Dabar populiaru
Publikuota 2016 12 31, 16:30

Naujųjų sutikimas – be alkoholio: kurios žvaigždės švenčia blaiviai?

Pasitikome 2017-uosius. Trankiai, su artimaisiais, draugais, griaudint fejerverkams. Dažnas mūsų savo šventinio stalo neįsivaizduoja be alkoholinių gėrimų, tačiau galbūt galima švęsti be jų?
Igoris Kofas, Nijolė Pareigytė-Rukaitienė, Jonas Nainys ir Kristina Ivanova
Igoris Kofas, Nijolė Pareigytė-Rukaitienė, Jonas Nainys ir Kristina Ivanova / 15min, asmeninio ir Tomo Šimkaus nuotr.

15min pasiteiravo pramogų pasaulio atstovų, kaip švenčia jie.

Atlikėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė alkoholio nevartoja jau daugiau nei metus ir tuo džiaugiasi: iš ryto neskauda galvos, o ir vakarėliai būna įsimintinesni. Nijolė ir per Naujuosius metus nevartos alkoholio.

„Man pasisekė, nes kiekvienais metais per Naujuosius metus dirbu – net nėra minčių ir poreikio vartoti alkoholį. Šventės yra darbingos, todėl svaigiųjų gėrimų nepasigendu ir nenoriu. Šiais metais su grupe „69 danguje“ dirbsime Druskininkuose, po darbų pasėdėsime, bet be alkoholio. O sausio 1-ąją mėgausimės masažais, pirtimis“, – 15min pasakojo N.Pareigytė-Rukaitienė.

Asmeninio albumo nuotr./Nijolė Pareigytė-Rukaitienė
Asmeninio albumo nuotr./Nijolė Pareigytė-Rukaitienė

N.Pareigytė neslepia, įvairių vakarėlių metu su išgėrusiais svečiais bendrauti yra sunku ir neįdomu.

„Iš pradžių viskas yra gerai, bet paskui, kai jau žmonės prisigeria, būna labai sunku. Jų kalbos kartojasi, darosi nuobodu, tad tyliai slystu iš to vakarėlio, kad niekas net nepastebi“, – sakė N.Pareigytė-Rukaitienė.

Radistas Jonas Nainys pasakojo, kad reikia mokėti gyventi be alkoholio ir viskam yra ribos – nesvarbu, ar tai Naujieji metai, ar eilinė diena.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Geriausi mūsų vakarai“ filmavimo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Geriausi mūsų vakarai“ filmavimo akimirka

„Jeigu žmogus nemoka be alkoholio švęsti, tai nėra pliusas. Alkoholis neturėtų būti pretekstas būti laimingam. Jeigu šventės metu žmogus niekaip neišsiverčia be alkoholio, tai reikėtų susimąstyti. Žmogus laimingas turėtų būti tuomet, kai yra blaivas, o ne tik tuomet, kai pavartoja gėrimų“, – įsitikinęs J.Nainys.

Grupės BIX lyderis, TV laidų prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas alkoholio nevartoja ir teigia, kad būti blaiviam – ypač geras jausmas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas

„Šventė atrodo lygiai taip pat, kaip ir su alkoholiu, tik visos spalvos ryškesnės būna ir viską prisimeni. Nešvaistai laiko visokiems bereikalingiems kilnojimams stikliukų, o tostą pasakyti gali ir su sultimis rankose. Aš manau, kad svarbiausia yra tai, kad pirmąją Naujųjų dieną atsikeli žvalus ir su geromis mintimis“, – sakė S.Urbonavičius-Samas.

S.Urbonavičius-Samas ragino, kad per Naujuosius metus kiekvienas galėtų pasistengti nesisvaiginti alkoholiniais gėrimais.

„Daugumai siūlau pabandyti blaivų Naujųjų metų sutikimą, kad jie suprastų, kokia tai yra fantastika ir kaip tai yra gerai. Manau, kad daugiau ir nebesinorės gerti. Aš neturiu nusistatymo prieš žmones, kurie vartoja alkoholį – kaip atleidi vaikams, taip atleidi ir išgėrusiam žmogui, tačiau pabandyti – verta“, – 15min pasakojo S.Urbonavičius-Samas.

Dainininkas Igoris Kofas teigė, kad išmoko linksmintis be alkoholio, pabandyti galėtų ir kiti, tačiau svaigiųjų gėrimų vartojimas – kiekvieno asmeninis reikalas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Igoris Kofas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Igoris Kofas

„Pasirodo, aš moku linksmintis be alkoholio, tad man visai gerai ir per tuos Naujuosius metus. Aš tiesiog nevartoju alkoholio ir šiuo metu aš jo nenoriu, o įkyriems žmonėms, kurie siūlo išgerti, atšaunu, kad su narkotikais nemaišau“, – juokavo I.Kofas.

TAIP PAT SKAITYKITE: 41-ąjį gimtadienį minintis Igoris Kofas: „Alkoholio atsisakymas padėjo sudėlioti taškus“

Atlikėja, grožio salono „Kristina“ vadovė Kristina Ivanova alkoholio atsisakė prieš kelerius metus ir džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių seka jos pavyzdžiu.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kristina Ivanova
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kristina Ivanova

„Ir Naujuosius galima atšvęsti be to, ir vakarėlyje galima būti blaiviam. Man atrodo, linksmintis ir būti geros nuotaikos galima ir neapsvaigus. Mano aplinkoje yra daugiau žmonių, visiškai nevartojančių alkoholio. Galvojame, gal tai pagaliau taps mada. Žinoma, nėra taip, kad nebendrauju su tais, kurie išgeria, nes tai yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas“, – sakė Kristina.

K.Ivanova vardijo blaivaus gyvenimo pliusus: „Galiu pasakyti, kad neiškrenta diena iš savaitgalio. Tiesiog tu gali užsiimti aktyviu laisvalaikiu ir man tai patinka. Džiaugiuosi, kad visada būnu blaivi, nes niekada nemėgau apsvaigimo jausmo, aš jo netoleruoju. Gal dėl to ir atsisakiau alkoholio. Geriau jaučiuosi, esu darbingesnė, kitą dieną galvos neskauda.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką