Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 12:02

Naujas Karolinos Liukaitytės partneris Ričardas Šimkus – apie darbo romantiką

Prie laidos „Labas vakaras, Lietuva“ komandos – Karolinos Liukaitytės, Eglės Šantaraitės ir Pauliaus Skučo – prisijungęs ilgametis kriminalinių naujienų redaktorius Ričardas Šimkus televizijos išplatintame pranešime spaudai pasakoja apie kriminalinio reporterio darbo romantiką, šeimą ir naująją partnerę.
Karolina Liukaitytė, Ričardas Šimkus
Karolina Liukaitytė, Ričardas Šimkus / BNS, LNK nuotr.

– Ilgą laiką dirbai kriminalinių žinių reporteriu, kurio darbas – ištisą parą?

– Taip, tau gali paskambinti 2 val. nakties – keliesi, apsirengi, eidamas iki mašinos bandai rasti tinkamiausią maršrutą ir važiuoji. Gali 3-čią nakties grįžti iš gaisro, kristi į lovą ir po 5 min. gauti pranešimą apie rimtą avariją. Tuomet keliesi ir vėl važiuoji (juokiasi). Arba per naktį su policininkais dalyvauji reide, filmuoji girtus vairuotojus. Bet darbas dinamiškas, įdomus. Susipažįsti su daug žmonių. Istorijų – daugybė. Yra tokių, kurias galėtum papasakoti tik privačiai. Dėl etikos. Dirbdamas kriminalų srityje nori nenori susiduri ir su kriminaliniais elementais. Syki teko panaudoti ašarines dujas – vienas girtas per policijos reidą vyras puolė kolegą žurnalistą. Teko per migrantų krizę su automobiliu įklimpti pasienyje su Baltarusija. Naktis, lietus, vėlus ruduo ir aš su kastuvu miške – romantika (juokiasi).

– Ar tave jaudindavo tos skaudžios istorijos, kurias filmuodavai?

– Tiesiog įpranti. Atvažiuoji – padarai savo darbą ir jau įsėdęs į mašiną apie tai nebegalvoji. Istorijų, žinoma, buvo, yra ir bus visokių. Visų neapverksiu, priešingu atveju tai, turbūt, labai emociškai paveiktų. O aš gal labiau šaltų nervų. Stengiuosi emocijomis nesivadovauti. Vadovautis tik faktais. Tuo, ką matai. Gal ir ne visada pavyksta, bet.. Švyturėliai ir sirenos visada man įdomiai atrodė. Dirbdamas Šiauliuose irgi daugiau rengiau kriminalines naujienas. Garsūs nužudymai, rezonansiniai korupciniai nusikaltimai, didelį atgarsį sukėlusios nelaimės – labai daug kur teko dalyvauti (kaip žurnalistui, žinoma). Dėl pasirinkimo – kažkaip gyvenimas pats į šią sritį įtraukė. Visada mokėjau greitai reaguoti – sužinojus nuskubėti į įvykio vietą, įvertinti situaciją ir apie viską pranešti.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ričardas Šimkus
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ričardas Šimkus

– Kaip atsiradai televizijoje?

– Studijų metais fakultete radau skelbimą, kad vietos televizija ieško žurnalisto ir vedėjo. Iš pradžių maniau, kad tai tikrai ne man. Bet einant pro šalį man tas skelbimas vis krito ir krito į akis. Galiausiai pasiskambinau, nuėjau pokalbiui ir – tada prasidėjo manoji televizijos istorija. Keleri metai vietos televizijoje – ten buvo galima išbandyti save įvairiose srityse. Paskui įsidarbinau LNK korespondentų punkte Šiauliuose. Ten vėl gi – keleri metai. Ir tuomet atkeliavau į Vilnių.

LNK nuotr./Ričardas Šimkus
LNK nuotr./Ričardas Šimkus

– Kaip jautiesi prisijungęs prie „Labas vakaras, Lietuva“ komandos?

– Komanda – puiki. Visi profesionalai. Paulius Skučas – tikras energijos užtaisas. Visada besišypsanti Eglė Šantaraitė. Žavi Karolina Liukaitytė. Visi skirtingi ir su savo charakteriais. Kiekvienas iš jų turi savo cinkelį, visiems skoniams, kaip sakoma. Tai gerame kolektyve ir jaučiuosi gerai. Su Karolina tikrai nesipykstame ir nesimušame, puiki partnerė. Tiksli, besistengianti pranešti kuo daugiau informacijos.

– Kaip pasikeitė tavo gyvenimas tapus „Labas vakaras, Lietuva“ vedėju?

– Atsirado ne tik kriminalai – dar ir ekonomikos temos, politika, menas, įvairūs socialiniai reikalai. Įdomu viską labiau pažinti, domėtis.

LNK nuotr./Ričardas Šimkus
LNK nuotr./Ričardas Šimkus

– Kaip pripratai prie tiesioginio eterio?

– Tiesioginio eterio baimė, žinoma, buvo. Iš pradžių. Teko priprasti ir dabar jos, būna, nebelieka. Tačiau dažniausiai jaudulys visada yra – didesnis ar mažesnis. Man asmeniškai jauduliukas atsiranda pirmomis laidomis po ilgesnės pertraukos, pavyzdžiui, po atostogų. Bet ačiū puikiems kolegoms – jie visada gerai užveda, pamotyvuoja ir – valio!

LNK nuotr./Karolina Liukaitytė, Ričardas Šimkus
LNK nuotr./Karolina Liukaitytė, Ričardas Šimkus

– Ką darai, kai nedirbi?

– Tada norisi pakeisti aplinką – keliauti, kažką pamatyti, pažinti ar tiesiog – pasivaikščioti po mišką. Esu toks, kuriam poilsiui labiau patinka ramybė, o ne šurmulys. Nors kartais norisi ir šurmulio. Laisvalaikis – kelionės, draugai. O kartais ir tiesiog – patinginiavimas namie prie TV. Sportas salėje, bėgiojimas. Patinka gamta – žvejyba prie ežero arba ant ežero. Patinka motociklai, nors savojo dar neturiu. Domina keturračiai, nardymas. Esu toks, kuriam patinka išbandyti viską.

– Papasakok apie savo šeimą.

– Šeima – tai aš! Na, dar tėvai, žinoma. Bet šiaip – esu nevedęs, vaikų neturiu, gyvenu vienas. Esu atviras pasiūlymams (juokiasi).

Laida „Labas vakaras, Lietuva“ su Ričardu Šimkumi – tiesiogiai nuo pirmadienio iki penktadienio, 16.35 val. per LNK.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką