Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 12:35

Netrukus gimdysianti Baiba išgyvena tikrą pragarą: „Šokas, stresas, nežinau, kaip išsilaikysiu“

Baiba Skurstene-Serdiukė ir Mykolas Serdiukas
Asmeninio albumo nuotr. / Baiba Skurstene-Serdiukė ir Mykolas Serdiukas

Po maždaug kelių savaičių gimdysianti Baiba Skurstene-Serdiukė neslepia – to, ką jai šiuo metu tenka išgyventi, nelinkėtų net priešui. Dėl koronaviruso grėsmės moterims draudžiama gimdyti kartu su vyrais palatoje, tačiau kada galės pasimatyti su vyru Mykolu atlikėja nežino – jis šiuo metu yra užsienyje, moteris baiminasi, kad jis bus priverstas izoliuotis savivaldybės patalpose.

Apie tai, kad laukiasi antro vaiko, Baiba pranešė sausio pradžioje. Pora ilgai svajojo apie šeimos pagausėjimą, tačiau netrukus džiugią žinią pasitiko daugybė išbandymų. Visų pirma, dėl koronaviruso grėsmės teko koreguoti kūdikio sutiktuvių vakarėlį, jau tada atlikėja baiminosi, kad jos vyrui nebus leista kartu dalyvauti gimdyme.

„Kai sužinojau šią naujieną, labai susinervinau, apsiverkiau, net į šventę nenorėjau važiuoti“, – prisiminusi šiandien juokėsi atlikėja.

Vis dėlto pati Baiba tuomet tikėjosi, kad per mėnesį visas nerimas atslūgs ir vyras galės morališkai bei psichologiškai padėti gimdymo metu. Deja, bet moters nuogąstavimai pasitvirtino.

Asmeninio albumo nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė su vyru Mykolu Serdiuku
Asmeninio albumo nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė su vyru Mykolu Serdiuku

Trečiadienio rytą kalbėdamasi su 15min atlikėja sakė jau susitaikiusi su esama situacija, supranta, kad tokios priemonės taikomos siekiant apsaugoti mamas ir jų atžalas.

„Kadangi tokia nustatyta tvarka, suprantu, kad mano liūdesys nieko nepakeis. Tik tikiuosi, kad bus vietos, palatoje nebus labai daug gimdymo laukiančių moterų, tikiuosi, kad pavyks gal net gauti privatų kambarį“, – vylėsi žinoma moteris.

Reikia tik tikėtis, kad gydytojai nebus pervargę

Baiba ruošiasi gimdyti Santarų klinikose, su gimdymą priimsiančia gydytoja jau kelis kartus bendravo per atstumą. Kol kas moterys dar nebuvo susitikusios, nes iki šios dienos moteris lankėsi pas Centro poliklinikoje dirbančią ginekologę-akušerę, tačiau šioje įstaigoje gimdymai nepriimami. Todėl teko greitai susirasti naują gydytoją, ją Baibai rekomendavo draugės. Gimdyti atlikėja turėtų balandžio pradžioje.

„Tikiuosi, kad bent kelis kartus pavyks pasimatyti, kad spėtume susipažinti, pavyktų apsiprasti, nes gimdymas tikrai nėra lengvas išbandymas. Norisi ir palaikymo, ir apsikabinimo, švelnaus žodžio. Aišku, kitos sako, kad nereikia jaudintis, esą gimdė ir blogesniais laikais, tai vienoms kitaip gerai, man kitaip. Reikia tik tikėtis, kad gydytojai nebus pervargę...“, – neslėpdama liūdesio kalba Baiba.

Asmeninio albumo nuotr./Akimirka iš Baibos Skurstenes-Serdiukės kūdikio sutiktuvių vakarėlio
Asmeninio albumo nuotr./Akimirka iš Baibos Skurstenes-Serdiukės kūdikio sutiktuvių vakarėlio

Gimdyme atlikėjos sutuoktinis negalės dalyvauti ne tik dėl šios priežasties. Mykolas Serdiukas šiuo metu yra užsienyje, iš kur grįžta pirmadienį.

Tikėtina, kad jam irgi bus paskirtas privalomasis karantinas, o ši situacija labai neramina vaiko besilaukiančią moterį. Žiniasklaidoje stebėdama, kas darosi patalpose, kur antradienį buvo atvežti ką tik užsienio grįžę žmonės, Baiba sako vargiai sudėjusi akis. Tiesa, po šio pokalbio Vilniaus miesto savivaldybė, nesulaukusi Vyriausybės sprendimo, pranešė jau nuo antradienio vakaro leidžianti šeimoms su vaikais izoliuotis namuose, o ne savivaldybės numatytose patalpose.

„Nežinau, kaip aš jaučiuosi...Šiaip labai blogai“, – atvirai pripažino moteris.

Atlikėjos šeima šiuo metu gyvena Anglijoje, jie į Lietuvą negrįžo. Šiuo metu padėti su naujagimiu galėtų nebent sutuoktinio mama, tačiau ji tiesiogiai dirba su užsikrėtusiais koronavirusu, tad dėl galimos grėsmės medikė negalės padėti.

Nežinau, kaip aš jaučiuosi...Šiaip labai blogai

„Situacija yra nepavydėtina, aišku, visi išgyvensime, bet tikrai nelinksma. Tikrai labai nelinksma. Tik tikiuosi, kad vyrą kažkur normalioje vietoje laikys, nes pažiūrėjus vakar dienos akimirkas aš negaliu miegoti. Šokas, stresas, nežinau, kiek čia dar išsilaikysiu. Privalau likti rami, bet tokia situacija, kad, patys suprantate, nusiraminti dabar sunku“, – pripažįsta Baiba.

Moteris džiaugiasi, kad bent spėjo laiku įsigyti visus būtiniausius daiktus vaiko kraiteliui. Kaip pati sako, jos pareigingumas ir šį kartą pagelbėjo, tad visko nepalikusi paskutinei minutei apsirūpino iki detalių.

Kartu pasivaikščioti po parduotuves dar prieš karantiną ji keliavo kartu su šiuo metu taip pat antro vaiko besilaukiančia atlikėja Ingrida Martinkėnaite. Palaikymas šiuo metu tarp taip pat besilaukiančių mamų, kaip sako Baiba, yra būtinas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė su vyru Mykolu Serdiuku ir sūnumi
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Baiba Skurstene-Serdiukė su vyru Mykolu Serdiuku ir sūnumi

„Priverčiau kartu su manimi nuvažiuoti ir apsirūpinti visais daiktais, apie kuriuos Ingrida galbūt net nepagalvojo, nes pirmagimio susilaukė seniau, – pasakoja Baiba. – Su visomis pažįstamomis, kurios šiuo metu laukiasi, pakalbame, visos pripažįsta, kad išeičių nėra, buvo tokių, kurios labai norėjo gimdyti su vyrais, labai liūdi“.

Saugodamasi nuo koronaviruso Baiba jau daugiau nei kelias savaites niekur neina iš namų, tik retkarčiais išeina į prie pat namo esančią terasą, kur kartu su pirmagimiu trumpam pasidžiaugia grynu oru: „Dabar šiuo metu pats geriausias dalykas yra tai, kad turiu savo kiemą. Bent jau trumpam galiu išeiti, vaikas gali prasiblaškyti“.

Vis dėlto daug judėti nėštumo metu Baibai nepatariama. Kaip pati sako, iki 30 savaitės dėl sunkaus nėštumo jai išvis buvo uždrausta sportuoti, paskirtas lovos režimas.

Nelengvu metu moteris sako besidžiaugianti būtent ramybės akimirkomis – kai pirmagimis Antanas užmiega, likusias pusantros valandos Baiba skiria poilsiui, skaito profesionalią literatūrą.

Jeigu jį tikrai uždarys, nežinau, kaip pati viena viską atlaikysiu iki jo karantino pabaigos

„Link galo kuo toliau, tuo sunkiau. Paskutinis mėnuo yra tarsi tiksinti bomba. Jau net neprisimenu, kada paskutinį kartą normaliai išsimiegojau. Tikrai neramu dėl visų pasikeitimų, viskas taip greitai keičiasi, neramu, kad vyras užsienyje. Jeigu jį tikrai uždarys, nežinau, kaip pati viena viską atlaikysiu iki jo karantino pabaigos, tikrai nežinau“, – sako Baiba.

Ir nors šis laikotarpis žinomai moteriai yra išties labai nelengvas, ji tikisi, kad šiuo metu žmonės permąstys savo prioritetus, vertybes. Kaip pati sako, ji puikiai supratusi, kad jos gyvenime svarbiausia yra šeima.

TAIP PAT SKAITYKITE: Baibos kūdikio sutiktuvių šventę pakoregavo koronavirusas: baiminasi, kad vyrui neleis dalyvauti gimdyme

Komentarai: 16

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką