Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 27d. 11:47

Naujas LNK serialas „Mėnesiena“: vampyrai, kilę iš lietuvių

Naujas LNK serialas „Mėnesiena“: vampyrai kilę iš lietuvių.
LNK nuotr. / Naujas LNK serialas „Mėnesiena“

„Aštuoniasdešimt antrųjų gimimo, puikūs metai“, – pagiria Džozefas ir suleidžia dantis į veną.

Tai ištrauka naujo LNK serialo „Mėnesiena“, kuris antradienio naktimis keičia ketvirtą sezoną baigusį stilingąjį „Grožio peilį“.

JAV serialas „Mėnesiena“ pasakoja apie beviltiškai įsimylėjusį vampyrą. Mikas Sent Džonas kadaise buvo paprastas žmogus ir privatus seklys, tačiau prieš 55 metus, vestuvių naktį, jam amžiną nemirtingumą neprašoma padovanojo žmona Koralina.

Tapęs vampyru, jis gyvena dvilypį gyvenimą, kuriame kamuojasi dėl meilės jaunai žurnalistei Betei. Priešingai nei draugas vampyras Džozefas ir didžioji dalis Los Andželo vampyrų bendruomenės, Mikas griežtai laikosi vampyrų garbės kodekso, nepuola moterų ir vaikų. Jis netgi maitinasi iš kraujo banko ir lavoninės gautu krauju. Tačiau pajutęs nusikaltėlį, kurio dingimas būtų naudingas ir žmonėms, ir vampyrams, Mikas Sent Džonas savo instinktų netramdo ir smaguriauja šviežieną.

„Mėnesienos“ vampyrų gyvenimas grindžiamas visiškai nauja, šiuolaikiška vampyrine mitologija, kurioje smagiai atsirado vietos ir Lietuvai: serialo kūrėjų nuomone, Velnias yra lietuvių dievas – vampyras.

Būdamas amžinai jaunas, žavus ir nemirtingas, Mikas gali nuveikti daugiau negu eilinis privatus seklys ir savo ypatingus talentus naudoja padėdamas žmonėms.

„Tai mes esame paskutinė mitybos grandinės dalis“, – pasididžiuodamas sako jaunas ir seksualus Miko draugas Džozefas, turtingas investicijų bankininkas, kuriam vampyro dalia ir šviežias jaunutės merginos kraujas teikia didžiulį malonumą.

Mikas savo nesibaigiančias dienas skiria žmonėms. Prieš daugelį metų Mikui pavyko nuo vampyrės dantų išgelbėti mažą mergaitę ir tas pasitenkinimas, padarius gerą darbą, pažadino norą tapti geresniu vampyru. Praėjus ketvirčiui amžiaus, jų keliai susitinka vėl. Betė užaugusi tampa gražuole reportere. Mikas niekaip negali įveikti nenugalimo potraukio merginai, nors puikiausiai žino, kad negali atskleisti visų savo jausmų – prisipažindamas esąs vampyras, jis Betės akyse būtų tik monstras. Gyvendamas dvilypį gyvenimą, paslapčia globodamas Betę ir kaudamasis su priešais Mikas įsimyli. Kartu su meile vampyras atranda naujų gyvenimo paslapčių ir malonumų.

„Mėnesienos“ vampyrų gyvenimas grindžiamas visiškai nauja, šiuolaikiška vampyrine mitologija, kurioje smagiai atsirado vietos ir Lietuvai: serialo kūrėjų nuomone, Velnias yra lietuvių dievas – vampyras.

Ar žinojote, kad...

1. Šiuolaikiniai vampyrai miega nebe karstuose, o šaldikliuose.

2. Dienos šviesa vampyrų jau nebežudo, tik smarkiai išsekina jų jėgas. Sidabras ir ugnis žudo kaip ir viduramžiais, tačiau česnakai, švęstas vanduo ir kryžiai yra visiškai nekenksmingi.

3. Vampyro atvaizdą galima išgauti tik skaitmeniniu foto aparatu arba skaitmenine kamera, nes senosiose foto juostelėse naudota sidabrinė emulsija vampyro atvaizdą sunaikina.

4. Vampyrai turi pulsą ir kraujotaką, jie nėra šaltakraujai ir tikrai negali pasiversti šikšnosparniu – nors tai būtų baisiai smagu, kaip pastebi „Mėnesienos“ pagrindinis herojus Mikas.

5. Norėdami išgyventi vampyrai visiškai nevalgo įprasto maisto, jie turi gerti žmogaus kraują, tik šaldytas jiems lygiai taip pat neskanus kaip žmonėms neskani šaldyta mėsa.

6. Tradiciškai vampyrai labai jautrūs, jie puikiai užuodžia menkiausius kraujo pėdsakus ir praeitį, o ypatingai talentingi gali išvysti ir ateitį.

7. Kad paparastą žmogų paverstum vampyru, įkąsti vieną kartą neužtenka: įkąstasis, kurio kraują baigia išsiurbti vampyras, prieš mirtį turi gurkštelti siro kraujo ir tada vietoj mirties gaus nemirtingumą.

8. Vampyras, pavertęs žmogų vampyru, gauna siro titulą. Taigi siras, arba valdovas, jeigu laikosi „padorumo“ normų, privalo vampyru paverstą žmogų išmokyti gyventi nemirėlio gyvenimą ir nepalikti jo vieno per apsipratimo laikotarpį.

9. Norint nužudyti vampyrą tikrai neužteks persmeigti širdį kuolu, nes tai sukelia tik laikiną paralyžių – kuolą ištraukus, žaizda pamažu užgyja. „Vampyrą nužudys liepsnosvaidis. Arba jei pameti galvą. Tiesiogine prasme“, – liūdnai šypteli Mikas.

Serialas „Mėnesiena“ – antradieniais 23.30 val. per LNK.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką