Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 12d. 19:04

Operos ir baleto teatre – ištaiginga „Lošėjo“ premjera: atvyko ir elegancija suspindusi Alma Adamkienė

Valdas Adamkus, Alma Adamkienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Valdas Adamkus, Alma Adamkienė

Į Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pirmą kartą skambėjusią Sergejaus Prokofjevo operą „Lošėjas“ trečiadienio vakarą susirinko gausybė garbių svečių. Tiesa, progos apsilankyti teatre nepraleido ne tik kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, bet ir jo žmona, neseniai 93-iąjį gimtadienį atšventusi Alma Adamkienė.

Trečiadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre buvo pirmą kartą pristatyta opera „Lošėjas“. Čia tarp daugybės kultūros, politikos ir muzikos pasaulio žmonių buvo galima buvo pamatyti ir jau seniai kartu renginyje besilankiusius Valdą ir Almą Adamkus. Panašu, jog dar praeitų metų gale sveikatos problemų turėjusi Alma dabar tikrai jaučiasi geriau – ji per premjerą sužibėjo tik jai būdinga elegancija.

Premjeros svečiai – galerijoje:

Neeilinėje premjeroje dainuoja seniai LNOBT spektakliuose matytos lietuvių operos žvaigždės Asmik Grigorian, Vladimiras Prudnikovas, Ieva Prudnikovaitė, o taip pat svečias iš Sankt Peterburgo – tenoras Dmitrijus Golovninas.

Pirmajame premjeros spektaklyje publika išgirdo ir LNOBT operos solistus Inesą Linaburgytę, Tomą Pavilionį, Steponą Zonį, Rafailą Karpį, Arūną Malikėną, Edmundą Seilių, operos stažuotojus Juozą Janužą ir Arminą Skirvainį. Gausus mažų vaidmenų pluoštas teko ir choro artistams.

S.Prokofjevo operos „Lošėjas“ personažus iš rusų literatūros klasiko Fiodoro Dostojevskio išgalvoto Ruletenburgo kurorto režisierius Vasilijus Barchatovas perkėlė į vakarietiško didmiesčio svečių namus, kuriuose glaudžiasi iš įvairių kraštų suvažiavę emigrantai. Totoriško kraujo turintis Aleksejus (Dmitrijus Golovninas), apžavėtas ruletės manijos, galiausiai užmiršta apie savo meilę Polinai (Asmik Grigorian). Generolas (Vladimiras Prudnikovas) ima gerti, praradęs viltį sulaukti Bobulytės (Inesa Linaburgytė) palikimo. Jį apžavėjusi dailioji prancūzaitė Blanša (Ieva Prudnikovaitė), supratusi, kad iš tokios santuokos nebepasipelnys, trenkusi durimis išeina ieškoti turtingesnio sužadėtinio...

Visa tai vyksta „Lošėjo“ scenografo, nuolat bendradarbiaujančio su režisieriumi V.Barchatovu, Zinovijaus Margolino scenoje „pastatytame“ name, kurį žiūrovai stebi viso spektaklio metu. Šiame name nuolat varstomos net 8 durys, jame sau vietos randa ir 6 skalbimo mašinos, 3 ruletės stalai, treniruoklis bei pilnas virtuvės baldų komplektas. Ant pastato sienų sutalpinta net 12 ekranų, į kuriuos vaizdą spektaklio metu pasikeisdamos gyvai transliuoja 9 vaizdo kameros.

Pirmoji V. Barchatovo režisuoto „Lošėjo“ premjera 2018 m. išėjo Bazelio teatre Šveicarijoje. Joje pagrindines Polinos ir Aleksejaus partijas taipogi atliko A.Grigorian ir D.Golovninas, o pastatymo muzikos vadovu buvo tas pats dirigentas Modestas Pitrėnas. Vilniuje jis darbavosi kartu su LNOBT vyriausiuoju dirigentu Ričardu Šumila, kuris M.Pitrėną pakeis trečiajame „Lošėjo“ spektaklyje šeštadienį, vasario 15 d.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką