Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oskaras Koršunovas apie savo draugės Monikos Dirsytės performansą: „Negalėjau jos sustabdyti ir tuo užsidegimu žaviuosi“

Oskaras Koršunovas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Oskaras Koršunovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą Jono Meko vizualiųjų menų centre menininkė Monika Dirsytė pristatė performansą „Tikranetikra“. Palaikyti mylimosios ir įvertinti jos kūrybą atvyko režisierius Oskaras Koršunovas, kuris negailėjo gerų žodžių Monikai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Tai buvo ne pastabos ir nepatarimai, o galbūt labiau perspėjimai. Tai yra pagaliau pavojinga peiliu smeigti į pačios egzistencijos esmę. Tokiame radikaliame sprendime aš jos sustabdyti negalėjau ir iš esmės aš tuo žaviuosi“, – portalui Žmonės.lt pasakojo O.Koršunovas, paklaustas, ar pažėrė Monikai paratimų ar pastabų prieš premjerą.

Kaip prieš premjerą portalui Žmonės.lt pasakojo M.Dirsytė: „Performanso metu aš kartosiu tą pačią frazę „tikra netikra“. Galeriją atidaro 12 valandą, o uždaro 18 valandą, todėl sugalvojau, kad visą tą laiką non stop sakysiu tuos du žodžius. Noriu, kad kartojant jis taptų vienu žodžiu.“
 

Anot jo, Monika daro tai, ką ji daro ir tai yra ne šiaip sau. „Tie visi kvadratėliai, tai nėra kažkokioje firmoje atspausdinti, o jos pačios akvarele tapyti. Spinta yra jos senelės. Ruošimasis buvo labai ilgas. Tai, ką ji daro, stovi kaip karys, yra dalykas, su kuriuo mes susiduriame kiekvieną dieną. Ar tikra yra tai, ką mes darome, ar tai – netikra? Ar tikra mūsų egzistencija, ar tikri mūsų pasirinkimai ar netikri. Čia galima įvairiai galvoti ir interpretuoti. Galima ateiti ir pasakyti, kad čia nesąmonė, kad kažkas išprotėjo. Išėjus pagalvoti, kad atsidūrei normaliame pasaulyje. Tačiau šis pasaulis mus verčia visada abejoti ir galvoti, klausinėti, kas yra tikra, o kas nėra tikra“, – filosofavo žymus režisierius.

Oskaras teigė, kad šis pasaulis turi daug įrankių iliuzijoms kurti, todėl tai priverčia mus kasdien susimąstyti viso ko tikrumu. Anot jo, Monikos darbas yra labai prasmingas. „Iš čia jos niekas neištrauks. Tai yra jos apsisprendimas: greičiau mirti nei nepadarius visko išeiti. Prieš tai ji darė dar žiauresnį performansą ir jį atlaikė, tai duok Dieve, kad ir šį atlaikytų.

Performanso akimirka
Performanso akimirka

Tikri meniniai dalykai turi savyje šventumo, bent jau pasiryžimo. Dabar galiu palinkėti, kad tas jos pasiryžimas neišblėstų. Nemanau, kad po to performanso Monika galės atsakyti į klausimą, kurį iškėlė prieš jį.  Aš siūliau kiekvienam pamėginti padaryti bent penkias minutes, pasakyti tik žodį „tikra“. Garantuoju, kad iš karto žodis „netikra“. Tas antagonizmas visur mus nuolatos persekioja gyvenime“, – kalbėjo O.Koršunovas.

Režisierius atviravo, kad Monikos iškeltas klausimas jam yra vienas svarbiausių teatre. Jis apgailestavo, kad taip radikaliai negali spręsti šio klausimo, kaip jis buvo sprendžiamas Jono Meno vizualiųjų menų centre, tačiau paskutiniame spektaklyje „Žuvėdra“ tai yra esminis klausimas. „Tikra ar netikra yra tai, ką daro aktorius. Tikra ar netikra, ką suvokia žiūrovas, ką žiūrovas išgyventa istorija. Tai yra vienas esminių klausimų man teatre“, – pasakojo O.Koršunovas.

Į M.Dirsytės performanso premjerą atvyko ir žinomi pramogų pasaulio atstovai. Ketvirtadienio vakarą renginyje leido Agnė ir Simonas Grigaliūnai, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Simas Kučas, Eglė Grėbliauskaitė-Tursienė ir kiti.

Performanso akimirka
Performanso akimirka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką