Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 4d. 14:43

Naudotis paslaugomis ar pasidaryti pačiam?

Projekto "Šok su manimi" akimirkos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Marius Kiltinavičius dalyvauja projekte „Šok su manimi“.

Įžymūs žmonės teigia, kad daugybę dalykų stengiasi daryti patys, o ne patikėti šiuos darbus specialistams.

Vaikinų grupės N.E.O narys Marius Kiltinavičius niekuomet nesiima taisyti sugedusio automobilio ar buitinės technikos – iškart skambina specialistams, meistrams, ir išspręsti problemas patiki tik jiems. „Galbūt net nežinočiau, kur to gedimo ieškoti. Tokie darbai man ne prie širdies kaip ir sienų dažymas, įvairių daiktų, lentynų gaminimas, vinių kalimas“, – sakė projekte „Šok su manimi“ dalyvaujantis vaikinas.

Vis dėlto namų interjerą Marius kūrė pats. „Įsikurdamas namus nesikreipiau į specialistus – dizainerius. Kaip atrodo mano namai, mano išvaizda, mano sceniniai drabužiai šokių projekte – visa tai kuriu ir renkuosi pats“, – teigė M. Kiltinavičius.

Moka ir vinį įkalti, ir aprangą atnaujinti

Vedybų planuotoja Kristina Kaikarienė daugelį dalykų atlieka pati. Moteris nebijo ir vinį į sieną įkalti, ir baldus perstumdyti. Taip pat ji mėgsta atnaujinti drabužius be siuvėjų pagalbos. „Aš dažnai atnaujinu savo aprangą. Būna, kad prie vasarinio drabužio prisegu kailiukų, dekoruoju, raukau, puošiu aksesuarais. Taip pat moku ir mėgstu gaminti papuošalus, o štai mezgimo negaliu pakęsti“, – nuotaikingai kalbėjo K. Kaikarienė.

K.Kaikarienė nebijo ir vinį į sieną įkalti, ir baldus perstumdyti. Taip pat ji mėgsta atnaujinti drabužius be siuvėjų pagalbos.

Grožio procedūras Kristina taip pat atlieka pati namuose. „Į grožio salonus beveik nevaikštau, tik užsuku pasidaryti manikiūro. Tačiau nuo pat jaunystės rūpinuosi savimi, ypač veido oda. Kiekvieną dieną ją drėkinu, maitinu, grįžusi namo, tiesiog automatiškai nusivalau veidą. Man rūpintis veidu yra tas pats, kaip kiekvieną dieną valytis dantis“, – pasakojo vedybų planuotoja.

Kadangi moteris užsiima vedybų planavimu, jai dažnai tenka ir paveiksliuką perkabinti į kitą vietą įkalus naują vinį, ir baldus perstumdyti. „Esu įpratusi daryti tokius dalykus, ir man nereikia jokios pagalbos. Toks mano darbas. Tačiau dažyti sienų kol kas neteko“, – juokdamasi sakė K. Kaikarienė.

Užsiimdavo dekupažu

Seriale „Nekviesta meilė“ vaidinusi Ingrida Bertašiūtė, gyvendama bendrabutyje, ne tik dažė sieną, bet ir sukalė lentyną. „Jei reikėtų dažyti patalpą, kurią visi matytų, – nesiryžčiau, nes tokiems dalykams turiu per mažai praktikos“, – kalbėjo I. Bertašiūtė.

Ingrida drabužių paįvairinimą ar siuvimą patiki draugei arba siuvėjai. Nors ji sugalvoja, kaip ir ką norėtų pakeisti, pati nesiima persiūti drabužio, nes neturi tam laiko. „Yra žmonių, kuriais aš pasitikiu, tad atiduodama kažką į tų žmonių rankas nesijaudinu, nes tikiu, kad jie gerai atliks savo darbą. Kas liečia buitinę techniką ar kompiuterį – su tokiais prietaisais elgtis nemoku. Jei kažkas nutinka, skambinu draugui, o jeigu jis negali padėti, tuomet susisiekiu su meistrais“, – pasakojo Ingrida.

Mergina anksčiau užsiimdavo dekupažu – daiktų dekoravimo įvairiais piešinėliais technika. „Po kiek laiko tai apleidau, nors namuose iki šiol turiu visko, ko reikia, norint dekoruoti daiktus. Rankų darbo aksesuarai turi savo aurą, tad man ypač patinka gauti dovanų tokių rankdarbių“, – kalbėjo I. Bertašiūtė.

Aktorė mėgsta pasilepinti grožio procedūromis, tad stengiasi reguliariai atsisėsti į vizažisto kėdę. „Pati namuose atlieku tik paprasčiausias procedūras. Pati negalėčiau pasidaryti tokio gražaus manikiūro, kokį padaro grožio salone. Be to, mėgstu atsipalaiduoti, ramiai pabūti ir iš grožio salono išeiti išgražėjusi“, – pokalbį baigė Ingrida.

Savarankiškas scenoje ir namuose

Dainininkas Edgaras Lubys, kitaip žinomas kaip Amberlife, teigia, kad nusimano apie techniką, o jei kažkas nutinka, kad tenka kviesti santechniką, jis susidomėjęs stebi meistro darbą, nes jam tai patinka. „Kai sugenda automobilis, susigaudau, kas atsitiko, tačiau iškart jį vežu į servisą. Turbūt taip daro daugelis miesto žmonių. Manau, ko iki galo nesupranti, ten geriau nekišk nagų. Jei reikia pakeisti padangą, žinoma, tai padarau pats“, – sakė E. Lubys.

Amberlife, teigia, kad nusimano apie techniką, o jei kažkas nutinka, kad tenka kviesti santechniką, jis susidomėjęs stebi meistro darbą, nes jam tai patinka.

Dainų kūrėjas ir atlikėjas yra bandęs sukalti lentyną, dažyti sienas dar tuomet, kai gyveno su tėvais. „Tas patalpas, kuriose repetuodavome su grupe, esame įsirengę patys, tad ten teko atlikti daugelį darbų. Nėra taip, kad nežinočiau, kur „Senukų“ parduotuvėje rasti dažų skyrių“, – nuotaikingai kalbėjo Amberlife.

Edgaras tikina, kad įsirengdamas butą nesikreiptų į profesionalus – viską darytų pats. „Kadangi gyvensiu savoje aplinkoje, viskas turi būti įrengta pagal mano skonį. Galėčiau nebent pasikonsultuoti dėl kokio nors dalyko su interjero dizaineriu. Bet ne dėl to, kaip, pavyzdžiui, išdėstyti paveikslus ar kokias spalvas pasirinkti“, – teigė muzikantas.

Sceninę aprangą Edgaras taip pat renkasi pats – nesikreipia į dizainerius. Jam svarbus patogumas ir tai, kaip drabužiai atrodo scenoje. Anksčiau, kai vaikinas dirbo su prodiuseriais, buvo atvejų, kai apranga atlikėjui buvo parenkama.

„Savaitė“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:08
43:31
00:42

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką