Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo kino nepabėgsi – Zabukaitė

G.Zabukaitė sako, kad iš visų projektų jai svarbiausias yra „Kino pavasaris“.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / G.Zabukaitė sako, kad iš visų projektų jai svarbiausias yra „Kino pavasaris“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Viena sunkiausių kino ligų Lietuvoje serganti Greta Zabukaitė šiandien švenčia savo 30 metų gimtadienį. Sveikiname ją su tuo ir kalbamės apie jos gyvenimo aistrą, darbą ir hobį – kiną.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Koks jūsų mėgstamiausias filmas?

Į šį klausimą niekada neatsakinėju – tai būtų tas pats, kas iš visų vaikų išsirinkti mylimiausią. Man patinka daug filmų ir dar daugiau nepatinka. Šiaip aš mėgstu prancūzų filmus, o jei reikėtų įvardyti žanrą, ko gero, tai būtų drama.

Ką manote apie kino situaciją Lietuvoje?

Tiesą sakant, iš šių metų tikiuosi nemažai. Turi būti sukurta nemažai lietuviškos produkcijos, kurią garsins žinomi režisierių ir aktorių vardai bei pavardės. Tikiuosi, jog jie sukvies į kino sales daug žiūrovų.

Įvardyti mėgstamiausią filmą būtų tas pats, kas iš visų vaikų išsirinkti mylimiausią. Sakė G.Zabukaitė.

Apskritai, kalbant apie Lietuvoje rodomą kiną, galiu pasakyti, kad jo situacija yra prasta – dominuoja vien amerikietiškas kinas. Lietuvoje visiškai nėra ugdoma Europietiško ir nekomercinio kino tradicija. Žinoma, visur situacija panaši, tačiau kitos Europos šalys, lyginant su Lietuva, turi daug stipresnę nacionalinio kino kultūrą.

Kurį laiką nebevadovaujate „Skalvijai“. Ar nepasiilgote šio kino teatro?

Nors jam nebevadovauju, vis tiek ten dirbu – užsiimu kino platinimu. O administracinio darbo tikrai nepasiilgau, nes jis nėra lengvas. Toli nepabėgau nei nuo kino, nei nuo „Skalvijos“ kino centro. Be to, dar turiu keletą kino projektų, su kuriais dirbu.

Kas suvedė su „Kino pavasariu“?

Su „Kino pavasariu“ dirbti pradėjau gal prieš dešimt metų. Iš pradžių susipažinau su komanda ir rengiau jiems lietuvišką programą. Prieš 2 metus direktorė man pasiūlė rengti ir pagrindinę festivalio programą. „Kino pavasaris“ – mano svarbiausias projektas, nes jis svarbus ne tik Lietuvoje. Be to, tai tikrai šaunus ir universalus darbas, neapribojantis nei vieta, nei jokiu amžiaus cenzu.

Artėja vasara. Kokie planai?

Visų pirma, tai nuvažiuoti į Kanus ir ten neužsikrėsti kiaulių gripu. Maža ką, juk ten susirenka daugybė žmonių iš visų kraštų (šypsojosi). Į Kanus važiuosiu jau visai greit – gegužės 12 d. Taip pat norėčiau atrinkti gerų ir kokybiškų filmų, sudaryti naują „Skalvijos“ filmų tinklelį. Vasarą laukia atostogos ir nauji projektai, kurių dar negaliu atskleisti.

Pasiūlykite mūsų skaitytojams antikrizinį receptą.

Pati krizės liga nesusirgau, tad ir vaisų negaliu pasiūlyti. Aš krizę tiesiog neigiu, nes manau, kad ji aplinkoje egzistuoja tik žodiniu pavidalu, tai tik psichologinis efektas.

Ką veiksite šį savaitgalį?

Savaitgalį švęsiu savo gimtadienį. Važiuosiu su daug draugų į gamtą. Geriausias poilsis man būna tada, kai protas nuo visų rūpesčių atitrūksta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką