Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškėjo, kada Lietuva išsirinks atstovą „Eurovizijoje“

Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis
eurovision.tv nuotr. / Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

2015-ųjų „Eurovizijos“ konkursas Vienoje skambės gegužės 19, 21 ir 23 dienomis, šiuo metu savo dalyvavimą jame patvirtino jau 35 šalys, tarp jų – ir Lietuva. Kas gins mūsų šalies garbę konkurse paaiškės jau vasario pabaigoje, praneša Esctoday.com.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Eurovizijos“ organizatoriai nusprendė, kuriomis dienomis Vienoje, Austrijoje, vyks konkursas: gegužės 19-ąją ir 21-ąją dienomis čia skambės „Eurovizijos“ pusfinaliai, o 23-iąją – finalas, kurio metu bus išrinktas nugalėtojas. 

Šiuo metu dalyvavimą „Eurovizijoje“ jau patvirtino 35 Europos valstybės: Portugalija, Graikija, Makedonija, Kipras, Malta, Šveicarija, Švedija, Islandija, Norvegija, Danija, Airija, Suomija, Nyderlandai, Lietuva, Belgija, Estija, Azerbaidžanas, Latvija, Baltarusija, Juodkalnija, Gruzija, Rumunija, Armėnija, Bosnija ir Hercogovina, Izraelis, Serbija, Slovėnija, Moldova, Austrija, Vokietija, Prancūzija, Didžioji Britanija, Ispanija, Italija ir Bulgarija. 

Dar šešių šalių atsakymo dėl dalyvavimo tebelaukiama: tai Vengrija, San Marinas, Lenkija, Rusija, Albanija ir Marokas. Savo atsakymą valstybės turi pateikti iki spalio 15-osios. 

Dalyvauti „Eurovizijoje“ jau atsisakė aštuonios valstybės: Ukraina, Andora, Liuksemburgas, Kroatija, Monakas, Turkija, Slovakija ir Čekija. 

Nacionalinė atranka – nuo sausio

Lietuvos nacionalinis transliuotojas LRT patvirtino Esctoday.com, kad nacionalinė „Eurovizijos“ atranka šalyje prasidės sausio mėnesį, šalies atstovą konkurse išrinkti planuojama vasario pabaigoje. 

Atranka turėtų vykti pagal pernykštį formatą: vėl atskirai rinksime konkursinę dainą ir atlikėją. Iš viso planuojamos 8 „Eurovizijos“ atrankos laidos, dvi iš jų – finalai: vieno metu bus renkama „eurovizinė“ daina, kito – dainininkas, važiuosiantis į Vieną. 

Toks formatas renkant šalies pasirodymą „Eurovizijoje“ bus pritaikytas antrus metus iš eilės: pernai atskirai nuspręsta, kad „Eurovizijos“ konkurse, vykusiame Kopenhagoje, skambės Vilijos Matačiūnaitės kurta daina „Attention“, vėliau paaiškėjo, kad į Daniją jos dainuoti ir važiuos pati Vilija. 

Tiesa, pernai Lietuvai „Eurovizijoje“ nepasisekė – V.Matačiūnaitė neperkopė antrojo konkurso pusfinalio barjero ir į finalą nepateko. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vilija Matačiūnaitė ir Šarūnas Kirdeikis
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką