Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nomeda Marčėnaitė atidarė vaikų su negalia keramikos darbų parodą

Nomeda Marčėnaitė ir Elena Puidokaitė-Atlanta
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Nomeda Marčėnaitė ir Elena Puidokaitė-Atlanta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje Vilniuje pirmadienį atidaryta paroda „Matau pasaulį KITAIP“. Čia eksponuojami Vilniaus, Klaipėdos ir Panevėžio vaikų su regos negalia bei vaikų globos namų auklėtinių darbai iš molio.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trijų didžiųjų Lietuvos miestų vaikai turėjo galimybę dalyvauti kūrybos dirbtuvėse, kuriose mokėsi išreikšti save per kūrybą. Vaikus nuo 5 iki 14 metų lipdyti iš molio mokė projekto garsi menininkė Nomeda Marčėnaitė.

Pasak projekto sumanytojos ir organizatorės, VšĮ „Verslas ar Menas“ direktorės Eglės Jokužytės, paroda išskirtinė tuo, kad visi vaikų kūriniai eksponuojami specialiai projektui sukurtose dėžėse. Lankytojai darbelius gali „apžiūrėti“ tik juos liesdami – taip, kaip kūrė vaikai.

„Pagrindinis šio projekto tikslas buvo neregintiems vaikams suteikti galimybę atrasti meno pasaulį ir išmokti reikšti save per kūrybą. Lytėjimas yra vienas iš pagrindinių pojūčių, leidžiančių neregiams pažinti pasaulį, tad lipdymas, skulptūra yra ypač tinkama meno rūšis jų saviraiškai“, – apie parodos idėją kalbėjo E.Jokužytė.

Į projektą buvo įtraukti ir vaikų globos namų auklėtiniai, kurie padėjo neregiams. Pamažu tarp bendraamžių užsimezgė nuoširdi draugystė ir atsirado supratimas.

„Džiaugiuosi, kad į projektą, skirtą regos negalią turintiems vaikams buvo įtraukti ir vaikų globos namų auklėtiniai. Kiek teko su jais visais bendrauti, galiu pasakyti, kad be tėvų augantys vaikai yra praradę daugiau nei tie, kurie prarado regėjimą. Todėl labai smagu, kad būdami kartu mes galėjome vienas kitą geriau pažinti, įlįsti į vienas kito kailį. O pažinti, reiškia, pamilti“, – sakė N.Marčėnaitė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Nomeda Marčėnaitė ir Elena Puidokaitė-Atlanta
Nomeda Marčėnaitė ir Elena Puidokaitė-Atlanta
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Nomeda Marčėnaitė ir Elena Puidokaitė-Atlanta
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką