Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Orų mergaitė“ Karolina Liukaitytė su Nagliu Šulija varžytis neketina

Karolina Liukaitytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Karolina Liukaitytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtame kurse žurnalistiką studijuojanti Karolina Liukaitytė, daugeliui pažįstama kaip LNK orų mergaitė, tikina jau nebesistebinti, kai iš aplinkinių išgirsta klausimų apie orą. Mergina džiaugiasi, kad bet kada pagalbos gali kreiptis į savo pusseserę Juditą Liukaitytę, kuri yra profesionali sinoptikė.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Kaip tik neseniai mes su ja kalbėjomės apie bobų vasarą. Nors daug kas manė, kad ji prasidėjo prieš kelias dienas ir kad jau reikia mesti į šalį striukes, tai buvo klaidingi signalai – orai vėl vės. Bobų vasara pagal kalendorių būna spalio pradžioje: tada pajuntame, kad šiltėja orai, aplinkui draikosi voratinkliai... Tačiau bobų vasara ne kasmet ir būna“, – nenustebti taip ir nesulaukus žadėtos šilumos ragina Karolina.

Neketina pakeisti Naglio Šulijos

Pasak K.Liukaitytės, meteorologija nėra jos hobis. Mergina atsidūsta per darbus, studijas ir dalyvavimą LNK projekte „Kviečiu šokti“ dabar savo pomėgiams išvis nerandanti nė minutėlės laisvo laiko. O rengdamasi tapti orų pranešėja, mergina tikina perskaičiusi ne vieną knygą apie orų reiškinius.

„Prieš pradėdama dirbti šį darbą domėjausi apie meteorologiją. Visada darbe su savimi turiu knygą apie meteorologinius reiškinius, turiu žinoti, pavyzdžiui, ką galima laikyti pūga. Nuovoką visada reikia turėti, negalima kalbėti apie dalykus, kurių visiškai nesupranti. Orai man yra įdomūs, teko skaityti knygą apie Lietuvos orus nuo XVII amžiaus, – teigė ji. – Mano darbas yra įdomus, kūrybiškas ir primena žurnalisto darbą. Kasdien iš sinoptikų gauname tekstą, lenteles, bet viską, ką pasakoju, sudėlioju pati. Stengiuosi tekstą žmonėms pateikti taip, kad jis būtų suprantamas ir įdomus klausytis“.

Orų mergaitė patikino, kad nepretenduoja užimti garsiausio Lietuvos sinoptiko Naglio Šulijos vietos. Pasak Karolinos, jis yra nepakeičiamas.

„Kažin, ar man jį pavyktų pakeisti – jis yra labai įspūdinga asmenybė, taigi būtų labai sunku. Kol kas dar studijuoju žurnalistiką – manau, kad laikas parodys, kur toliau aš stosiu“, – apie savo ateitį kalbėjo K.Liukaitytė.

Nors daug kas manė, kad bobų vasara prasidėjo prieš kelias dienas ir kad jau reikia mesti į šalį striukes, tai buvo klaidingi signalai – orai vėl vės.

Iš baleto – į orų mergaites

Mergina televizijoje atsidūrė atlikdama žurnalistinę praktiką – ji rengė reportažus LNK žinioms. Šiuo metu K.Liukaitytės balsą taip pat galima išgirsti užsienio naujienų reportažuose.

„Taip susiklostė, kad praktikos metu man buvo pasiūlyta sudalyvauti konkurse į orų mergaitės vietą. Varžiausi su meteorologijos studentais, buvo keletas ir jau dirbančių sinoptikų. Nežinau, ar buvau vienintelė tokia „iš gatvės“, bet man pasisekė, – šypsojosi Karolina. – Mano pusseserė Judita Liukaitytė Lietuvos televizijoje pati kelis metus buvo orų pranešėja, bet į ją žiūrėdama aš neįsivaizdavau, kad pati galėčiau ten būti. Tuo metu man tai atrodė tolima – tada aš mokiausi šokti baletą. Kai nuėjau į orų mergaitės konkursą, pagalvojau, kad labai naudinga turėti pusseserę sinoptikę, kuri visada gali pakonsultuoti“.

Mergina juokiasi, kad jai labai dažnai skambina pažįstami žmonės ir klausia, koks artimiausiomis dienomis bus oras.

„Juokingiausias skambutis buvo naktį. „Karolina, aš dabar prie ežero. Ar bus dabar vėjuota ar ne?“ Atsakiau, kad tikrai nežinau tokių dalykų“, – juokėsi K.Liukaitytė, klausimų apie orą girdinti kasdien ir iš savo bendradarbių.

Priversta saugoti balsą

K.Liukaitytė LNK žiniose yra nepakeičiama – jei mergina susirgtų ar turėtų kur nors išvykti, ją blogiausiu atveju galėtų pavaduoti nebent žinių vedėjo balsas ir orų žemėlapis. Karolina prisimena, kad vieną kartą jai teko sukti iš padėties: prieš vykdama dešimties dienų kelionei su mylimuoju magu Mantu Wizard į Las Vegase vykusį iliuzionistų konkursą, ji iš anksto nusifilmavo keliuose orų rubrikos reportažuose, kurie buvo rodomi jai jau esant JAV.

K.Liukaitytė teigia, kad orų mergaitės darbas ją verčia apriboti išvykas bei įpareigoja saugoti savo balsą. „Dabar stengiuosi daug nekeliauti po konkursus, stengiuosi nesirgti, saugoti balsą – žinau, kad per įvairius vakarėlius negaliu eiti į lauką, negaliu garsiai dainuoti“, – prisipažino ji.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką