Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nijolė Narmontaitė. Į Londoną paskui Marią Callas

N.Narmontaitės išvykos į Londoną akimirka
Asmeninio albumo nuotr. / N.Narmontaitės išvykos į Londoną akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio vakarą iš viešnagės Londone grįžo aktorė Nijolė Narmontaitė. Penkias dienas su artimiausiais žmonėmis leidusi moteris liko sužavėta Didžiosios Britanijos sostinėje tvyrojusios pavasariškos nuotaikos ir įspūdingo miuziklo „Ghost“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į Londoną aktorė atvyko su sutuoktiniu Pauliumi Kovu, kurio gimtadienį ir atšventė šiame mieste. Pora buvo apsistojusi Londono centre viešbutyje, iš kurio ranka pasiekiami visi teatrai.

„Ši kelionė, kad ir trumpa, bet buvo išties įspūdinga. Ji buvo pirmiausia įspūdinga dėl to, kad  Londone radau pavasarį. Kai vakar atvykome, net išsigandau, kaip Vilniuje tokios pūgos metu gali leistis lėktuvai“, – kalbėjo N.Narmontaitė.

Sutuoktinių pora kasmet tradiciškai vyksta į Londoną švęsti P.Kovo gimtadienio. Tuomet, pasak N.Narmontaitės, jiedu dažniausiai žiūri naujausius miuziklus. Aktorė teigė, kad šiemet jiems labai pasisekė – sūnaus Simono ir marčios Daivutės rekomenduotas miuziklas „Ghost“ tikrai nenuvylė.

Viskas buvo ganėtinai amerikoniška: perdėtas scenos darbininko gumos kramtymas, perspaustas pirmo soprano vaipymasis, paviršutiniškumas. Ši pusė mane nuvylė.

„Buvo labai įspūdinga. Spektaklis techniškai labai sudėtingas: akimirksniu besikeičiančios dekoracijos, aktoriai vaikščiojantys „kiaurai“sieną, staiga pakimbantys ore, įtaigi vaidyba, puikūs balsai... Likome labai patenkinti, nes paskutiniu metu Londone nebebuvo miuziklų, kurių nebūtume matę“, – kalbėjo aktorė.

N.Narmontaitė prisipažino, kad su didžiuliu nerimu laukė kito spektaklio, į kurį bilietus padovanojo jos sūnus. Londone tuo metu kaip tik gastroliavo amerikiečių trupė, pristatant spektaklį „Meistriškumo pamoka(Maria Callas)“. Jau dvylika metų pati vaidinanti spaktaklyje pagal šią pjesę, aktorė žiūrėjo šio vaidinimo amerikietiškąją versiją, kuri jai paliko dvejopą įspūdį.

„Negalėjau miegoti naktį, labai jaudinausi. Išvakarėse pati Vilniuje vaidinau „Meistriškumo pamokoje“, todėl viskas buvo labai „šviežia“. Aktorė, vaidinanti Maria Callas yra puiki (Tyne Daly už įvairius vaidmenis yra gavusi 16 „Emmy“ apdovanojimų), tačiau iš pjesės truputėlį buvo padarytas šou. Ir mūsų spektaklyje yra šiek tiek leidžiama pažaisti su publika, bet mūsų žmonės klauso spengiančioje tyloje ir dažniausiai aš girdžiu juos verkiant. Amerikiečių spektaklyje buvo neįmanoma girdėti teksto, nes visi iš visko juokėsi.
Viskas buvo ganėtinai amerikoniška: perdėtas scenos darbininko gumos kramtymas, perspaustas pirmo soprano vaipymasis, paviršutiniškumas. Ši pusė mane nuvylė“, – teigė N.Narmontaitė.

Aktorė patikino, kad nors amerikietiškoji versiją ją šiek tiek nuvylė, spektaklį stebėti buvo labai įdomu. Moteriai buvo itin netikėta išvysti šį spektaklį kaip komediją.

„Žiūrint dokumentinę medžiagą apie Maria Callas net įtarti negalėtum, kad „Meistriškumo pamoką“ įmanoma paversti visiška komedija. „Per karą Atėnuose aš visai neturėjau batų. Mano kojos buvo nutrintos iki kraujo“, – girdėdama tokį tekstą visa salė leipo juoku. Nelabai galiu suvokti kodėl – gal kad žmonės karo nematė.
Supratau, kad režisieriaus medžiagos perteikimas yra didelis dalykas. Ačiū režisieriui Gyčiui Padegimui.Supratau, kad Lietuvoje yra puiki publika, ateinanti ne tik linksmintis ir dar supratau, kad labai myliu savo Maria Callas.“, – patikino N.Narmontaitė.

Pasak aktorės, jos mylimas personažas – itin kontrastinga asmenybė.

„Ne be reikalo ją vadino ragana, pantera, leoparde. Ji buvo maksimalistė. Kiek žiūrėjau dokumentinės medžiagos, supratau, kad ji yra labai aštri. Ypatingai aštri ji buvo žurnalistams, kurie ją puldavo. Ji buvo labai reikli mokiniams, kurie būdavo nepasiruošę, bet ji galėdavo tapti ir žmogiška, švelni, ypač, jei matydavo mokinių pastangas. Ji turėjo gerą humoro jausmą“, – apie M.Callas kalbėjo N.Narmontaitė.

Asmeninio albumo nuotr./N.Narmontaitės iavykos į Londoną akimirka
Asmeninio albumo nuotr./N.Narmontaitė su sūnumi Simonu ir marčia Daivute

N.Narmontaitė su vyru Londone taip pat aplankė garsųjį Portobelo turgų bei tailandiečių restoraną.

„Labai mėgstu šį turgų – ten galiu prisižiūrėti labai įdomių personažų. Ten pat radau savo pamėgtą muzikos grupę (ji jau kelis metus iš eilės ten groja), kuri šiemet pasirodė labai užgesusi, pavargusi...
Juokaudavau, kad Londone niekada negaliu skaniai pavalgyti, bet sūnus mums parodė tailandiečių restoraną, kuriame yra nepaprastai skanus maistas. Ten labai gražiai praleidome sekmadienio vakarą ir atšventėme Pauliaus gimtadienį“, – pasakojo aktorė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką