Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netekome talentingo fotografo Michailo Raškovskio

Michailas Raškovskis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Michailas Raškovskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį rytą užgęso mūsų kolegos, Lietuvos spaudos fotografų klubo nario, Michailo Raškovskio akys, pranešė Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaip teigiama pranešime, Michailas buvo nepailstantis fotografijos mylėtojas, propaguotojas, puoselėtojas ir nepaprastai talentingas fotografas.  Lietuvos spaudos fotografų klubui padedant, Michailas surengė ne vieną personalinę parodą Lietuvoje ir užsienyje.  Jo darbai  garsino Lietuvos fotografiją daugybėje žymių fotografijai skirtų renginių, buvo spausdinami tarptautiniuose leidiniuose.

Michailo šokio fotografijos buvo eksponuojamos IV-ojoje Europos šokio fotografijos bienaleje Paryžiuje, Luvre.  Jis buvo pirmasis šokio fotografas iš Rytų Europos pakviestas į šią prestižinę bienalę. Iki paskutiniųjų dienų Michailas galvojo ir planavo naujus fotografijos projektus ir parodas. Tai jis turėjo ligą, tačiau, liga niekada neturėjo jo. Į garsiąją bienalę šiemet Michailas buvo taip pat pakviestas ir planavo vykti su savo fotografijų paroda, nors oficialus pakvietimas pasiekė jį vos prieš keletą dienų,

Michailas yra tapęs pirmojo nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2001“ temos „Kultūra“ nugalėtoju. Jo darbai puošė albumų „Tai Lietuva. Lietuvos spaudos fotografija 2002 ir 2004“ viršelius. Konkurse „Lietuvos spaudos fotografija 2004“ Michailas tapo temos „Kultūra“ nugalėtoju ir buvo apdovanotas „Auksinio kadro“ apdovanojimu.

Jo nuotrakos, pasakojančios fotografiją, kupinos tikrosios šio meno dvasios, buvo publikuojamos ne vienoje Lietuvos spaudos fotografų parodoje, dažnai puošė kasmetinius albumus.

Šių metų gegužės mėnesį Michailas būtų šventęs 50-ties metų jubiliejų. Netekome žmogaus kuriam gyvenimas buvo fotografija, o fotografija gyvenimas...

Velionio lankymas nuo 2009 03 20  Vilniaus Skaisčiausios Dievo motinos cerkvėje, Maironio g. 14, nuo 8 valandos ryto.

Paskutinį publikuotą Michailo Raškovskio interviu rasite paspaudę čia.

Temos Fotografija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką