Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 26d. 22:15

Naują veiklą išbandžiusi Alina Orlova: „Tikras gyvenimas – blankesnis nei knygų pasaulis“

 Alina Orlova
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Alina Orlova

Dainininkė Alina Orlova (28), dalyvavusi „Knygų ministerijos“ atidaryme Kaune, įsitikinusi – tikras gyvenimas yra blankesnis nei vaizduojamas literatūroje. „Nežinau, kas būtų, jei pasaulyje neegzistuotų knygos“, – su šypsena svarstė atlikėja. Jai – tai ir langas į gyvenimą, būdas pasislėpti, galimybė atverti kūrybiškumą. 

Daugybę knygų jau perskaičiusi kūrėja nedvejoja – patinkančių autorių sąraše pirmąją vietą ji skirtų Antonui Čechovui. Jį A.Orlova vadina švelniu, atsigręžusiu į žmogų, užjaučiančiu rašytoju.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Knygų ministerijos“ atidarymas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Knygų ministerijos“ atidarymas

„Ką skaityti, pirmiausia renkuosi pagal tai, ką žinau apie autorių. Jei esu knygyne, dėmesį atkreipiu ir į knygų viršelius. Nemėgstu ryškių, su keistokais šriftais. Tai lyg sukuria įspūdį, jog turinys bus toks pats – dėmesys bus skirtas ne teksto prasmei, o išoriniam blizgesiui“, - 15min pasakojo pašnekovė.

Apie įdomias perskaitytas knygas ji papasakoja ir artimiems draugams. Neseniai ji kitiems bandė perteikti tai, kas buvo parašyta viename apsakyme. Kadangi įtaigaus teksto originalas yra sukurtas rusų kalba, norėdama kuo aiškiau perteikti pagrindinę jo mintį, A.Orlova nusprendė apsakymą išversi lietuviškai.

„Įdomi, nauja patirtis. Versdamas tekstą supranti, kiek gali atrasti, išmokti. Tarsi kas smegenyse būtų įjungęs mygtukus, apie kurių egzistavimą nieko nežinojau“, – 15min sakė dainininkė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Knygų ministerijos“ atidarymas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Knygų ministerijos“ atidarymas

Knygas ji vertina ir mėgsta. Keisdama gyvenamąją vietą, ji sukauptą biblioteką visada pasiima su savimi.

„Knygas ir skolinuosi, ir skolinu. Tiesa, esu ir negrąžinusi jų savininkui. Tai negražus poelgis, bet... taip jau būna. Į namus atkeliavusi knyga juose tarsi prigyja, tampa erdvės dalimi“, – prisipažino A.Orlova.

Paauglystėje ji skaitė grožinę literatūrą. Dabar dažniau domisi filosofiniais, istoriniais kūriniais. Kai kurių knygų A.Orlova nėra perskaičiusi iki paskutinio puslapio. Tačiau, anot kūrėjos, jei darbas „nelimpa“, nereikia savęs prievartauti – kartais tekstas tampa priimtinesnis jį pradėjus analizuoti net po kelių metų pertraukos.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./„Knygų ministerijos“ atidarymas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Paulius Ambrazevičius „Knygų ministerijos“ atidaryme

„Knygų ministerijoje“ lankytojai turės galimybę ne tik įsigyti knygų ir pailsėti knygų rojuje, bet ir susipažinti su autoriais. Knygyne nuolat vyks daugybė renginių ir knygų pristatymų.

Jau netrukus „Knygų ministerijoje“ bus pristatoma ilgai laukta naujausia Mantvydo Leknicko poezijos knyga tikintiems meile – „365 priežastys mylėti“, taip pat Aušros Prasauskaitės knyga „Moterys. 12 įkvepiančių istorijų“, kurioje žinomos moterys – manekenė Edita Vilkevičiūtė, aktorė Beata Tiškevič ir kitos pasakoja savo sėkmės istorijas. „Knygų ministerijoje“ sportininkas Andrius Pauliukevičius pristatys ne tik dvi naujausias savo knygas „Tobulesnis kūnas“, „Afrika“, bet ir praves mankštą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką