Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nerijus Juška: būsiu mokyklos dievas (papildyta balandžio 9 d.)

Nerijus Juška
Viganto Ovadnevo nuotrauka / Nerijus Juška
Šaltinis: „Žmonės“
0
A A

Nerijaus Juškos baleto mokykla – skambus ir viską pasakantis pavadinimas: taip, iš tiesų baleto primarijus Nerijus Juška (32) steigia mokyklą ir jau renka norinčius mokytis įvairaus amžiaus vaikus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šokių mokyklų Vilniuje – ne viena. Kodėl ją steigi tu?

Jau penkerius metus apie tai galvojau, bet niekaip nespėjau visko suderinti – buvo labai intensyvus spektaklių grafikas... O pastaruoju metu turėjau laiko užsiimti ir kitokia veikla: dėl praėjusią vasarą man atliktų kelio raiščio ir girnelės operacijų devynis mėnesius nedirbau. Taip galima ir išprotėti! Aišku, apniko abejonės, ar dar kada nors šoksiu... Buvau priverstas pagalvoti apie savo ateitį: juk baigęs baleto šokėjo karjerą į verslą neisiu, į visiškai naują sritį nepulsiu. Noriu gyvenimą baigti užsiimdamas tuo, ką veikiau iki tol, – šokiais. Nebelipsiu į sceną pats – mokysiu kitus. Pirmą kartą pedagogo darbą išbandžiau beveik prieš trejus metus Venesueloje. Man labai patiko!

Nejaugi tai reiškia, kad turi minčių atsisveikinti su scena?

Praėjusį penktadienį po devynių mėnesių pertraukos pirmą kartą šokau. Pasirodžiau Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklyje „Rusiškas Hamletas“. Man tai buvo didelis išbandymas, pasitikrinimas, ką dar galiu. Spektaklį sušokau „pilna“ koja, su visais špagatais. Parodžiau, kad dar esu gyvas (juokiasi)! Nenuleidžiu rankų – tikiuosi, kad šoksiu ir toliau.

Mokyklai pats ir vadovausi, ir mokysi?

Būsiu mokyklos dievas (kvatoja). Kartą žurnale prie mano su šokėju Andriumi Butkumi nuotraukos buvo parašyta: „Šokio dievai.“ Draugai labai juokėsi, o ta pravardė prilipo... Iš tiesų su manimi dirbs ir daugiau specialistų.

Ar primarijaus pamokos bus brangios?

Daug kas iš pažįstamų sako, kad mokytis Juškos mokykloje tikriausiai bus neįmanomai brangu. Tačiau iš tiesų kainos bus net labai labai prieinamos – apie šimtą litų už mėnesį, jei pamokos vyks dukart per savaitę.

Ne kartą guodeisi, kad sunkiai suduri galą su galu. Bet štai dabar rengiesi atidaryti mokyklą ne bet kur, o Gedimino prospekte! Gal laimėjai aukso puodą?

Tikrai visa tai finansuoju ne iš savo kišenės! Jau turime ir toliau ieškome rėmėjų. Nenorėjau mokyklos atidaryti kur nors užkampyje. Mano vardas reikalauja prestižo. Jei darau, noriu, kad tai būtų kokybiškas dalykas. Tai bus ne koks nors šokių būrelis ar studija, o tikra mokykla. Mes turime tikrai labai didelių planų. Ir mokysime ne tik baleto – ir pramoginių, liaudies šokių, jogos. Norime, kad vaikai būtų visapusiški šokėjai, neįsprausti į vieno žanro rėmus.

Nerijau, esi griežtas mokytojas?

Kai dirbu su profesionalais – labai. Iš jų reikalauju maksimumo. Tačiau apskritai savęs griežto neįsivaizduoju (juokiasi). Netrukus per televiziją prasidės šokių projektas „Tu gali šokti“. Ten būsiu teisėjas – pamatysite, koks esu iš tiesų.
 

„Žmonės“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką