Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 15d. 11:45

„Nuo...iki...“: garsi Vokietijos vyndarė nevengia ir raganiškų apeigų

„Nuo...iki...“: garsi Vokietijos vyndarė nevengia ir raganiškų apeigų.
LNK nuotr. / „Nuo...iki...“: garsi Vokietijos vyndarė nevengia ir raganiškų apeigų.

Šį pirmadienį „Nuo...iki...“ kvies pasisvečiuoti Vokietijos Pietuose, mažame Wachenheimo miestelyje.

„Tai – tipiškas Vokietijos provincijos miestelis, kurį regime ant turistinių atvirukų – mažyčiai tvarkingai surikiuoti nameliai, išdažyti dviem spalvomis, su čerpių stogais, siaurutėle gatvele, kurioje neprasilenkia du automobiliai. Idiliškas vaizdas, – Wachenheimo paveikslą piešia „Nuo...iki...“ redaktorė Giedrė Talmantienė.

Tačiau didžiausia miestelio įžymybė – ponia Bettina Bürklin-von Guradze, valdanti didelį šeimyninį vyno ūkį. Visoje Vokietijoje Wachenheimas garsus dėl vyno, kurį gamina Bürklin-Wolf šeima. Bürklin-Wolf vynas prieš keletą metų pripažintas geriausiu Vokietijos vynu.

Ponia Bettina pakviečia žurnalistus į savo dvarą, apsuptą didelio šimtamečio sodo ir rodo savo valdas. Erdviuose namuose auga keturi įvaikinti vaikai iš Amerikos. „Be jų mano gyvenimas ir verslas neturėtų prasmės“, - šypsosi garsi Vokietijos vyndarė.

Tačiau labiausiai „Nuo...iki...“ komandą sudomino raganiški ritualai, kurių Bürklin-von Guradze imasi, kad jos vynas būtų geriausias. „Pavyzdžiui, ponia Bettina prisipažino, kad kartą metuose per mėnesieną savo vynuogyne užkasa pelenų pripiltus karvės ragus. Kaip ji tai daro, laiko paslaptyje, nes šis ritualas vyndarių šeimoje perduodama iš kartos į kartą, - pasakojo Giedrė Talmantienė.

Nors tai skamba mistiškai, garsi vyndarė tvirtina, kad tai – ne triukas. Procesas pagrindžiamas moksliškai: pelenai pagerina vyno skonį, tik reikia tiksliai žinoti receptą.

Vokiškosios vyndarystės paslaptys ir burtai – „Nuo...iki...“ laidoje pirmadienį 19.40 val.

Temos: 2 Apeigos Vokietija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką