Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 15d. 18:59

O.Koršunovo ir M.Ivaškevičiaus premjera: „Rusišką romaną“ pirmieji išvydo kviestiniai svečiai

Marius Ivaškevičius, Oskaras Koršunovas ir Alexandra Kremer, Julija Janus ir Stasys Baltakis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Marius Ivaškevičius, Oskaras Koršunovas ir Alexandra Kremer, Julija Janus ir Stasys Baltakis

Šeštadienio vakarą Lietuvos rusų dramos teatre vyko ilgai laukta premjera. Kviestiniai svečiai gavo progą pirmieji išvysti pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę pastatytą Oskaro Koršunovo spektaklį „Rusiškas romanas“.

Prasidėjus naujam sezonui, teatro lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti naują dviejų talentų – dramaturgo Oskoro Koršunovo ir rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus – kūrybinį darbą. Jau ne pirmą kartą suvieniję jėgas, jie žiūrovams pristato spektaklį „Rusiškas romanas“.

Šeštadienio vakarą sostinės centre įsikūrusiame Lietuvos rusų dramos teatre įvyko šios pjesės premjera. Ji sulaukė itin daug dėmesio – į premjerą ir į kitus artimiausius šio pusmečio spektaklius visi bilietai buvo tiesiog iššluoti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Alexandra Kremer, Oskaras Koršunovas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Alexandra Kremer, Oskaras Koršunovas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Marius Ivaškevičius su tėvais
Luko Balandžio / 15min nuotr./Marius Ivaškevičius su tėvais

Tiesa, publiką čia atviliojo ne tik smalsumas išvysti profesionalų naują kūrinį, bet ir čia vaidinantys aktoriai. Spektaklyje pagrindinius vaidmenis atlieka įvertinimą Lietuvoje jau spėję įgyti artistai. Tai – Nelė Savičenko, Inga Jankauskaitė, Vytautas Anužis, Julija Krutko, Vladimiras Dorondovas, Aleksandra Metalnikova, Valentinas Novopolskis ir kiti.

Šio reginio nepraleido ir garsūs svečiai. Įvertinti „Rusiško romano“ atvyko – dizainerė Julija Janus ir aktorius Stasys Baltakis, Oskaras Koršunovas su mylimąja Alexandra Kremer, Kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonsson, Danguolė Stachura, Artūras ir Agnė Zuokai, Rimvydas Valatka ir daugelis kitų.

Žiūrėkite galeriją:

Apie spektaklį

Lietuvoje pripažinimą įgijusio rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus pjesė „Rusiškas romanas“ yra gavusi rusų teatro apdovanojimą „Auksinė kaukė“. Tai pasakojimas apie dramaturgą Levą Tolstojų, jo šeimos svarbius išgyvenimus, laikotarpį prieš rašytojo mirtį. Kūrinio centre – filosofo žmona Sofija, turinti dramatiškosios Anos Kareninos buožų.

„Kūrybos procesas buvo ilgas ir tai yra labai gerai. Tokios medžiagos negali statyti greitai. <...> Tai dvasingas, gilus, sudėtingas spektaklis ir, manau, jis daug ką palies“, – anskčiau 15min kalbėjo režisierius, pridūręs, jog norint perprasti pjesę, pravartu perskaityti L.Tolstojaus „Aną Kareniną“ ar bent peržiūrėti ekranizaciją.

O.Koršunovo teigimu, „Rusiškas romanas“ – daugiasluoksnė, daug temų atverianti pjesė, nagrinėjanti kūrybos ir realaus gyvenimo sanklodas, kalbanti apie moterystę bei tai, ką moteriai reiškia gyventi su genijumi, o genijui – su moterimi, analizuojanti politines temas, kurios tampa ypač aktualios šiandien, kai Europoje susiduriame su kylančia radikalios dešinės banga.

Duodamas interviu, rašytojas Marius Ivaškevičius pasakojo, kad šis spektaklis į Lietuvą atkeliavo neatsitiktiniu būdu.

„Prieš daugiau nei dvejus metus aš gavau Jono Vaitkaus (buvusio Rusų dramos teatro vadovo) pasiūlymą statyti šią pjesę Rusų dramos teatre, tačiau su kitu režisieriumi. Paklausiau, galbūt galiu pabandyti pakalbinti Oskarą Koršunovą. <...> Kelias buvo toks ilgas, kad spektaklis negali būti blogas. Per daug įdėta darbo, pastangų. Labai svarbu ir tai, kad tai vyksta šiame teatre, nes, man atrodo, teatro trupė labai alkana – turbūt nėra kito tokio teatro Vilniuje, kur žmonės su tokiu alkiu žiūrėtų į galimybę statyti šią pjesę jų teatre“, – kalbėjo M.Ivaškevičius, pridūręs, jog žiūrovai neturėtų nuogąstauti – spektaklį galima žiūrėti ir neturint daug žinių apie Tolstojaus gyvenimą bei kūrybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką