos, gal net savotiškai trokšti jos mirties, nes tau atrodo, kad tik tada galėsi lengviau atsipūsti, pasijusti laisva. Tarsi vienintelė galimybė tau gyventi savo gyvenimą – jos mirtis. Iš tikrųjų tam, kad būtum laisva ir darytum ką tu nori, visai nereikia, kad mama numirtų. Tiesiog tau svarbu aiškiau ir drąsiau priešintis mamai bei daryti savaip. Nori išeiti ir išeik, nori dirbti – dirbk. Nepasikabink ant jos manipuliacijų (gal net nesąmoningų) savo sveikata kabliuko. Nenumirs mama. Savarankiška gali tapti tik labai griežtai jai pasipriešinusi. Galbūt jūs labai susipyksite, mama nešnekės su tavim, „sirgs“, bet kai matys kad tau tas nedaro poveikio, gal ji pradės elgtis brandžiau, jai teks susitaikyti su ta mintim, kad dukra užaugo. Kol tu jos klausai, prašai, atsiklausi jos leidimo, tol ji ir elgiasi su tavim kaip su vaiku.

Jokie vaistai čia tikrai nepadės, reikia keisti elgesį. Dėl savo problemų gali pasikonsultuoti ir su psichologu, kuris dirba poliklinikoje (daugumoje poliklinikų veikia Psichikos sveikatos centrai). Psichologo paslaugos poliklinikoje yra finansuojamos iš ligonių kasų ir tau mokėti už jas nereikės. Sėkmės!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bendravimas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką