Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 15d. 16:00 , Atnaujinta: 2019 spalio 15d. 16:13

Neeilinėje „Zero“ šou byloje – neeilinis ir teismo sprendimas

Emilis Vėlyvis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Emilis Vėlyvis ir aktorių trijulė teisiamųjų suole

Skandalu ir prieštaringa baudžiamąja byla pasibaigęs „performansas“ Turgelių miestelio bažnyčioje, surengtas kaip renginio „Siemens“ arenoje reklama, turi pirmąjį teisinį įvertinimą. Šalčininkų teisme „Zero Live Show“ režisieriui Emiliui Vėlyviui bei aktoriams Vitalijui Cololo, Ainiui Storpirščiui ir Mindaugui Papinigiui spalio 15 dieną paskelbtas nuosprendis. Verdiktas nestandartinis: kūrėjai nubausti, bet jų baudžiamoji byla tiesiog nutraukta.

Garsus režisierius ir trys žinomi aktoriai negali būti vadinami bažnyčioje nusidėjusiais nusikaltėliais.

Tai antradienio popietę nuo 16 val. paskelbė Šalčininkų teismo teisėja Janina Brazauskienė, išnagrinėjusi rezonansinę baudžiamąją bylą dėl pernykščio reklaminio „Zero Live Show“ sujudimo Turgelių bažnyčioje.

Visi kaltinamieji nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti, jų baudžiamoji byla nutraukta. Kita vertus, teismas įpareigojo visus teisiamuosius sumokėti pinigines įmokas į specialų fondą. Pavyzdžiui, E.Vėlyviui liepta pervesti 2 000 eurų. Kitaip tariant, teismas konstatavo kūrėjų atsakomybę už išpuolį, tačiau paneigė prokuratūros požiūrį, kad režisierių ir aktorius reikia teisti kaip kriminalinius nusikaltėlius.

Asmeniškai išklausyti, kaip paaiškėjo, jiems palankaus verdikto šiandieną atvyko režisierius E.Vėlyvis ir aktorius M.Papinigis.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2018 metų rugpjūčio 15 dieną, po to, kai, katalikams minint Žolinės šventę į bažnyčią Šalčininkų rajone, Turgelių miestelyje, užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai.

Kaip skelbė prokuratūra, jie lenkų kalba pasakojo apie spalio mėnesį „Siemens“ arenoje vyksiantį renginį, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalijo suktines, taip galimai sutrikdydami religinės bendruomenės apeigas. Tuo metu bažnyčioje vyko bendra tikinčiųjų rožinio malda, buvo klausoma išpažinčių.

Pirmuoju smuiku „performanso“ maldos namuose metu griežė lenkiškai kone be akcento šnekantis aktorius Vitalijus Cololo.

Į teisiamųjų suolą kartu su šiuo humoristu prokuratūros valia buvo pasodinti režisierius Emilis Vėlyvis, aktoriai Ainis Storpirštis ir Mindaugas Papinigis.

Šie 4 asmenys kaltinami pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 171 str. dėl trukdymo atlikti religines apeigas ar religines iškilmes.

Pagal BK, tas, kas necenzūriniais žodžiais, įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis ar kitais nepadoriais veiksmais sutrikdė valstybės pripažintos religinės bendruomenės ar bendrijos pamaldas ar kitas apeigas arba iškilmes, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir yra baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Prokuroras prokuroras Stanislavas Barsulas buvo prašęs visus teisiamuosius pripažinti kaltais ir aktorius bausti 7 000 eurų baudomis, o režisieriui skirti 10 000 eurų piniginę nuobaudą.

Aktoriams teismo verdiktu paskirtos nuobaudos (įmokos į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą) yra gerokai mažesnės: po 1 000 eurų.

Nutraukdama bylą, teisėja konstatavo, kad kaltinamieji neturėjo tikslo sujaukti pamaldų. Tačiau, kaip rašoma nuosprendyje, visi šie vyrai yra suaugę žmonės, todėl turėjo numanyti, kad jų parengtas scenarijus būtent tokį rezultatą ir turės: apeigų rimtis bus sutrikdyta.

Nuosprendyje konstatuota, kad nusikalstamas veikas kaltinamieji padarė, tačiau jos nebuvo tokios pavojingos, kad turėtų būti vertinamos per baudžiamojo kodekso prizmę.

Šiandienis Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmų nuosprendis dar neįsiteisėjo, per 20 dienų apeliacine tvarka jis gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui.

E.Vėlyvis po posėdžio teigė, kad bylos nutraukimas jį tenkina, o sumokėti įmoką nukentėjusiesiems irgi negaila. Tam neprieštaravo ir režisieriaus kolega M.Papinigis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką