Dabar populiaru
Publikuota: 2016 vasario 4d. 15:48

Natalijos Bunkės istorija „Patyčių muziejui“: „Iš manęs tyčiojosi, kad esu rusė, ir vadino Ivanovaite“

Natalija Bunkė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Natalija Bunkė

Patyčioms, nuo kurių šiandien kenčia kas ketvirtas Lietuvos vaikas ir paauglys, laikas tapti praeitimi. Tarnyba „Vaikų linija“ pradeda kampaniją „Patyčių muziejus“, kuria kviečia kiekvieną prisidėti, paverčiant patyčias istorija – jas papasakoti ir išsiųsti į muziejų.

Dainininkė, grupės „Pop Ladies“ lyderė Natalija Bunkė pripažįsta, kad vaikystėje patyrė negailestingų patyčių. 

Atlikėja užaugo Kaune, kur, kaip pati teigia, gyvena gana mažai kitataučių. Dėl šios priežasties N.Bunkei teko kęsti ne tik bendraamžių, bet ir jos mokytojų patyčias. 

Man būdavo labai nemalonu, kai mano pavardę iškraipydavo ir visą laiką mane vadindavo Ivanovaite.

„Aš tikrai patyriau tų patyčių...  Ir dėl to, kad esu rusė. Manau, kad tai įvyko todėl, nes gyvenau Kaune, o ten, kaip žinia, rusų yra nedaug. 

Mokiausi lietuvių mokykloje, visi atkreipdavo dėmesį į tai, kad mano pavardė rusiška. O muzikos mokykloje patyčias jaučiau netgi labiau iš mokytojų. Man būdavo labai nemalonu, kai mano pavardę iškraipydavo ir visą laiką mane vadindavo Ivanovaite.

Visuomet patikslindavau, kad mano pavardė Ivanova, bet mokytoja atsikirsdavo: „Tu gyveni Lietuvoje, rusų čia nėra“, – Žmonės.lt pasakojo N.Bunkė. 

N.Bunkė prisimena, kad vaikystėje tekdavo girdėti replikas ir apie jos liesą kūną. Tam, kad būtų mažiau apkalbų, dainininkė vilkdavosi storą sluoksnį drabužių, kurie paslėpdavo liesas kūno formas. 

„Aišku, tyčiodavosi ir dėl mano liesumo, nes aš buvau labai labai liesa. Netgi per daug liesa. Dabar, aišku, džiaugiuosi, kad tokia greita medžiagų apykaita, bet tada tekdavo dėtis ir dešimt pėdkelnių, kad kojos atrodytų stambesnės ar bent šiek tiek panašesnės į „normalias“.

Ir berniukai užgauliodavo visaip, bet aš drąsi, žodžio kišenėje neieškanti esu. Ne tik dabar, tokia buvau ir mokykloje. Aš atsikirsdavau“, – sakė ji. 

Asmeninio albumo ir Žmonės.lt/Luko Balandžio nuotr./Natalija Bunkė vaikystėje ir dabar
Asmeninio albumo ir Žmonės.lt/Luko Balandžio nuotr./Natalija Bunkė vaikystėje ir dabar

Paklausta, ar pati pasityčiodavo iš kitų, N.Bunkė pripažino, kad būdavo visko. Vis dėlto, dainininkė save laiko tolerantiška, tačiau tvirtą nuomonę turinčia moterimi. 

„Tai priklausė nuo mano amžiaus tarpsnio. Iki kokios penktos klasės buvau labiau užguita, o nuo kokios aštuntos – labiau reikšdavau savo nuomonę ir ją turėjau. Mūsų klasė buvo palyginti draugiška ir tolerantiška. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 metus psichologinį terorą kentęs Mantas Stonkus: „Po pamokų slėpdavausi ir laukdavau, kol visi išeis“

Aš šiaip esu labai taiki. Tenka pastebėti, kad šeimose, kurias buvau sukūrusi ir kurios iširo, su visais puikiai sutariu. Stengiuosi po savęs nepalikti priešų, man jų nereikia. Geriau visada taikiai gyventi, nei pyktis“, – apie savo charakterį kalbėjo Natalija. 

N.Bunkė įsitikinusi, kad anksčiau ar vėliau tenka pripažinti karčią teisybę, todėl tuos, kurie tyčiojasi iš kitų, ragina gerai apie tai pagalvoti. 

„Kai praeina šiek tiek laiko, tai viskas stoja į savo vėžes. Visi pamato, kas yra kas. Lazda turi du galus ir visą laiką viskas atsisuka...

Reikia suprasti, kad žmonių požiūriai yra skirtingi, tad tenka priimti kiekvieną požiūrį ir to žmogaus mąstymą, gyvenimo matymą. Nebūtinai tavo gyvenimo matymas yra teisingas, tad reikia išmokti priimti ir kitą žmogų, kiek kitokį“, – Žmonės.lt sakė N.Bunkė. 

Tiems žmonėms, iš kurių tyčiojamasi, N.Bunkė siūlo būti stipriems ir suprasti, kad tai turi užgrūdinti juos. 

„Sunku pasakyti, ką daryti tam, iš kurio tyčiojamasi. Galbūt reikia pamėginti su savimi padirbėti, kad per daug to dėmesio nekreiptų. Man atrodo, kad tie dalykai labai užgrūdina, o svarbiausia, reikia nepalūžti. Reikia suprasti, kad ateis laikas, kai viskas sugrįš bumerangu“, – įsitikinusi Natalija.

TAIP PAT SKAITYKITE: 

Aktorius Marius Repšys vaikystėje buvo Michailas: dėl patyčių tėvai pakeitė vardą

Miss Sheep apie patyčias: „Mokykloje buvo Jolita, dėl kurios bijojau eiti į kūno kultūros pamokas“.

Visi, norintys ir galintys prisidėti, kad patyčios virstų istorija, kviečiami apsilankyti kampanijos „Patyčių muziejus“ interneto svetainėje www.patyciumuziejus.lt ir paaukoti „Vaikų linijai“ arba tapti „Vaikų linijos“ savanoriais. 

Suaugusieji kviečiami padėti išklausyti vaikus. Šiuo metu „Vaikų linija“ gali atsiliepti į 1 iš 7 vaikų ar paauglių skambučių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką