Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagal kokius kriterijus vyrai ir moterys renkasi sutuoktinį?

Piršimasis
Fotolia nuotr. / Piršimasis
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas atskleidė, kaip stipriai skiriasi vyrų ir moterų požiūriai renkantis žmogų, kuris potencialiai galėtų tapti sutuoktiniu, rašo „The Dailymail“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trims ketvirtadaliams iš apklausoje dalyvavusių Didžiosios Britanijos moterų svarbiausia yra pasitikėti savo partneriu, tuo tarpu 64 proc. vyrų kur kas svarbiau yra seksualinis suderinamumas.

Apklausa, kurioje buvo prašoma įvardyti 5 svarbiausius dalykus, pagal kuriuos savo dabartinį partnerį būtų galima laikyti potencialu sutuoktiniu, atskleidė, kaip stipriai skiriasi vyrų ir moterų požiūriai į santuoką.

Jis ir Ji
Jis ir Ji

Renkantis tobulą būsimą vyrą apklaustos moterys itin svarbia partnerio savybe įvardijo jo mokėjimą būti romantišku ir susikoncentravimą į savo karjerą.

Tuo tarpu apklausti vyrai tikino, kad jiems svarbiausia, jog jų partnerės nuolat jais rūpintųsi ir leistų netrukdomai žiūrėti futbolą ar krepšinį su draugais.

Visų apklausoje dalyvavusių respondentų taip pat buvo paprašyta nurodyti tobuliausią santuokai tinkantį amžių. 44 proc. apklaustų moterų atsakė, kad tuoktis reikėtų sulaukus 26–30 metų, ir 53 proc. vyrų santuokos įžadus tartų tik sulaukę tik 31–35 metų.

„Moterys iš savo partnerių tikisi kur kas gilesnio ryšio nei vyrai. Kalbant paprastai, vyrams svarbus seksualinis suderinamumas, tačiau jų potenciali žmona, psichologine prasme, kažkiek turėtų atstoti ir motiną. Nė kiek nestebina ir tai, kad vyrai apie santuoką mąstyti pradeda daug vėliau nei moterys, kadangi šiuo požiūriu, jos yra kiek brandesnės“, – tyrimo rezultatus komentavo apklausos autorius.

Vis dėlto psichologė Cecilia d'Felice patikino, kad renkantis sutuoktinį jokiais iš anksto susikurtais stereotipais ar kriterijais remtis nereikėtų, pakanka tiesiog klausyti savo širdies:

„Norą susituokti poros santykiuose daugiausia lemia meilė, o ne racionalūs sprendimai, ar tas partneris mums tiktų į sutuoktinius, ar ne. Kalbant apie tokius dalykus, žmogų juk daugiausia valdo ne protas, o širdis, tai yra, jo jausmai. Kai du žmonės susitikinėja, pradeda pažinti vienas kitą, įsimyli, supranta, kad jiems taip gera būti kartu, jog neįsivaizduoja gyvenimo be vienas kito, tuomet jie ir nusprendžia tuoktis. Šį sprendimą visada lemia emocijos, o ne racionalūs kriterijai“.

Svarbiausios vyrų savybės moterims Svarbiausios moterų savybės vyrams
Patikimumas/atvirumas – 78 proc. Seksualinis suderinamumas – 64 proc.
Tiesiog žinojimas, kad šis partneris puikiai tinkamas – 52 proc. Rūpestingumas – 43 proc.
Jei draugams ir šeimai patinka šis partneris – 33 proc. Jei mergina netrukdomai leidžia žiūrėti krepšinį ar futbolą – 41 proc.
Romantikos jausmas – 33 proc. Patrauklumas – 33 proc.
Susikoncentravimas į savo karjerą – 13 proc. Jei šeimai ir draugams ji patinka – 29 proc.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką