Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 balandžio 16d. 14:52

Naujausiame Beissoul ir „MuseIQ“ dainos klipe vyraus nostalgija ir simbolika

Filmavimo aikštelėje
Romo Michailovskio nuotr. / Filmavimo aikštelėje
Saule ir šiltais orais džiuginusį savaitgalį jaunasis atlikėjas Beissoul praleido besifilmuodamas naujojo savo ir „MuseIQ“ kūrinio „On the Road“ vaizdo klipo filmavimo aikštelėje. Naujausią muzikantų darbą gerbėjai galės išgirsti, o tuo pačiu ir išvysti jau artimiausiu metu.

Viso klipo filmavimo darbai užtruko dvi dienas, žiūrovai vaizdo įraše galės atpažinti Trakų rajone esančių pelkių kraštovaizdį, taip pat Lentvario dvaro vaizdus. Dalis vaizdo klipo užfiksuota po vandeniu – tam muzikantams prireikė baseino, į kurį mielai įsileido vipapartments.lt kolektyvas.

Pats atlikėjas Beissoul tikina, jog svarbiausia naujajame dainos klipe – emocijos, o visas vaizdo įrašo siužetas paremtas nostalgija bei metaforomis. „Kūriniai, kuriuos aš parašau ir atieku, yra pilni metaforų, todėl ir vaizdo įrašai paremti jomis. Visi daiktai ir vaizdai, kuriuos matysime klipe, kiekvienam žmogui turės savitą reikšmę, kurs savotišką atmosferą“, – pasakoja dainininkas.

Anot atlikėjo, daina „On the Road“ primins klausytojui, jog kiekvieną akimirką šis yra kelyje nepaisant to, kokie išgyvenimai vyrauja jo širdyje. „Klipas turėtų priminti žiūrovui, kad mes nuolat esame kelyje. Žengiame ieškojimų, praradimų, atradimų keliais. Tai besisukantis ratas… Nepaisant nieko žmonės eina savo keliu – tuo pačiu arba kitu, bet į priekį“, – svarsto Beissoul.

Didelį dėmesį klipo autoriai, Artcup.lt komanda, skyrė ir vaizdo įraše pastebimai simbolikai, jo siužete pasakojama istorija apie, rodos, išgalvotuose pasauliuose gyvenančius žmones. „Klipe matomi keliai simbolizuos mūsų kelius, vanduo – savotiškus pokyčius. Kūrinys kalba apie žmones, kuriuos savotiškai būtų galima pavadinti iliuzionistais – tuos, kurie savo galvoje susikuria kitų žmonių paveikslus, nors realybėje šie yra visai kitokie. Kalbame apie tikėjimą, kurį net galima būtų laikyti šizofrenišku – tu taip įtiki kuo nors, kad negali iš to išsilaisvinti“, – pasakoja Beissoul.

Klipai tapo tradicija

Nors klipo autoriai turėjo sukūrę aiškų scenarijų, pagal kurį buvo filmuotas dainos „On The Road“ vaizdo įrašas, kartu su Beissoul dirbanti Artcup.lt komanda leido sau paimprovizuoti, mat prie filmavimo darbų netikėtai nusprendė prisijungti Trakų bei Lentvario rajonų paslaptingi miškų bei upių gyventojai, kurie netikėtai taip pat virto vaizdo klipo dalimi, suteikdami jam dar daugiau mistikos.

Iki šiol kone kiekviena Beissoul atliekama daina publikai pristatyta kartu su specialiai kurtu vaizdo įrašu. Anot atlikėjo, sprendimas kūrinį pateikti ne tik kaip garso įrašą, bet ir kaip vizualaus meno produktą, gimė visai netikėtai, tačiau ilgainiui tapo gražia tradicija, suteikiančia galimybę klausytojams geriau pajausti kūrinio atmosferą.

„Tai keistai ir netikėtai sugalvota tradicija. Kai žmogus, klausydamas dainos, mato vaizdą, susidaro kitokį požiūrį, apie ką ši daina. Daugelis objektų klipe gali apibūdinti kūrinį – tu juos pastebi, įsijauti ir pajauti dainos atmosferą. Filmuojame tam, kad žmonės pamatytų, kaip mes mąstome“, – tikina Beissoul.

Atlikėjo sąskaitoje yra jau net keli vaizdo klipai, visus juos kūrė skirtingos komandos. „Tikiu, kad klausytojai atkreipė dėmesį į besiskiriančias klipų stilistikas, mat jų visi autoriai mąsto kitaip, todėl ir jų darbo rezultatai skiriasi. Man patinka dirbti su skirtingais žmonėmis, nors kartu ir su tais pačiais“, – sako dainininkas ir priduria, jog kartu su „MuseIQ“ savo idėjas realizuoja bendradarbiaudami su žmonėmis, kurie pasitelkdami tik būtiniausiaus atributis sugeba ne tik sukurti mintį, bet ir profesionaliai ją perteikti.

Dirba iš idėjos

Vaikinas džiaugiasi, kad jam talkinančios komandos nariai yra itin iniciatyvūs ir noriai dirba besidžiaugdami idėja. „Visomis jėgomis stengiamės darbą atlikti kaip įmanoma profesionaliau ir geriau. Kartais neviskas atsiremia į lėšas. Esu girdėjęs daug muzikantų, sakančių, jog visai nesvarbu, į kokį mikrofoną dainuoji – jei garsą tvarkys jį išmanantis žmogus, gali skambėti it Holivudo filmo garso takelyje. Mūsų biudžetas apima tiek, kiek reikia – neturime numatę jokių papildomų lėšų. Šiuos žmones į darbą atvedė idėja. Jei tau patinka kūrinys – tu dirbi su juo kitaip. Taip pat ir su vaizdo įrašu – jei pamėgai idėją, ją plėtoji su užsidegimu. Čia dirba žmonės, kurie dega savo idėja“, – džiaugsmo neslepia dainininkas.

Paklaustas, kam apskritai ryžtasi kurti vaizdo klipus – juk Lietuvoje kol kas nėra didelių galimybių sukurtu vaizdu pasidalinti su auditorija, ir bene pagrindine priemone pasiekti publiką tampa internetas – Beissoul tikina vėlei besiremiantis idėja. „Sukūręs vaizdo įrašą jaučiuosi žmogui davęs pilną produktą. Žinoma, dainos galima paklausyti per radiją ir pasižiūrėti į atlikėjo nuotrauką, tačiau klipas duoda visumą. Nesvarbu, kad jo nėra kur parodyti – mes norime jaustis žinantys, kad sukūrėme tiek, kiek šiandien galime. Tokiu būdu žiūrovai gali pažiūrėti į mus, savotiškai pažinti“, – svarsto dainininkas.

Vaikinas pasiryžęs iniciatyvos neprarasti ir ateityje, tad pažada gerbėjams: dainos „On the Road“ vaizdo klipas toli gražu nebus paskutinis. „Ateityje taip pat filmuosime savo dainų klipus. Kas žino, ką dar sugalvosime – gal filmuosiuos ne tik aš, bet ir mano muzikantai – Einius su Rolandu(Innomine). O gal tai mes perimsime vairą ir mūsų klipe suvaidins patys operatoriai. Juk tai žaidimas – žaidžiame su klausytojais, su žiūrovais“, – šypsosi dainininkas.

Paklaustas, ar savo planuose yra numatęs debiutinio albumo leidybą, Beissoul neslepia: įrašyti albumą yra sena atlikėjo svajonė, kuri jau artimu metu turėtų būti realizuota. Vis dėlto dainininkas išlieka paslaptingas. „Manau, kad mūsų albumas bus netikėtas ir prilygs savotiškui siurprizui tiems žmonėms, kurie mėgsta klausyti muzikos būdami vieni, ramiai atsipalaidavę namuose, atsiskyrę. Norime, kad kiekvienas galėtų individualiai paskęsti muzikoje“, – tiek teatskleidė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Beissoul Muzika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:29
25:23
11:25

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką