Dabar populiaru
Publikuota 2021 12 31, 19:20

Naujametės „Traviatos“ tradicija sugrįžo į LNOBT rūmus: rinkosi garsūs svečiai

Tradicija atgaivinta: po dvylikos metų pertraukos paskutinį metų vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vėl skamba Giuseppe‘s Verdi opera „Traviata“.
Juozas Statkevičius, Rimtautas Vizgirda su žmona Birute, Jonas Sakalauskas
Juozas Statkevičius, Rimtautas Vizgirda su žmona Birute, Jonas Sakalauskas / 15min nuotr.

1920 m. gruodžio 31 d. Giuseppe’s Verdi „Traviatai” buvo lemta pradėti ne tik profesionalaus Lietuvos operos teatro istoriją, bet ir ilgametę naujametinių „Traviatos“ spektaklių tradiciją, kurios Lietuvos teatralai ištikimai laikėsi net 82-ejus metus – iki 2001 m. gruodžio 31-osios. Po to LNOBT uždanga gruodžio 31-ąją „Traviatai“ buvo atsivėrusi tik du kartus: 2005 m., kai parodyta britų režisieriaus Jonathano Millerio režisuoto Anglijos nacionalinės operos lietuviškojo pastatymo premjera, ir 2009 m., kai LNOBT turėjo parengęs naują režisieriaus ir choreografo Chen Shi-Zheng „Traviatos“ pastatymą. Abiejuose spektakliuose Violetos partiją atliko Asmik Grigorian.

2021 m. gruodžio 31-ąją teatras vėl atsiveria „Traviatai“. Neseniai pristatytas puošnus nemirtingosios G. Verdi operos pastatymas, kurį parengė LNOBT vyriausiasis dirigentas Ričardas Šumila bei kūrėjų komanda iš Italijos: režisierius Fabio Ceresa, scenografas Tiziano Santi ir kostiumų dailininkas Giuseppe Palella, – jau devintasis Lietuvos operos istorijoje.

Šventinį vakarą šiame pastatyme debiutuoja trečioji jo Violeta – sopranas Katerina Tretyakova. Visagine užaugusi ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Giedrės Kaukaitės klasėje pirmąsias vokalo studijas baigusi solistė vėliau tobulėjo Zalcburgo „Mozarteum“ universitete ir Hamburgo valstybinės operos studijoje, tapo šio teatro trupės soliste. 2012 m. jai buvo įteiktas Hamburgo operos fondo įsteigtas dr. Wilhelmo Oberdörfferio prizas.

2013 m. solistė laimėjo Francisco Vinas konkursą Barselonoje ir pelnė pirmąją vietą tarptautiniame „Grand Prix de l’Opera“ konkurse Bukarešte. Jos apdovanojimų kolekcijoje – ir antroji vieta Montserrat Caballe konkurse Saragosoje bei pirmoji vieta Marcello Giordani konkurse Katanijoje.

Kartu su viešnia naujametį vakarą „Traviatoje“ dainuoja Merūnas Vitulskis (Alfredas), Arūnas Malikėnas (Žermonas), Ieva Barbora Juozapaitytė (Flora), Marija Arutiunova (Anina), Rafailas Karpis (Gastonas), Liudas Norvaišas (Baronas) ir Steponas Zonys (Markizas). Šventinį „Traviatos“ spektaklį diriguoja pastatymo muzikos vadovas R. Šumila.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką