Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas atlikėjos Sati Mackevičiūtės-Matangi hobis – unikalių papuošalų kūrimas

Sati Mackevičiūtė-Matangi
Asmeninio albumo nuotr. / Sati Mackevičiūtė-Matangi
Šaltinis: 15min
0
A A

Dainininkė Sati Mackevičiūtė-Matangi šįkart nustebino kitokia savo kūryba. Internete jau kuris laikas galima įsigyti Matangi gamintų juvelyrinių dirbinių, kurie yra ne tik gražūs, bet ir turi tam tikrą prasmę.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Papuošalus mėgstu nuo vaikystes. Būdama 5-erių, o vėliau ir po pamokų eidavau pas savo mamą į darbą. Tuo metu ji dirbo Dailės kombinate teisininke. Aš apeidavau visus cechus: audimo, tapybos, juvelyrikos, gintaro šlifavimo ir daug kitų. Juvelyrikos ceche radau draugę Silviją, ji man leisdavo stebėti, kaip gaminami sidabriniai papuošalai, o neretai jų gaudavau ir dovanų“, – portalui Žmonės.lt pasakojo S.Mackevičiūtė-Matangi.

Moteris atviravo, kad jau nuo pat mažų dienų ji buvo madinga mergaitė: tėveliai labai ja rūpinosi, gražiai rengė, šukuodavo ir įvairiai puošdavo. „Tėtis mane įkvėpė mylėti lauko gėles, niekada nepraeidavome pro jas nepriskynę jų močiutei ar mamai. Grožis ir menas – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Muzika, šokis, tapyba, vėrimas, interjero kūrimas, rūbų dizainas – man tai yra viskas viename. Viskas yra iš vienos energijos, todėl jei jau galiu dainuoti, tuomet galiu ir kurti“, – pasakojo Matangi.

Trijų vaikų mama prisiminė, kad verti papuošalus pradėjo 2013 metų birželį. Ją įkvėpė draugė, kuri taip pat užsiėmė ta pačia veikla. „Ji man parodė, kur ir ką galiu susipirkti bei kaip pradėti savo pomėgį realizuoti. Todėl esu labai dėkinga jai už tai“, – gerų žodžių negailėjo moteris.

Asmeninio albumo nuotr./Sati Mackevičiūtės-Matangi dirbiniai
Asmeninio albumo nuotr./Sati Mackevičiūtės-Matangi dirbiniai

Paklausta, ar yra baigusi kokius nors juvelyrikos kursus, S.Mackevičiūtė-Matangi nusijuokė: „Ne, nesu, gyvenime baigiau tik vairavimo kursus.“ Sati pasakojo, kad kurti ją įkvepia žmonės, gamta, aplinka, kurioje gyvena. Įkvėpimo atlikėja semiasi ir iš vidinių vizijų, kurios ateina iš to, ką realizuoja kasdien savyje. Moteris nepamiršta pridėti, kad motinystė, kaip ir viskas aplinkui, ją įkvepia kurti.

„Viską darau pati. Kiekvienas vėrinys turi savo egzistavimo priežastį. Kai kuriu konkrečiam žmogui, tai dažniausiai vyksta jo čakrų balansavimas: to, ko jam labiausiai trūksta dabartyje. Tie, kurie kuria, dažnai tai daro tam, kad išreikštų savo jausmus, dalį savęs padovanotų žmonėms. Kurdami ne visi susimąsto, kokias emocijas jie perduos pasauliui, tiesiog būna, kad kuria, nes tai yra gražu, nes taip norisi, ar tiesiog negali to savyje išlaikyti ir turi išsilieti. Kai būdama 15-metė pradėjau dainuoti, jaučiau, kad muzika – tai aš. Man tai būdavo saviraiškos esmė. Dabartyje aš kuriu tai, kas ateina ne per norus,  o per pajutimą, ko reikia, kad būtų harmonija“, – apie savo kūrybą pasakojo Sati.

Asmeninio albumo nuotr./Sati Mackevičiūtės-Matangi dirbiniai
Asmeninio albumo nuotr./Sati Mackevičiūtės-Matangi dirbiniai

Anot moters, tai yra subtili kūryba, kuriai reikia rasti laiko. Viskas priklauso nuo žmogaus, kuriam ji kuria. „Kartais kūrybinis procesas gali trukti net du mėnesius, nes vyksta balansavimas ir tiesiog nekyla rankos verti, kol nejaučiu vidinės harmonijos su siela, kuriai kuriu. Kartais ir tą pačią dieną sukuriu. Tai yra labai asmeninis santykis, kuris įneša tarp manęss ir to žmogaus, kuriam kuriu, daug grožio ir meilės“, – kalbėjo S.Mackevičiūtė-Matangi.

Šiuo metu Sati juvelyrika užsiima namuose, tačiau kaip bus ateityje, nežino, gal bus ir kažkokia studija. Anot moters, jos kūrybos akcentas  yra rudraksha – švento medžio sėklos, tulasi – šventas medis, lotoso sėklos. „Spalvų spektrui ir papildymui naudoju įvairius akmenis, sidabrą, Tibeto sidabrą, odos pakaitalą, nes esu vegetarė ir tikra oda su šventais dalykais nedera“, – portalui Žmonės.lt pasakojo atlikėja.

Asmeninio albumo nuotr./Sati Mackevičiūtės-Matangi dirbiniai
Asmeninio albumo nuotr./Sati Mackevičiūtės-Matangi dirbiniai

S.Mackevičiūtė-Matangi teigė, kad tie, kurie užsisako ir įsigyja jos dirbinių, jais žavisi ir jaučia gerą jų poveikį. Anot jos, susidomėjimo kasdien ji sulaukia vis daugiau. Moteris pasakojo, kad daugelis vis dar nežino, kad jos kuriami papuošalai nėra vien dėl grožio, tai yra kaip sielos atvėrimas ir užpildymas. Paklausta, ar galima iš kūrybos pragyventi, Sati buvo atvira – jai tai yra labiau visapusiškas būdas išreikšti savo prigimties esmę, nors ir pragyventi iš to galima.

O kaip su muzika, ar ji neliko pamiršta? „Muzika visuomet gyva manyje, dainavimas tikrai nėra pamirštas. Čia tas pats, kas alsuoti. Jokių planų, susijusių su muzika, neturiu kol kas, nes nieko neplanuoju, leidžiu tiesiog viskam tekėti laisvai“, – pokalbį baigė Sati.

Asmeninio albumo nuotr./Sati Mackevičiūtės-Matangi dirbiniai
Asmeninio albumo nuotr./Sati Mackevičiūtės-Matangi dirbiniai

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Sati
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką