TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikos žvaigždės koncerte „Degu kaip žvakė“ kvies aukoti „Caritui“

Ona Kolobovaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ona Kolobovaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“, drauge su renginio globėju Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu, Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestru bei Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija kviečia geros valios žmones į paramos koncertą „Degu kaip žvakė“, kuris vyks lapkričio 13 d., 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Koncerto metu bus renkamos lėšos „Caritas“ žvakelių dirbtuvėms, kuriose dirba socialiai pažeidžiami žmonės, bei kitoms Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ įdarbinimo iniciatyvoms remti. Tokią paramos idėją, kai pagalbos reikalingas žmogus gauna ne daiktus ar maistą, o galimybę užsidirbti, palaiko visas būrys muzikos šviesulių, sutikusių prisidėti prie „Carito“ iniciatyvos surengti įsimintiną paramos koncertą.

Gedimino Žilinsko nuotr./Martynas Levickis
Gedimino Žilinsko nuotr./Martynas Levickis

Tarp jų – akordeonistas Martynas Levickis, pianistas Petras Geniušas, pūtikai Petras ir  Dominykas Vyšniauskai, Robertas Beinaris, sopranai Asta Krikščiūnaitė, Ona Kolobovaitė, Lilija Gubaidulina, stygininkai Rasa Vosyliūtė, Mindaugas Bačkus, jaunieji pianistai Ignas ir Justas Maknickai, kamerinis choras „Aidija“ (meno vadovas ir dirigentas Romualdas Gražinis), Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus).

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Petras Geniušas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Petras Geniušas

„Caritas“ Lietuvoje šiemet švenčia veiklos atkūrimo 25 – metį, per visus šiuos metus organizacija padėjo šimtams tūkstančių skurdžiausiai gyvenančių žmonių. „Žmonėms reikia maisto, drabužių, pastogės ir visa tai galime jiems pasiūlyti, bet per tiek veiklos metų pastebėjom, jog jeigu jiems nesuteiksime progos patiems save išlaikyti būsime už juos atsakingi visą gyvenimą“ – sakė Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ paramos ir komunikacijos skyriaus vadovas Tomas Maknickas.

Jo teigimu per kelis veiklos dešimtmečius tapo akivaizdu, kad pagalba daiktais padeda žmogui išlikti gyvam, bet nekeičia jo situacijos iš esmės. „Tokia pagalba labai svarbi ir reikalinga, tačiau ji yra tik pirmas laiptelis, toliau būtinai turi sekti ugdymas ir pagalba įsidarbinant, nes tik save išlaikantis žmogus yra iš ties sėkmingai integravęsis į visuomenę“  – kalbėjo „Caritas“ atstovas.

Šis koncertas – proga visiems geros valios žmonėms prisidėti prie tokios pagalbos veiklos įgyvendinimo. „Mus be galo džiugina visų šių žymių ir talentingų žmonių noras prisidėti, kad atskirtyje ir skurde atsidūrę žmonės turėtų galimybę dirbti ir savo rankomis kurti ateitį sau ir savo šeimai“ – sakė pašnekovas kalbėdamas apie koncerte neatlygintinai sutikusius dalyvauti atlikėjus. „Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ turi net keletą iniciatyvų, kurių tikslas padėti žmonėms sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje. Tokia veikla kainuoja brangiau nei šalpa, bet ilgalaikėje perspektyvoje turi didžiulę naudą. Reikia žmogų mokyti dirbti, prisiimti atsakomybę už save, suteikti progą atsistoti ant kojų, tai vienintelis būdas sumažinti skurstančiųjų skaičių“ – kalbėjo „Caritas“ atstovas.

Per 2013 metus Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ ugdymo ir profesinio rengimo programose dalyvavo daugiau kaip 1500 žmonių. Jie ne tik įgijo profesiją, darbinių įgūdžių, bet ir mokėsi anglų kalbos, kompiuterinio raštingumo pradmenų tam, kad būtų pajėgūs įsidarbinti ir jiems nebereikėtų pašalpų ir valstybės išlaikymo.

Bilietus į paramos koncertą „Degu, kaip žvakė“ galima įsigyti internetu, bilietai.lt svetainėje bei gyvai, visose bilietai.lt prekybos vietose. LRT televizijos tiesioginės transliacijos metu žiūrovai taip pat turės galimybę aukoti trumposiomis SMS žinutėmis arba skambindami telefonu 1490, auka 5 Lt. Visos koncerto metu surinktos lėšos pasieks pažeidžiamiausius visuomenės narius, kuriems padeda „Caritas“. Daugiau apie organizacijos veiklą bei paramą galite sužinoti www.vilnius.caritas.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką