Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ne vienas kelyje“ Nesuprantami Estijos kelių policininkai

LNK laidos „Ne vienas kelyje“ žurnalistams į akį krito dvi estų ydos.
LNK nuotr. / LNK laidos „Ne vienas kelyje“ žurnalistams į akį krito dvi estų ydos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Estija. Mes, apsukrieji lietuviai, atsidūrę šioje šalyje, dažniausiai pasielgiame pagal tą patį scenarijų: pradžioje viršijame greitį, nes 90 km/h greitis tai ne mums – tegul taip važiuoja estai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nespėjus gerai prasilėkti, netrukus ekipažą sustabdo sumauta kelių policija. Mes supykstame – ko jie iš mūsų nori? Tuoj po to labai labai nustembame – jie nenori nieko – jie neklausia, kur dirbame, nei kur dirba mūsų tėvai, nei koks mūsų automobilio variklis. Jie negrasina ir neprovokuoja gauti kyšio. Jie estiškai ramiai išrašo mums baudos protokolą.

Taigi, kas tiems estams nutiko?

Estija mena vieną skandalingą įvykį, kuomet prieš keletą metų buvo sulaikyta kelios dešimtys kelių policininkų. Tuomet ne vienas jų buvo nubaustas už kyšininkavimą. Prieš tai juos ilgą laiką sekė specialios tarnybos įrašinėję pokalbius, filmavę veiksmus. Kyšininkavimo tinklas buvo išardytas

Dabartiniai kelių policininkai norėtų, kad vairuotojai būtų dar drausmingesni. Dėl to liepos mėnesį buvo patvirtintos naujos kelių eismo taisyklės.

LNK laidos „Ne vienas kelyje“ žurnalistams į akį krito dvi estų ydos – jie, kaip ir mes, mėgsta važiuoti ne dešine, o kaire juosta. Žodžiu, antraeilininkų yra ir čia.  Kitas mėgstamas estų pažeidimas – važiuoti degant raudonam šviesoforo signalui. Žinoma, jie tai daro nepiktybiškai. Galbūt šviesoforai veikia pernelyg greitai ir ramūs šiauriečiai nespėja sustoti. Dėl to kelių policija ketina prie šviesoforų montuoti kameras, fotografuoti pažeidėjus ir baudas jiems siųsti į namus.

Įspūdžiai iš Estijos – šį sekmadienį laidoje „Ne vienas kelyje“ 17 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką