Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 14d. 11:09

Operos solistas Merūnas Vitulskis: „Ekologija „sergu“ nuo vaikystės“

Merūnas Vitulskis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Merūnas Vitulskis

Operos solistas Merūnas Vitulskis, kartu su kitais žinomais gamtos apsaugai neabejingais atlikėjais dalyvausiantis kampanijai „Aš galvoju“ skirtame koncertiniame ture, sako, jog informacija apie ekologiją ir kitomis su tuo glaudžiai susijusiomis temomis domisi nuo vaikystės.

„Esu perskaitęs daugybę knygų ir straipsnių, matęs ne vieną filmą, pasakojantį apie aplinkosaugą. Ta tema man aktuali nuo vaikystės. Ekologija „sergu“ jau daugybę metų“, – sakė M. Vitulskis.

Iš pradžių meilę gamtai ir būtinybę ją saugoti skiepijo tėvai. Todėl nuo mažų dienų M. Vitulskis yra girdėjęs ne vieną suaugusiųjų paaiškinimą, kas nutinka tuomet, kai ant žemės numetame nediduką popierėlį. Solisto įsitikinimu, nuo to laiko jis nebemano, kad numesta ant gatvės nereikšminga mažytė šiukšlytė neturės jokio poveikio globaliniams reiškiniams.

„O jei nesureikšminančių šiukšlinimo yra milijonai? Ir jie kasdien vis išmeta po „simbolinę“ atliekėlę? Po savaitės jau turime gana reikšmingą nesuyrančių šiukšių kalną... Todėl aplinkosauga turėtų rūpėti kiekvienam“, – įsitikinęs M. Vitulskis.

Paauglystėje jis lankė skautų būrelį ir netgi buvo vieno iš būrių vadu. Tada gamtos apsauga tapo ne šiaip artima, o virto kasdieniu įpročiu. Su šypsena M. Vitulskis tvirtina, jog jau daugybę metų jam nebereikia įrodinėti ekologijos svarbos ir pasakoti, kokius negrįžtamus procesus sukelia elementarus tingėjimas ištiesti ranką link šiukšlių dėžės arba nenoras rūšiuoti tų atliekų, kurias galima perdirbti.

M.Vitulskis įsitikinęs, jog tai, kaip ateityje elgsis vaikas, priklausys nuo jo tėvų aplinkosaugos žinių bei požiūrio į tai, apie ką vis dažniau garsiai kalbama. Solistas įsitikinęs, kad meilė gamtai tiesiogiai susijusi ir su meile tėvynei.

„Tarp šių dviejų meilių tikrai gallima dėti lygybės ženklą“, – sakė M. Vitulskis.

Aplinkosauginės kampanijos „Aš galvoju“ koncertinio turo pirmasis pasirodymas numatytas lapkričio 8-ąją Klaipėdoje. Lapkričio 14-ąją „Rondo“, Merūnas Vitulskis, „Božolė“ choras, „Pikaso“, „Pop Ladies“ ir „69 danguje“ koncertuos Kėdainiuose. Sekančią dieną pagal žinomų atlikėjų dainas linksminsis šiauliečiai. Baigiamasis turo koncertas numatytas Kaune lapkričio 22 d.

Dalis už koncertų bilietus gautų lėšų bus skirta naujoms aplinkosauginėms idėjoms įgyvendinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką