Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 14d. 14:24

Naują veiklą pradėjusiam Rolandui Alijevui – sunkumai: kaltina įvykdžius nusikaltimą ir siūlo baudą

Rolandas ir Goda Alijevai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rolandas ir Goda Alijevai

Spalio 14 dieną pratęstas bylos, kurioje buvęs krepšininkas Rolandas Alijevas kaltinamas įsilaužimu į buvusios žmonos Godos Alijevos feisbuką ir el. paštą, nagrinėjimas. Nors nuosprendis dar nėra paskelbtas, prokuroras įsitikinęs, kad buvęs krepšininkas įvykdė šį nusikaltimą, ir pasiūlė nemažą piniginę baudą.

Pirmadienį Goda ir Rolandas Alijevai vėl susitiko Kauno apylinkės teisme. Prieš nuosprendį abi pusės išsakė savo baigiamąsias kalbas, savo poziciją išreiškė ir prokuroras. Jo įsitikinimu, pakanka surinktų duomenų, kad R.Alijevas būtų pripažintas kaltu. Jam siūloma skirti 2,5 tūkst. eurų baudą.

Vis dėlto buvęs krepšininkas su prokuroro žodžiais nesutinka. Kalbėdamas su 15min, jis teigė išvis nesuvokiantis, kodėl atsidūrė teisme, jis sprendimą ruošiasi skųsti. Bylos nuosprendis bus paskelbtas kitą savaitę.

„Prokuroras pasiūlė piniginę bausmę, tačiau aš su tuo tikrai nesutinku. Tikrai dėl to kovosiu“, – 15min teigė R.Alijevas.

Ir nors policijos pareigūnai nustatė, kad prie G.Alijevos paskyrų buvo prisijungta naudojant R.Alijevo įmonės įsigytų mobiliojo ryšio abonentus bei pakeičiant prisijungimo duomenis, vyras tam turi savo paaiškinimą. Jo teigimu, kol kas niekas nėra nustatyta.

Tai tik sutapimai, kurie lenkia link mano pusės

„Aš niekur nedalyvauju byloje kaip asmuo, man kaltinimų nėra. Yra tik sutapimai dėl to, kad mano firmos belaidis internetas yra prijungtas prie mano generatoriaus ir iš jo buvo prisijungta prie vaiko telefono.

Niekur nėra minima, kad buvo prisijungta iš mano telefono. Tai tik sutapimai, kurie lenkia link mano pusės. Bet aš savo kaltės niekur nematau“, – pabrėžia R.Alijevas.

Anot jo, byloje buvo minėta, kad Rolandas po skyrybų naudojosi vaiko telefonu, tačiau jis šiuos argumentus irgi linkęs neigti.

„Tai yra per skubotos išvados. Realiai nesuprantu, kaip tokios bylos nukeliauja iki teismo“, – kalbėjo R.Alijevas.

Buvęs krepšininkas pabrėžia, kad teistumas jam gali išties labai pakenkti. Sakydamas baigiamąją kalbą jis paminėjo, kad visai neseniai pradėjo dirbti pedagogu, treniruoja komandą, o teistumas gali pakenkti ne tik darbe, bet ir sugriauti pasitikėjimą bei autoritetą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Goda Alijeva
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Goda Alijeva

Žinojo ar ne slaptažodžius?

Paklaustas, ar žino, kam priklauso telefono numeris, nurodytas ikiteisminio tyrimo metu, iš kurio buvo prisijungta prie nukentėjusiosios paskyrų, jis pripažino, kad registruotas šis telefonas jo įmonės vardu, bet numerio atmintinai nežino.

„Prisijungta per vaiko telefoną. O ji buvo vežusi tą telefoną kažkur taisyt. Santuokos metu aš nežinojau Godos Alijevos slaptažodžių. Niekad per devynerius santuokos metus nelindau į jos feisbukus bei instagramus“, – teisme tikino R.Alijevas.

Visai kitaip prieš posėdį žurnalistams kalbėjo pati G.Alijeva. 15min paklausta, ar santuokos metu sutuoktinis buvo pavydus, ar tikrindavo jos telefoną, feisbuko paskyrą, ji atsakė, kad paslapčių vienas nuo kito jie neturėjo – galėjo tikrinti. Slaptažodžiai vienas nuo kito nebuvo slepiami.

„Gal nori atkeršyti. Gal nori prieš žurnalistus pasirodyti. Nenoriu nieko kaltinti. Esu už taiką. Buvau kaltinamas ir dėl kažkokio mašinos stiklo išdaužimo. Pabrėšiu, iš mano įrenginių prie jos soc. tinklų nebuvo jungtasi“, – paklaustas, kodėl tuomet vyksta byla, jei jis yra nekaltas, atsakė R.Alijevas.

Tarpusavio santykius pavadino neadekvačiais

R.Alijevo gynėjas teisme buvo pasiteiravęs, ar Goda pyksta ant savo buvusio vyro, ši atsakė, kad nepyksta, nes jis – vaikų tėvas. Tiesa, tarpusavio santykius ji pavadino neadekvačiais.

„Niekas jo nekaltino mano automobilio lango išdaužimu. Policija apklausė ir tiek. Jokių įtarimų nebuvo“, – teigė G.Alijeva.

Duodama parodymus ji paaiškino, kad tą dieną, kai buvo pavogta jos feisbuko paskyra, ji su vaikais ilsėjosi kitame mieste, dukros telefonas tuo metu buvo pas buvusį sutuoktinį.

„Vaiko telefone buvo įvestas mano el. paštas. Jis buvo pajungtas. Buvo galima lengvai sužaisti. Nesame maži vaikai, mokame naudotis tokiais dalykais. Buvo pakeistas slaptažodžio atkūrimo el. paštas rol.hotmail.com. Aš buvau Rolando žmona, žinojau, koks jo buvo el. paštas. Tuomet ir įtariau, kad tai galėjo padaryti mano buvęs vyras.

Paskambinau jam, jis tepasakė: „Prašau į mane nesikreipti jokiais klausimais, kurie nesusiję su vaikais“. Pokalbis buvo trumpas. Dar parašiau žinutę: „Prašau, grąžink“. Atsako nebuvo. Kitą dieną atkūrimo el. pašto adresas jau buvo pakeistas“, – teigė G.Alijeva, pabrėžusi, kad po skyrybų iškart pasikeitė savo paskyrų slaptažodžius.

R.Alijevas nesutiko su tuo, kad vaiko telefonas tuo metu buvo pas jį, argumentuodamas, kad nėra įrodymų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Prokuroras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Prokuroras

Grėsė didžiuliai nuostoliai

G.Alijeva prasitarė, kad netgi buvo sulaukusi grasinimų iš R.Alijevo, kad šios bylos nebūtų.

„Netikiu, tad nenorėjau vilkinti bylos“, – teigė G.Alijeva.

Paklausta, ar dėl šio privatumo pažeidimo patyrė kokius nuostolius, G.Alijeva paaiškino, kad tuo metu buvo pasirašiusi sutartį su viena stambia Lietuvos įmone. Ji turėjo viešinti savo tinkluose nuotraukas ir pranešimus – turėjo atlikti reklamą, tačiau to negalėjo padaryti. Už sutarties neįvykdymą jai grėsė 30 tūkst. eurų.

Teisme ji užsiminė apie dar vieną galimai būsimą bylą – dėl vaikų išlaikymo, nes šiuo metu dviejų mažamečių vaikų išlaikymui priteista tik 300 eurų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rolandas Alijevas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rolandas Alijevas

Dukart teisme nepasirodė

15min jau rašė, kad praėjusių metų rugpjūčio 10-ąją G.Alijeva negalėjo prisijungti prie savo feisbuko, instagramo bei elektroninio pašto „Gmail“ paskyrų – netiko jokie jos prisijungimo duomenys. Po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad į asmeninę erdvę įsilaužė ne bet kas, o buvęs atlikėjos sutuoktinis. Tai įvyko vos kelios savaitės po to, kai teismas oficialiai išskyrė Alijevus.

Šių metų rugpjūčio 13 dieną byla pasiekė Kauno apylinkės teismą, tačiau, R.Alijevui nepasirodžius teisme, posėdis nukeltas į rugpjūčio pabaigą. Anot prokuroro, įtarimų dėl neteisėtos veikos sulaukęs Rolandas tuo metu buvo užsienyje.

15min susisiekus su Goda Alijeva, ji neslėpė, kad ši situacija – labai nemaloni. Vis dėlto ji džiaugiasi, kad teisingumas pagaliau nugalės.

„Aš neįtariau savo vyro. Tiesiog kreipiausi į informacinio saugumo specialistus, kurie padėjo atkurti socialines erdves. Pagalvojau, rašydama pareiškimą, tai galėjo padaryti mano buvęs sutuoktinis, bet kaltinimų jam nereiškiau. O kai vyko tyrimas, visi įrodymai nuvedė prie jo. Dėl to tikrai nėra labai malonu. Nežinau, dėl ko jis galėjo taip pasielgti. Sužaidė emocijos, nepagalvojo apie galimas pasekmes.

Nelaikau pykčio dėl to, kas nutiko. Nenoriu, kad dėl to sėstų į kalėjimą. Vis dėlto, tai mano vaikų tėtis. Žiūrėsim“, – dar prieš posėdį paklausta, ar įmanomas susitaikymas byloje, jei buvęs sutuoktinis pripažins kaltę ir atsiprašys, žurnalistams atsakė G.Alijeva.

Kaip pati sako, pastaruoju metu viešumoje vis dažniau pasklinda istorijos apie ne vieną žinomą asmenį, kuris nukentėjo nuo į jų paskyras įsilaužusių nusikaltėlių. Vis dėlto, G.Alijevos teigimu, ne kiekvienas ryžtasi situaciją išsiaiškinti teisiniu keliu.

Žinoma moteris neslėpė, kad buvo išties nemalonu, nes buvo įsilaužta ne tik į jos feisbuko paskyrą, bet ir asmeninį elektroninį paštą su jos asmeniniais laiškais, sąskaitomis.

Vis dėlto dar prieš metus nujautusi, kad taip pasielgė būtent R.Alijevas, Goda prisiminė, kad buvęs sutuoktinis šią informaciją griežtai neigė. Jis ir dabar laikosi pozicijos, kad yra nekaltas. Vis dėlto nustatyta, kad prisijungimai prie paskyrų vykdyti iš Kauno, netoli tos vietos, kur gyvena krepšininkas.

Bylos prokuroras Haroldas Mulevičius nedetalizavo, kiek kartų buvo prisijungta prie paskyros ir ar kaltinamasis prisijungęs atliko kokius nors veiksmus.

„Aš savo buvusio vyro į teismą nepadaviau. Prieš jį, kaip žmogų, nieko prieš neturiu. Vis dėlto taip elgtis ir likti be atsakomybės negalima“, – pridūrė G.Alijeva.

Santuoka truko devynerius metus

15min primena, kad Goda ir Rolandas Alijevai išsiskyrė 2018 metų liepos 20-ąją. Juos oficialiai išskyrė Kauno apylinkės teismas. Tą kartą verslininkas 15min patvirtino, kad jis buvo skyrybų iniciatorius.

Grupės „69 danguje“ narė Goda Sabutytė ir krepšininkas Rolandas Alijevas susituokė 2009 metų liepos 25 dieną. Meilę pora prisiekė Birštono Šv.Antano Paduviečio bažnyčioje. Pora prieš kelerius metus buvo įkūrusi ir bendrą verslą – Goda ėmė kurti glaustinukes, vėliau ir kitus drabužius, šiame versle žmonai talkino ir Rolandas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką