Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 spalio 16d. 13:52

Nutrauktas tyrimas dėl akibrokšto Turgelių bažnyčioje: „Tai – suplanuota renginio reklama“

E. Vėlyvio provokacija bažnyčioje
Kadras iš video / E. Vėlyvio provokacija bažnyčioje
Emilio Vėlyvio režisuotas juodojo humoro šou „Zero Live Show“ praėjusią savaitę sėkmingai nuaidėjo „Siemens arenoje“, o dabar aktorių komanda ir režisierius sulaukė gerų žinių iš prokuratūros – už reklamą bažnyčioje baudžiamoji byla nebus keliama.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai rugpjūčio 15 d., minint Žolinės šventę, į bažnyčią Šalčininkų rajone, Turgelių miestelyje, užėjo trys dvasininkais persirengę vyrai, kurie lenkų kalba pasakojo apie netrukus įvyksiantį renginį „Siemens“ arenoje, į pamaldas susirinkusiems tikintiesiems siūlė ir dalijo suktines, taip galimai sutrikdydami religinės bendruomenės pamaldas.

Kaip atrodė ši renginio reklama, galite pasižiūrėti patys.

Kaip praneša prokuratūra, išnagrinėję ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, įvertinę liudytojų apklausas, Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo trukdymo atlikti religines apeigas ar religines iškilmes.

Toks sprendimas priimtas nenustačius, kad buvo padaryta nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso 171 str. (Trukdymas atlikti religines apeigas ar religines iškilmes), tačiau konstatuota, kad reklaminės akcijos organizatoriams ir atlikėjams galėtų būti taikoma administracinė atsakomybė. Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai.

Vertinant ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, konstatuota, kad aktorių veiksmai nebuvo nukreipti prieš religinės bendruomenės narių teisę dalyvauti religinėse apeigose, jų tikslas buvo ne sutrikdyti šv. Mišias, o suplanuota komercinio renginio reklama. Šv. Mišios prasidėjo laiku, kaip ir buvo numatyta.

Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą nurodoma, kad aktorių veiksmai, padaryti viešoje vietoje, nebuvo korektiški ir atitinkantys moralės normas, tačiau šiais veiksmais nebuvo rodoma didelė nepagarba aplinkiniams, nebuvo akivaizdžiai pažeisti visuomenės interesai.

Šiuo atveju nebuvo nustatyti padariniai, kurie savo pavojingumu užtrauktų baudžiamąją atsakomybę, tačiau tokie veiksmai gali būti vertinami kaip atitinkantys Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 481 str. numatyto nusižengimo „Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas“ požymius – tyrimo metu apklausti kai kurie bažnyčioje buvę žmonės nurodė pasijutę pažeminti ir šokiruoti, jų teigimu, toks būdas reklamuotis nėra tinkamas.

Prokuroro nutarimui nutraukti ikiteisminį tyrimą įsiteisėjus, tyrimo medžiaga bus perduota policijai spręsti dėl administracinės atsakomybės taikymo už viešosios tvarkos pažeidimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:11
10:24
04:58

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką