Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 4d. 19:39

Muzikalūs ir nuotaikingi vienuoliktieji „Bitinukai“ išskrido į darbščiausių LRT darbuotojų rankas, įvertintas ir Algimantas Čekuolis

Irena Degutienė pasveikino Algimantą Čekuolį
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algimantą Čekuolį pasveikino Irena Degutienė

Sausio 4-ąją, trečiadienį, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) į nusipelniusių darbuotojų rankas paleido dar vieną „Bitinukų“ statulėlių kartą. Jau vienuoliktoji apdovanojimų ceremonija nepašykštėjo televizijos eteryje matomų veidų, politikų ir profesionalų, kurių darbas neretai lieka už kadro.

Iškilmingą ceremonijos „Bitinukai 2011“ vakarą pradėjo Loretos Sungailienės, džiazo grupės „Jazz island“ ir M.K.Čiurlionio styginių kvarteto atlikta sutartinė „Dabile bite, dabilėli“. Vakaro vedėjai Laura Imbrasienė ir Andrius Tapinas priminė, kad „Bitinukų“ idėja gimė tuometinio LRT vadovo Laimono Tapino galvoje 1994-aisiais. Pirmąsyk apdovanojimų ceremonija surengta 1995-aisiais.

Dėl pirmosios, „Geriausio Lietuvos radijo laidų vedėjo ar žurnalisto“ statulėlės susirungė trys moterys: Lietuvos radijuje dirbančios Živilė Kropaitė, Agnė Kairiūnaitė ir Lietuvos programos „Klasika“ redaktorė Violeta Melnikienė. Pirmąjį 2011-ųjų „Bitinuką“ įteikė Lietuvos Respublikos Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundis. Statulėlė atiteko Ž.Kropaitei.

Padėkos – už lietuvių kalbą ir saugumą keliuose

Antrojoje nominacijoje „Geriausias Lietuvos televizijos laidų vedėjas ar žurnalistas“ varžėsi laidos „Labas rytas“ vedėja Guoda Pečiulytė, „Ryto suktinio su Zita Kelmickaite“ autorė Z.Kelmickaitė ir „Rusų gatvės“ vedėjas Olegas Kurdiukovas. „Bitinuką“ geriausia pripažintai G.Pečiulytei įteikė buvęs LRT darbuotojas, UNESCO generalinio direktoriaus pavaduotojas, vienintelis lietuvis, JAV Televizijos Meno ir Mokslo apdovanotas „Emmy“ statulėle už ypatingus nuopelnus pasaulio televizijai – Henrikas Juškevičius. Jis dėkojo LRT už visame pasaulyje puoselėjamą lietuvių kalbą. „Bitinuką“ gavusi G.Pečiulytė dėkojo kolegoms ir artimiesiems, o statulėlę pažadėjo pasidėti prie žadintuvo, kuris ją kasdien žadina jau po keturių ryto.

Dainą susirinkusiems padovanojo ketvirtosios „Triumfo arkos“ nugalėtojas  tenoras Vaidas Vyšniauskas. Po pasirodymo vedėjai pristatė „Lietuvos radijo Metų žmogų“, kuriuo tapo Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas ir Susisiekimo ministerijos vyriausiasis patarėjas Vigilijus Sadauskas. Jam „Bitinukas“ skirtas už aktyvų ir įtaigų saugaus eismo propagavimą. Statulėlę V.Sadauskui įteikė pirmuoju „Lietuvos radijo Metų žmogumi“ 2004-aisiais tapęs prezidentas Valdas Adamkus. „Esu per jaunas šiai nominacijai, bet esu labai dėkingas, sulaukiau sveikinimų daugiau nei per gimtadienį, Kalėdas ir Naujuosius metus kartu sudėjus, tai tik parodo, koks Lietuvos radijas yra galingas“, – dėkodamas sakė V.Sadauskas.

Daina „Kelias bėga greit“ jį pasveikino ilgametis Lietuvos radijo laidų vedėjas, bardas ir kantri muzikos atlikėjas Virgis Stakėnas.

Ceremonijos metu buvo paskelbta, kad LRT radijo programos „Klasika“ laida „Ryto allegro“ ketvirtąjį kartą išrinko Metų kultūros šviesulį – žmogų, šiais metais daugiausiai nuveikusį savo miesto ar kaimo bendruomenės labui bet kurioje kultūros srityje. 2011-ųjų Metų kultūros šviesuliu „Klasikos“ klausytojai balsuodami išrinko Daivą Dubinkienę – Kėdainių rajono Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos technologijų mokytoją, kultūros centro renginių organizatorę, bendruomenės centro vadovę.

„Kai sužinojau, už ką nominuotas – už visą gyvenimą – krūptelėjau tarsi užėjau į savo laidotuves. Bet po to supratau, kad visiems čia taip“, – šmaikštavo A.Čekuolis.

Už nuopelnus įvertintas Algimantas Čekuolis

Padėkos nominacija už profesionalumą ir ilgaamžiškumą žurnalistikoje buvo įteikta į devintąją dešimtį įkopusiam, jau legendiniu tapusiam laidų vedėjui Algimantui Čekuoliui.

LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius jubiliejaus proga A.Čekuoliui įteikė naują sutartį tarp LRT ir laidos „Popietė su A. Čekuoliu“, kurioje rašoma, kad sutartis ateityje gali būti nutraukiama tik vienašališkai – laidos autoriaus – iniciatyva. Žurnalistą pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė. „Jūs esate garbingas bitinas, bet ne tranas. Tiek metų jūs šiame bičių būryje dūzgiate. Nesuklysiu sakydama – jūs esate žurnalistikos etalonas“, – kalbėjo ji.

„Kai sužinojau, už ką nominuotas – už visą gyvenimą – krūptelėjau tarsi užėjau į savo laidotuves. Bet po to supratau, kad visiems čia taip“, – šmaikštavo A.Čekuolis. Jis tikino besidžiaugiantis, kad tik LRT Lietuvoje vadovauja žurnalistai. „Kadangi turime tokią privilegiją, noriu pasinaudoti „Bitinuko“ geluonimi ir pasakyti porą nemalonių žodžių – turėdami tokias galimybes, kokias turime, kodėl darome tokias niūrias laidas? Visi persisunkę rimtumu, mintys tokios gilios, kai imi interviu, reikia būtinai, kad veidas būtų akmeninis ar bent jau medinis. Tai mūsų LRT veidas – mediniai, akmeniniai veidai. Bet juk galima pranešti gyvai, kalbėti su žmonėmis, o ne su Jupiteriu“, – negailėdamas kritikos ir aidint audringiems aplodismentams kalbėjo A.Čekuolis.

Netrukus buvo įvertintas Geriausias ilgiausiai gyvuojantis lietuviškas serialas, kuriuo tapo „Giminės“. „Bitinuką“ serialo scenarijaus autoriui Broniui Bušmai ir režisieriui Sauliui Vosyliui įteikė kino režisierius, Kinematografininkų sąjungos pirmininkas Gytis Lukšas. „Mūsų yra mažai, todėl Dievo įsakyta mums mylėti ir saugoti vienas kitą, taip ir darykime“, – sakė B.Bušma, o S.Vosylius dėkojo visai kūrybinei grupei.

Lietuvos televizijos žiūrovai išrinko ir geriausią užsienio serialą, rodomą per LTV. Jį paskelbė LRT programų direktorius Rolandas Maskoliūnas – geriausiuoju balsuotojų išrinktas buvo dokumentinis BBC serialas „Planeta Žemė“.

Ariją iš miuziklo „Paryžiaus katedra“ – „Esmeralda“ padovanojo „Triumfo arkos“ dalyviai, Povilas Meškėla, Jeronimas Milius ir Vladas Kovaliovas.

LRT profesionale, dirbančia radijuje LRT darbuotojų buvo išrinkta ir „Bitinuką“ gavo Lietuvos radijo planavimo ir išleidimo skyriaus vadovė Regina Balčytienė.

Paskelbė metų geriausias laidas

LRT profesionale, dirbančia televizijoje buvo paskelbta Rima Vetcelienė, be kurios profesionalumo nebūtų įgarsintas nė vienas žiūrovų pamėgtas serialas, dokumentika ar nesenstanti animacija.

Geriausia Lietuvos radijo laida  pretendavo tapti: „Laida rusų kalba“  (LR) – vedėja Olga Ugriumova, „Čiurlionio metai“ („Klasika“) – laidos vedėjas ir autorius, kompozitorius Šarūnas Nakas, „Mix Subas“ ( „Opus 3“) – laidos vedėjai Kotryna Sokolovaitė ir Loranas Vaitkus. Laimėtoją paskelbė Šv.Kristoforo orkestro vadovas, maestro Donatas Katkus – „bitinuką“ atsiėmė „Mix Subo“ kūrėjas L.Vaitkus.

Dėl Geriausios Lietuvos televizijos laidos vardo rungėsi: „Šiandien“, „Mūsų dienos kaip šventė“ ir „Vunderkindai“, kuriuos prodiusuoja Egmontas Bžeskas. „Bitinuką“ įteikė „Panoramos“ krikštatėvis, Seimo narys Česlovas Juršėnas – statulėlė nukeliavo į Marijaus Žiedo ir Irmos Janauskaitės, atstovavusių laidai „Šiandien“ rankas.

Žinomos Ovidijaus Vyšniausko dainos „Mažyte mano“ versiją atliko Justinas Lapatinskas, o po to atskira nominacija buvo pagerbti LRT linksmuoliai. Už tarmiškai skambėjusią 2011-ųjų balandžio 1-osios septintos valandos radijo žinių laidą buvo apdovanoti jos sumanytojai Angelė Daugininkaitienė ir jos kolegą Paulius Šironas. „Bitinukus 2011“ vainikavo Danguolės Beinarytės Kauno Burgundiškojo choro daina „Mes pakilsim aukštai“.

Viso vakaro metu šmaikštumu stebino vedėjas A.Tapinas, ne sykį taikliai pokštavęs ar pasakojęs gyvenimiškų nutikimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Raudona šviesa alkoholio „bambaliams“ galėjo įsižiebti tik trumpam

15min recenzija Kultūra

„Scanoramos“ dienoraštis: konkursinė programa ir lietuviško kino vėjai

Sportas

Po turko akibrokšto teisėjas S.Šeškevičius paskelbė stabdantis teisėjavimą bušido turnyre

Gyvenimas

Menininkei A.Kišonaitei prireikė metų susidraugauti su klastinga liga: simptomai nejuntami

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Kokia bus pasaulio pabaiga?

Verslas

Geresnis susisiekimas su Ispanija lietuvius gundo ten pirkti būstą

Aktualu

Dėl lėktuvo gedimo D.Grybauskaitė neišskrido į Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio iškilmes

Atsarginiai: gaisras čempionų viduje, C.Anthony išvarymas ir M.Jordano stilius

Sportas

Atsispaudimais kovos metu publiką nustebinęs S.Gaižauskas: „Tiesiog darau šou“

Gyvenimas

Kelionės po pasaulį Vilhelmui sudėliojo planus: sukūrė unikalų verslą – stebisi net Anglijos NT profesionalai

Maistas

Renatos Ničajienės „Sezoninių skanumynų istorijos“: šokoladinis tortas su avokadais

Vardai

Peliukas Mikis švenčia 90 metų jubiliejų: kaip vietoj triušio Osvaldo „gimė“ ši animacijos legenda?

Vardai

Sofio Gelašvili pirmagimei surengė 1-ojo gimtadienio šventę: „Net graudinuosi – kaip ji greit auga“

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

Sportas

S.Maslobojevas po kovos buvo atviras: „Kai tenka kovoti Lietuvoje, negaliu užmigti“

15min iš Ploješčio Sportas

Rumunijos žiniasklaida įvertino pergalę prieš Lietuvą: „Neturėjote jokių šansų“

Vardai

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: „Stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko“

Pasaulis kišenėje

Savaitgalio kelionė aplink Gardos ežerą – vaizdai atima žadą net ir blogu oru

Interviu 24sek

Andrejus Kirilenka: „Atleiskite, geriausias rungtynes sužaisdavau prieš Lietuvą“

Aktualu

Kandidatai be grimo: P.Auštrevičius – apie tris pirties taisykles ir dainą „Už Petrą“

Naujienos

Verslas

Raudona šviesa alkoholio „bambaliams“ galėjo įsižiebti tik trumpam

Aktualu

Garliavos verslininkė kaltina ESO neteisėtai įrengus elektros pastotę – kenkia verslui

Sportas

Po turko akibrokšto teisėjas S.Šeškevičius paskelbė stabdantis teisėjavimą bušido turnyre

15min recenzija Kultūra

„Scanoramos“ dienoraštis: konkursinė programa ir lietuviško kino vėjai

Gyvenimas

Menininkei A.Kišonaitei prireikė metų susidraugauti su klastinga liga: simptomai nejuntami

Aktualu

Linas Šipavičius: Sekmadienio Evangelija. Kokia bus pasaulio pabaiga?

Verslas

Geresnis susisiekimas su Ispanija lietuvius gundo ten pirkti būstą

Atsarginiai: gaisras čempionų viduje, C.Anthony išvarymas ir M.Jordano stilius

Aktualu

Dėl lėktuvo gedimo D.Grybauskaitė neišskrido į Latvijos Nepriklausomybės 100-mečio iškilmes

Sportas

Atsispaudimais kovos metu publiką nustebinęs S.Gaižauskas: „Tiesiog darau šou“

Gyvenimas

Kelionės po pasaulį Vilhelmui sudėliojo planus: sukūrė unikalų verslą – stebisi net Anglijos NT profesionalai

Maistas

Renatos Ničajienės „Sezoninių skanumynų istorijos“: šokoladinis tortas su avokadais

Vardai

Peliukas Mikis švenčia 90 metų jubiliejų: kaip vietoj triušio Osvaldo „gimė“ ši animacijos legenda?

Vardai

Sofio Gelašvili pirmagimei surengė 1-ojo gimtadienio šventę: „Net graudinuosi – kaip ji greit auga“

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

15min iš Ploješčio Sportas

Rumunijos žiniasklaida įvertino pergalę prieš Lietuvą: „Neturėjote jokių šansų“

Vardai

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: „Stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko“

Sportas

S.Maslobojevas po kovos buvo atviras: „Kai tenka kovoti Lietuvoje, negaliu užmigti“

Kultūra

Roterdame pavogtas Picasso paveikslas galimai aptiktas Rumunijoje

Pasaulis kišenėje

Savaitgalio kelionė aplink Gardos ežerą – vaizdai atima žadą net ir blogu oru

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką