Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Niujorke atostogavusi Simona Bandita džiaugėsi miesto šurmuliu ir stebėjosi baptistų bažnyčia

Simona Albavičiūtė-Bandita Niujorke
Asmeninio albumo nuotr. / Simona Albavičiūtė-Bandita Niujorke
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Niujorkas – miestas, kuris paprastai nepalieka abejingų. Trečiadienį iš Amerikos parskridusi „Zip fm“ radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita jame praleido savaitę ir tikina, kad ten paliko dalelę savo širdies.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Tokį laiką, kokį praleidau Niujorke, aš vadinu įkvėpimo atostogomis. Amerikoje buvau pirmąkart: prieš maždaug penkerius metus buvau suplanavusi vykti į JAV, bet tąkart planai pasikeitė. Vis dėlto noras pamatyti Niujorką niekur nedingo, todėl svajonė išsipildė dabar“, – portalui Žmonės.lt sakė Simona.

Aktyvų gyvenimo būdą propaguojanti mergina teigė, kad kartais jai norisi nuvažiuoti ten, kur daug veiksmo ir žmonių, įsilieti į dar aktyvesnį miesto gyvenimą, stebėti minias praeivių.

„Labai myliu Vilnių, bet kartais čia pasidaro per ramu, todėl užsimanau keliauti kažkur, kur vyksta daug įvairiausio veiksmo: tada ir pati išsijudinu, galvą pravėdinu. Man labai patinka stebėti žmones, o Niujorke jų – daug ir labai skirtingų“, – šypteli Simona.

„Sunkiausia buvo prisitaikyti prie septynių valandų laiko skirtumo – norom nenorom atsikeldavau ketvirtą ryto, save ir taip dar versdama miegoti, o vakare jau anksčiausiai norėdavau miego...“ – pridūrė prisiminusi vienintelį kelionės minusą.

Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė-Bandita
Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė-Bandita

Didžiausią įspūdį paliko bažnyčia

Mergina pasakojo, kad Niujorke lepinosi geru oru – temperatūra siekė trisdešimt laipsnių, todėl su dviračiu važinėjosi po Centrinį parką, kuris paliko neužmirštamą įspūdį, taip pat apsilankė Brodvėjaus miuzikle. „Dvi su puse valandos miuzikle prabėgo taip greitai, kad nė nepajutau – tada tikrai supranti, kad tu Niujorke, kad čia viskas tikra, viskas įdomu“, – tikino pašnekovė.

Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė-Bandita Niujorke
Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė-Bandita Niujorke

Simona pasakojo, kad turėjo tikslą būtinai apsilankyti baptistų bažnyčioje ir sudalyvauti jų mišiose, pasiklausyti gospelo choro.

„Įspūdis liko stipresnis, negu tikėjausi. Moterys į bažnyčią eina išsipuošusios, su skrybėlėmis, nešinos tortais, gėlėmis. Pati irgi pasipuošiau, nes buvau anksčiau skaičiusi jų bažnyčios lankymo taisykles. Begalinė ceremonija, mišios – viskas taip įspūdinga, kad net nebuvo kada akių atitraukti.  Į mišias jie traukia šeimomis, nuo mažiausio iki seniausio – labai stipriai jaučiamas tasai bažnytinės bendruomenės gyvavimas“ – pasakojo sužavėta S.Albavičiūtė.

Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė-Bandita Niujorke
Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė-Bandita Niujorke

Vis dėlto kai kurios scenos bažnyčioje Simonai pasirodė gana keistos ir neįprastos – perdėtas dvasingumas kukliai savo tikėjimą išreiškiantiems lietuviams tikrai netikėtas ir net šiek tiek gluminantis.

„Jie šoka taip įsijautę, kad net nemoku to nupasakoti – šalia manęs buvo moteris, kuri taip įsijautė, kad iš šalies žiūrint atrodė, kad Dievas tikrai jos kūne. Jos judesiai – nepamirštami... Bežiūrint į ją man net susidarė įspūdis, kad esu kažkokioje sektoje. Grįžusi namo gal tris valandas gulėjau lovoje ir nieko nenorėjau daryti – jaučiausi visiškai išsunkta...“ – prisipažino Simona.

Pasiteiravus, kokį kitą JAV miestą planuoja aplankyti ateityje, mergina teigė svajojanti pamatyti San Franciską, Kaliforniją, neatsisakytų pakeliauti ir po Los Andželą.

„Kur benuvažiuoju – man visur labai patinka, aišku, nesirenku tokių kelionių, kurių pati nenoriu. Jeigu perku bilietus, vadinasi, perku juos į tą šalį, kurią noriu pamatyti“ – trumpai drūtai nukerta Simona, patikinusi, kad kur keliavo, nebuvo nusivylusi nė viena šalimi ar miestu, nes visur rado įdomių vietų ir pasisėmė skirtingų įspūdžių.

„Niujorkas man labai patiko, palikau ten dalelę širdies“ – pokalbio pabaigoje šypsodamasi patikina Simona.

Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė-Bandita Niujorke
Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė-Bandita Niujorke

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką