Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nekaltybės fanatikas

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Laba diena, Ramune. Buvau auklėtas katalikiškai ir laikausi dorovės principų, tad sunku rasti gyvenimo draugę. Kai tik mano horizonte atsiranda mergina, verta dėmesio, paaiškėja, kad ji anksčiau buvo ištekėjusi arba gyveno susimetusi.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tuomet ji iškart praranda savo žavesį ir galiausiai man visai dingsta noras su ja bendrauti. Štai ir dabar bendrauju su, atrodė, nuostabia mergina, bet kai supratau, kad būdama su savo ankstesniu draugu, ji su juo mylėjosi ir net nebandė išsaugot nekaltybės, man norisi ją atstumti. Gal aš turiu kažkokį giliai įsišaknijusį kompleksą, kurio turėčiau atsikratyti? Ar aš galiu viltis kada nors rasti merginą, kuri tausojo save tam, su kuriuo galės susieti savo gyvenimą? Sigitas.

Sveikas, Sigitai. Manau, didžiausia problema yra tavo požiūris į merginas, pagal kurį moterys yra tarsi dviejų rūšių: jos arba „šventosios“, idealizuotos madonos, vertos meilės, pagarbos, arba „kekšės“, ištvirkėlės, kurios kelia pasibjaurėjimą, kurias tu smerki. Nesupyk, bet toks tavo polinkis idealizuoti ir demonizuoti yra labai nebrandus ir vaikiškas. Juk kiekviena moteris yra truputį deivė, truputį ištvirkėlė, kiekviena turi tiek šviesių, tiek tamsių pusių. Toks tavo požiūris į moteris yra viena iš priežasčių, dėl ko tu negali rasti gyvenimo draugės ir neužmezgi artimo ryšio nei su viena mergina. Moteris nėra „laisvo“ elgesio ar nerimta, jei ji jau turėjo seksualinių santykių su kitais partneriais ar buvo su kažkuo „susidėjusi“, o dabar išsiskyrė.

Tu pernelyg susikoncentravęs į merginos kūnišką aspektą – šiuo atveju – nekaltybę, skaistumą. Juk svarbiausia, kad tau būtų gera su ta ar kita mergina, tu jaustum jai stiprius jausmus, kad ji tau būtų įdomi kaip žmogus, kaip asmenybė, o ne tai, ar ji prieš tai turėjo seksualinių partnerių ir kaip su jais bendravo intymiai: tik bučiavosi ar ir mylėjosi. Kartais anksčiau „kritusi“ moteris gali būti daug skaistesnė už tą, kuri yra „nekalta“ arba ištikima savo vyrui, bet nuolat fantazuoja apie seksą su kitais vyrais.

Greičiausiai toks tavo požiūris į moteris kaip netinkamas rimtai draugystei ir meilei, jei jos jau turi seksualinės patirties, galėjo susiformuoti dėl katalikiškos moralės nuostatų, labai ribojančių žmogaus seksualinį elgesį. Taip pat įtakos galėjo turėti komplikuoti emociniai santykiai šeimoje, kurioje esi užaugęs. Galiu kelti prielaidą, kad ypač svarbi yra motinos ar močiutės figūra. Siūlau tau pasikalbėti dėl savo santykių su moterimis su psichoterapeutu. Esu tikra, kad kartu rastumėte tokio tavo nuostatų bei jausmų moterų atžvilgiu priežastis, ir labai tikiuosi, kad šios nuostatos keisis. Sėkmės!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką