Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugsėjo 2d. 18:11

N.Westo pareiškimas teisėjui: prieštarauja dėl posėdžio tardymo izoliatoriuje ir antrankių

Sandra Grafinina ir Nigelas Westas
Asmeninio albumo nuotr. / Sandra Grafinina ir Nigelas Westas
Sandros Grafininos nužudymu įtariamo Nigelo Westo-Macaulay gynėjas Erikas Pavlovičius nemaloniai nustebo iš Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato gavęs raštą – Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba pranešė, kad klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo N.Westui-Macaulay pirmadienį bus sprendžiamas ne teisme, o Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos III skyriaus vyriausios tyrėjos Vilmos Piščikienės penktadienį E.Pavlovičiui atsiųstame laiške rašoma, kad rugsėjo 3-iąją, 15 val., Šiaulių tardymo izoliatoriuje bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo N.Westui (dokumentuose – Nigelui Jeremy Macaulay).

„Vadinasi, kad teisėjas, prokuroras – visi persikeliame į izoliatorių. Net nenurodyta kamera... Ten visi mes susėdę, ko gero, spręsime Nigelo kardomosios priemonės skyrimą arba neskyrimą. Aš nesupratau šito rašto. Parašiau ir tyrėjai, ir prokurorei, kad man paaiškintų šitą sprendimą. Kokia čia nauja tvarka įvesta?“ – kalbėdamas su 15min stebėjosi advokato padėjėjas E.Pavlovičius.

Jo teigimu, tokie posėdžiai privalo vykti tik teisme. „Pasižiūrėjau įstatymus ir nepatikėjau tuo, ką perskaičiau rašte – galvojau, gal ne viską gyvenime esu išmokęs ar kažką praleidau. Bet, deja, nieko neradau. Šiauliuose jie kažkokias naujoves įvedinėja. Tokių dalykų aš negirdėjęs, nežinau, kuo remiantis, jie taip sugalvojo“, – kalbėjo E.Pavlovičius.

N.Westo gynėjas įsitikinęs, kad tokiu būdu Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas formuoja išankstinę nuomonę, neva „kam ten jį vežioti, jeigu ir taip sėdės. Kam tas teismas, kameroje nuspręsime, vis tiek niekur neišleisime“.

„Sprendimą žadu skųsti. Kaip taip galima elgtis? Jau mes kariavome, kai paskutinius du kartus, skiriant kardomąją priemonę, Nigelas davė parodymus, o jam net nebuvo nuimti antrankiai. Dar pistoletą į galvą reikėjo įremti!

Yra žmogaus teisių konvencija, jie negali taip elgtis, negali apklausti žmogaus surakintomis rankomis. Kiekvienas turi teisę į nešališką teismą. Ir jeigu šiuo atveju jie teisme neturi laisvos salės posėdžiui, jie privalo surasti, kad atitiktų teisės normas“, – 15min sakė E.Pavlovičius.

Dar penktadienį jis Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų ikiteisminio tyrimo teisėjui surašė pareiškimą, kuriame N.Westo ir savo vardu teigia nesutinkantis, kad svarstymas dėl kardomosios priemonės jo ginamajam būtų atliekamas kalėjimo sąlygomis – izoliatoriuje.

„Prašau nagrinėti kardomosios priemonės skyrimo klausimą Šiaulių apylinkės teisme, Šiaulių rūmuose ir sudaryti sąlygas mano ginamajam teisme dalyvauti nesurakintam antrankiais“, – pareiškime teisėjui rašo E.Pavlovičius, nurodydamas, kad kreipiasi ir jo ginamasis.

Jei prašymas būtų patenkintas ir posėdis vis tik vyktų teismo salėje, E.Pavlovičius teigė nesutinkantis, kad N.Westas būtų surakintas antrankiais.

„Mano, kaip gynėjo nuomone, toks svarstymas yra pažeidžiantis žmogaus teises, įrodymas dėl išankstinės nuomonės turėjimo mano ginamojo atžvilgiu iš esmės“, – pareiškime dėstė E.Pavlovičius.

15min primena, kad buvusios „Olialia pupytės“ S.Grafininos nužudymu įtariamas britas N.Westas buvo suimtas rugpjūčio 4 dieną. Prokurorai kiekvieną kartą teismo prašo suimti N.Westą dviem mėnesiams nuo suėmimo – iki spalio 4 dienos. Teismas du kartus leido suimti N.Westą savaitei, o pastarąjį kartą – dviem.

Rugsėjo 3-iąją jis turėtų sužinoti, ar jis toliau lieka už grotų, ar yra paleidžiamas į laisvę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

19:03
03:55
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką