Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 15:31

Ne vieną dešimtmetį kartu skaičiuojančios poros: kaip joms pavyko išsaugoti santykius?

 Jūratė ir Česlovas Norvaišos, Kristina Savickytė su vyru Linu Damanskiu
Aleksandro Broko („Culture Bridge“) ir Viganto Ovadnevo nuotr. / Jūratė ir Česlovas Norvaišos, Kristina Savickytė su vyru Linu Damanskiu

Šiais masinių skyrybų laikais verta pakalbėti apie tai, kaip gi išsaugoti santykius. Kaip išlikti kartu dvidešimt ar net daugiau metų žino aktorė Kristina Savickytė bei šokių treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos. Jiems irgi yra tekę išgyventi ne vieną krizę, pakilimą ar santykių nuosmūkį, bet, nepaisant visko, liko kartu. Kokios jų darnių santykių paslaptys?

Kitais metais aktorė Kristina Savickytė su vyru švęs santuokos 20-etį. Sako, užgyvenusi ne tiek jau ir mažai – tris vaikus. Dvynės Justina ir Gabija jau 19-kos, šį rudenį išsikraustė studijuoti į Londoną. Sūnui Motiejui septyneri su puse.

Aktorė nemėgsta žodžio krizė. Santykius jai labiau patinka lyginti su jūra: kartais kaip jūra jie būna audringi, kartais – ramūs. „Per 20 metų esame išgyvenę labai įvairių laikų – ramybę, kai viskas lyg sviestu patepta. Buvo ir laikas, kai buvo sunku susikalbėti ir išgirsti vienam kitą, nesupykti dėl vieno žodžio. Ar čia jau viskas? – klausdavau savęs“, – prisipažino TV3 laidos „Visi mes žmonės“ pašnekovė Kristina.

Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr./Kristina Savickytė
Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr./Kristina Savickytė

Kadangi judviejų su vyru artimoje aplinkoje byra nemažai santuokų ir santykių, kurie atrodė ilgalaikiai, stabilūs, nesugriaunami, todėl tenka prasuki galvoje ir savuosius – kas būtų, jeigu taip nutiktų ir jiems... Pasak Kristinos, krizę gali sukelti bet kas: tai, kad tu neberandi laiko pats sau, buitis, vaikai, darbai, nesėkmės. „Ir klausimas – ar tai jau viskas?

Ar nebebus daugiau naujo kraujo, šviežio įsimylėjimo. Bet juk gali vėl iš naujo įsimylėti savo vyrą. Jeigu bent kartą tai pavyko, tikiu, kad vėl gali tas šviežumas atsirasti santykiuose, – prisipažįsta. – Aš kaskart įsimyliu savo vyrą, kai iš naujo tampame tėvais. Pirmą kartą, kai gimė dvynnės, antrą kartą – kai sūnus. Aš pamatau jį kitokį – pamatau jame didelį vandenyną meilės, kūrybos, matau norą mokytis, keistis. Dideli įsimylėjimo pliūpsniai buvo, kai gimė vaikai.“

Šokėjai, šokių treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos dešimtmečius yra neišskiriamas tandemas gyvenime ir darbe. Šį gruodį jiedu švęs jau 60-ąsias santuokos metines. Visada jungė tai, kad abu pagal išsilavinimą yra medikai, dienomis dirbdavo medicinos įstaigose, o vakarais susitikdavo ant šokių parketo. Sako nesuklydę, kad jaunystėje rinkosi partnerį išmintingai.

Asmeninio albumo nuotr./Jūratė ir Česlovas Norvaišos
Asmeninio albumo nuotr./Jūratė ir Česlovas Norvaišos

„Man atrodo tiek daug porų skiriasi todėl, kad pagrindinį faktorių – seksą – kelia kaip garantiją: jeigu gerai lovoje, tai ir gyvenime bus gerai. Tai yra gryna nesąmonė, – įsitikinusi Jūratė Norvaišienė. – Gyvenime reikia peties, į kurį galėtum atsiremti. Ir vyrui, ir moteriai reikia tvirto peties. Todėl ne seksas turi būti svarbiausia santykiuose, o draugystė.“

Kad skyrybos yra tikra epidemija, įvardija gydytojas psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis: „Pastaruosius dešimt metų skiriasi apie 50-60 procentų susituokusių porų. Tai reiškia, kad išlaikyti santykius žmonėms atrodo žymiai sudėtingiau nei išsiskirti ir išsivaikščioti. Bet kol tai liečia tik du suaugusius žmones, tai dar dar... Jeigu tai paliečia vaikus: yra įrodyta, kad pati didžiausia tragedija, kuri gali atsitikti vaikams yra jų tėvų skyrybos.“ Psichoterapeutas teigia, kad norint išsaugoti santykius, reikėtų pirmiausia kuo daugiau kalbėtis.

„Tyrimai parodė, kad geriau gyvena tos šeimos, kurios skiria bent 20 minučių pokalbiui kasdien apie nieką. Ne apie reikalus, pinigus, vaikus ar pirkinius, o apie nieką – orą, politiką, kačiuką ar šuniuką. Tokios šeimos sukuria tam tikrą santykio standartą, kad galima kalbėtis ir apie sunkesnes problemas.“

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką