Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pačios brangiausios visų laikų garsenybių skyrybos

Jocelyne Wildenstein, Bernie ir Slavica Ecclestone, Romanas Abramovičius, Melas Gibsonas
"Scanpix", "Reuters", AFP nuotr. / Jocelyne Wildenstein, Bernie ir Slavica Ecclestone, Romanas Abramovičius, Melas Gibsonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ne pats maloniausias įvykis šiame gyvenime – skyrybos – neišvengiamos ir turtuolių tarpe. Tik po skyrybų turtingas vyras paprastai turi sumokėti buvusiai sutuoktinei tokio dydžio kompensaciją, kad už tuos pinigus dar ilgai ir sočiai galėtų gyventi ne tik jo vaikai, bet ir anūkai. Kurioms garsenybės pavyko sėkmingiausiai išsiskirti?

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Jamie ir Frankas McCourtai
Jamie ir Frankas McCourtai

Frankas ir Jamie McCourtai

Skyrybos įvyko: 2011 m.

Kompensacijos dydis: 130 mln. dolerių

JAV verslininkas, rašytojas, beisbolo klubo „Los Angeles Dodgers“ savininkas savo įpėdiniams įsimins ir kaip žmogus, išgyvenęs skandalingas skyrybas. Savo santuoką 1979 m. įteisinusių sutuoktinių ir jų keturių sūnų gyvenimas priminė idilę. Tačiau skyrybų eigoje paaiškėjo, kad Frankas daugybę kartų buvo neištikimas savo žmonai. Finale jis sutiko sumokėti sutuoktinės advokatų reikalaujamą 130 mln. dolerių kompensaciją. Tam reikalui teko atsisakyti savo mylimo beisbolo klubo.

Neilas Diamondas
Neilas Diamondas

Neilas Diamondas ir Marcia Murphey

Skyrybos įvyko: 1994 m.

Kompensacijos dydis: 150 mln. dolerių

Neilas – populiarus JAV dainininkas ir kompozitorius, Lietuvoje gerai žinomas kaip dainos „Girl, You’ll Be a Woman Soon“ autorius. Kai N.Diamondas po 25 bendro gyvenimo metų išsiskyrė su Murphey, buvusiajai sutuoktinei atiteko pusę poros turto. Tačiau ši suma nė kiek nenuliūdino Neilo, kuris viešai pareiškė: „Ji verta kiekvieno cento“. Pora susituokė dar tuomet, kai Neilas nebuvo niekam žinomas ir kuomet jo uždarbis dar nesiekė po 14 mln. dolerių per metus.

Borisas Berezovskis
Borisas Berezovskis

Borisas Berezovskis ir Galina Bešarova

Skyrybos įvyko: 2011 m.

Kompensacijos dydis: 350 mln. JAV dolerių

Su savo antrąja žmona Rusijos oligarchas B.Berezovskis susituokė 1991 m., santuokoje porai gimė du sūnūs. Nepaisant to, kad Borisas su Galina santuokoje išgyveno vos kelis metus, jų oficialios skyrybos įvyko tik 2011 m. Po ilgo teisminio proceso, G.Bešarova sugebėjo iš buvusio sutuoktinio prisiteisti apie 350 mln. dolerių. Tačiau ligi pat B.Berezovskio mirties (rastas negyvas 2013 m. kovo mėn.), Bešarova savo draugams tvirtino, kad „nieko negavo“.

Michaelas Jordanas
Michaelas Jordanas

Michaelas ir Juanita Jordanai

Skyrybos įvyko: 2007 m.

Kompensacijos dydis: 168 mln. dolerių

Vieno garsiausių JAV krepšininkų santuoka su modeliu Juanita Vanoy truko 17 metų. Pirmąkart Juanita pareikalavo skyrybų 2002 m. Tuomet ji aiškino, kad, neva, iškilo daugybė nesutarimų šeimoje, tačiau netrukus pora susitaikė. Deja, taika tęsėsi neilgai. 2006 m. santuoka iširo abipusiu susitarimu, o Juanita gavo solidžią kompensaciją, kuri jai garantavo sočią ateitį.

Romanas Abramovičius
Romanas Abramovičius

Romanas ir Irina Abramovičiai

Skyrybos įvyko: 2007 m.

Kompensacijos dydis: 300 mln. dolerių

Per 16 santuokos su Irina metų Romanas iš kooperatyvo, gaminančio guminius žaisliukus, direktoriaus tapo ryškiu naftos verslo atstovu, išrankiu meno kūrinių kolekcionieriumi, Čiukotkos gubernatoriumi ir Anglijos futbolo klubo „Chelsea“ savininku. Pasak rusiško „Forbes“, R.Abramovičius šiuo metu Rusijoje pagal turimą turtą (10,2 mlrd. dolerių) yra 13 vietoje. Irina per tą laiką metė stiuardesės darbą ir pagimdė jam penkis vaikus. Skyrybos įvyko jau tuomet, kai pasklido kalbos apie Abramovičiaus romaną su Darija Žukova. Šiuo metu Romanas su Darija augina dukrą ir sūnų, tačiau statuso „išsiskyręs“ keisti statusu „vedęs“ turtuolis neskuba.

Melas Gibsonas
Melas Gibsonas

Melas ir Robyn Gibsonai

Skyrybos įvyko: 2011 m.

Kompensacijos dydis: 425 mln. dolerių

Ši santuoka iširo po 31-erių bendro gyvenimo metų. Robyn susigrąžino sau mergautinę Moore pavardę ir išsikovojo teisę rūpintis jų septyniais vaikais. Tačiau 425 mln. dolerių  – ne galutinė kompensacijos suma. Be šių pinigų, Melas iki gyvenimo pabaigos privalės savo vaikų motinai mokėti po pusę sumos nuo tų pinigų, kuriuos jis gaus už savo darbus kine. Buvusiai žmonai atiteko ir dalis jų bendro nekilnojamojo turto – du didžiuliai namai Malibu, kurių vertė – apie 22,5 mln. dolerių.

Steve'as Wynnas
Steve'as Wynnas

Steve'as ir Elaine Wynnai

Skyrybos įvyko: 2010 m.

Kompensacijos dydis: 750 mln. dolerių

Amerikiečio, žaidimų magnato Steve ir jo žmonos Elaine istorija prasidėjo romantiškai. Jaunuoliai draugavo nuo koledžo laikų: Steve buvo pats protingiausias vaikinas , o Elaine – pati gražiausia mergina. 1963 m. jie susisaistė santuokos saitais. Tačiau po 20 metų išsiskyrė. Praėjus dar penkeriems Steve ir Elaine ir vėl susituokė, tačiau šįkart neilgam – 2010 m. jie išsiskyrė antrąkart. Nepaisant visų sunkumų, Elaine visuomet griežė pirmu smuiku kompanijos „Wynn Resort“ veikloje ir visuomet buvo direktorių taryboje. Šiai dienai Elaine turtas vertinamas 1,7 mlrd. dolerių, ji užima 882 vietą „Forbes“ turtingiausiųjų sąraše.

Bernie Ecclestone su žmona Slavica
Bernie Ecclestone su žmona Slavica

Bernie ir Slavica Ecclestone

Skyrybos įvyko: 2008 m.

Kompensacijos dydis: 1,2 mlrd. dolerių

Slavica buvo gyvas įsikūnijimas to, kaip turi atrodyti milijardierių žmonos – įspūdingo grožio, liekna, aukšta (jos ūgis – 188 cm). Ji buvo mylima dizainerio Giorgio Armani manekenė. Šalia jos „Formulės-1“ prezidentas Bernie (jo ūgis – 159 cm) atrodė lyg aksesuaras. Tačiau ūgių skirtumas nesutrukdė šiai porai drauge nugyventi net 24 metus. Iškart po skyrybų Slavica sau pasidovanojo dovaną – nusipirko lėktuvą už 60 mln. dolerių, apie kurį seniai svajojo.

Rupertas Murdochas
Rupertas Murdochas

Rupertas ir Anna Murdochai

Skyrybos įvyko: 1999 m.

Kompensacijos dydis: 1,7 mlrd. dolerių

Dabartinis 82-ejų metų žiniasklaidos magnato turtas vertinamas 11,2 mlrd. dolerių. Jam priklauso „News Corporation“, į kurią įeina kinostudija „20th Century Fox“, leidykla „Harper Collins“, laikraščiai „The Wall Street Journal“, „The Times“, „The Sun“ ir „The New York Post“. 1960-aisiais Rupertas vedė žurnalistę Anna Torv, kuri tiesiog atėjo iš jo imti interviu. Santuoka, kurioje gimė trys vaikai, gyvavo 32 metus, kol Rupertas nesutiko kitos žurnalistės – 38-erių Wendi Deng. Skyrybų procesas su Anna truko apie metus ir jai atiteko 1,7 mlrd. dolerių.

Jocelyne Wildenstein
Jocelyn Wildenstein

Aleckas ir Jocelyn Wildenstein

Skyrybos įvyko: 1999 m.

Kompensacijos dydis: 2,5 mlrd. dolerių

Iki 1997 m. prancūzų Wildenstein pavardė buvo gerai žinoma tik siauram meno kūrinių kolekcionierių ratui (per visą XX a. „Wildenstein&Co“ buvo laikoma pačia sėkmingiausia ir labai įtakinga kompanija, prekiaujančia meno kūriniais). Jocelyn, norėdama įtikti vyrui, kuris dievino laukines kates, pasidarė 30 plastinių operacijų tam, kad pati taptų panaši į moterį-katę. Tuomet apie šią porą ėmė kalbėti ne tik subtilūs meno atstovai, bet ir Amerikos pokalbių laidos, kuriose dažnai lankydavosi Jocelyn. Po skyrybų moteris ne tik prisiteisė kompensaciją, bet ir 100 mln. dolerių kasmetines išmokas. 2008 m. Aleckas, būdamas 68-erių, numirė, o jo buvusi žmona ir toliau mėgaujasi prabanga: per metus vien tik jos telefono sąskaitos sudaro apie 60 000 dolerių, o maistui ji išleidžia apie 550 000 dolerių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką