Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 17d. 16:48

Pajūryje ošia Karklės festivalis: jūra, muzika ir pramogos – nuo tatuiruočių iki kirpyklos autobuse

Antrosios Karklės festivalio dienos akimirkos
Organizatorių nuotr. / Karklės festivalio akimirkos

„Tai pati geriausia vasaros festivalių pabaiga – Karklė“, – penktadienio vakarą nuo scenos aidėjo Vido Bareikio žodžiai. Atlikėjas su grupe Karklės festivalyje užkūrė tikrą pirtį. Tūkstančiai fiestos svečių šį savaitgalį mėgaujasi saulėtu oru, jūra, muzika ir pramogomis, o pastarųjų čia apstu – nuo galimybės pasidaryti tatuiruotę iki kirpyklos, kuri iš Kauno atriedėjo ką tik įrengta tiesiog autobuse.

Šį savaitgalį Karklė skendi muzikoje. Ketvirtadienį, per Žolinę, prasidėjusi ilgojo savaitgalio fiesta truks iki pat sekmadienio popietės. Ketvirtadienį, anot prekeivių, svečių nebūta itin gausiai, tad teko ir parymoti, penktadienį jau pasijuto šventinis šurmulys. Tiesa, ne vienas dairėsi ir svarstė, jog svečių į didžiausią vasaros fiestą pajūryje šįkart susirinko mažiau nei pernai.

Pirmos festivalio dienos akimirkos – galerijoje:

„Žmonių kiekį gali suprasti, kai atvažiuojant nėra kamščių. Pažiūrėjau, ir automobilių stovėjimo aikštelėje vietų yra. Vykstant į festivalį „Granatos“ dar važiuojant autostradoje kamštis buvo kokį kilometrą iki posūkio į Rumšiškes“, – sakė vienas svečias.

Organizatorių nuotr./Antrosios Karklės festivalio dienos akimirkos
Organizatorių nuotr./Antrosios Karklės festivalio dienos akimirkos

Kiti gi džiaugėsi, kai mažėliau žmonių – nereikia stumdytis, laukti ilgose eilėse prie maisto, tualetų ar keliaujant nuo vienos scenos prie kitos. O jose jau liejosi „Royce”, Lilo ir Innomine, Monique, V.Bareikio, „G&G Sindikato” dainos, šeštadienį ant scenos lips Radistai, „Daddy was a Milkman“, M.Mikutavičius, „8 kambarys” ir kitos grupės bei atlikėjai.

„Tai ketvirtas mūsų festivalis šią vasarą“, – nuo scenos su publika bendravo V.Bareikis. Publika tiesiog ošė pritardama garsiausiems šio atlikėjo dainų žodžiams. Pats Vidas drąsiai šoktelėjo ant minios ir laikomas jų rankų keliavo po erdvę.

„Net jei kada nors bus paskutinis „Karklės“ festivalis, o toks bus negreit, mes ir jame grosime“, – aidėjo vidurnaktį koncertavusio „G&G Sindikato” narių žodžiai.

Linksmybės ir pramogos

Pajūrio regioniniame parke vykstanti kelių dienų fiesta svečiams dovanoja aibę linkmybių ir pramogų. Čia kaip ir kasmet galima pasidaryti laikiną tatuiruotę, išbandyti savo jėgas įvairiausiuose žaidimuose, kad ir bėgti minutę apskritame besisukančiame rate.

Svečiai gali įsigyti papuošalų, paskanauti įvairiausio maisto, tarp jų ir austrių ar tailandietiškų ledų.

Organizatorių nuotr./Antrosios Karklės festivalio dienos akimirkos
Organizatorių nuotr./Antrosios Karklės festivalio dienos akimirkos

Nepamirštas ir ekologinis aspektas – už surinktus ir priduotus plastikinius butelius galima pasidaryti naktį šviečiančią tatuiruotę ir nusifotografuoti momentinei nuotraukai. Surinktos lėšos bus skirtos stendams prie Olandų kepurės atnaujinti. Ši iniciatyva – Pajūrio regioninio parko, kuris viliasi, jog tokia praktika paplis visuose festivaliuose.

Kirpykla autobuse

Festivalyje akį traukia vilkikas, kurio priekaboje galima pažaisti kompiuterinių žaidimų ir autobusas, kuriame įrengta keliaujanti kirpykla. Prieš porą metų ši kirpykla buvo įsikūrusi palapinėje, pernai padarė pertrauką ir šiemet sugrįžo su stebinančiu projektu – kirpykla autobuse.

Šis baigtas įrengti likus vos dešimčiai valandų iki renginio pradžios. Projektas vystytas apie pusantrų metų.

Organizatorių nuotr./Karklės festivalio akimirka
Organizatorių nuotr./Karklės festivalio akimirka

„Prieš dvejus metus buvome su palapinėmis, viską nuo A iki Z transportavome, motociklą, kaip aksesuarą, šaldytuvą, viską. Dabar autobusu keliausime po šventes. Tai pirmoji šventė, kurioje mes dalyvaujame. Šeštadienį yra mūsų logotipo kaip „barbersų“ trejų metų gimtadienis, esame kauniečiai, bet tai ne pabaiga, – pasakojo kirpyklos atstovė Irmantė Jurelytė. – Esu pati komercijos vadovė, o įkvėpėja yra savininkė, pati barberė, pati kerpa. Viskas prasidėjo nuo to, kad anksčiau dirbo Airijoje, su mažu autobusėliu keliaudavo, kirpdavo žmones, kurie ir sirgdavo, tai ir socialinė pagalba žmonėms. Taip gimė idėja – kodėl gi Lietuvoje to nepadarius? Mes labai džiaugiamės, tai pirmas Lietuvoje projektas, neabejojame, kad jų atsiras ir daugiau ateityje, įdėjome visą dūšią.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Karklės festivalio akimirkos
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Karklės festivalio akimirkos

Turime daug gražių vizijų – aplankyti ir vaikų namus, ir panašiai. Daug gražių idėjų laukia. Festivalyje kerpame ne tik vyrus, bet ir mergaites, moteris, dažome plaukus įvairiomis spalvomis. Mūsų pats pagrindinis tipažas, tai kas ir yra barberis, barzdos skutimas ir vyrų plaukų kirpimas“.

Apsikirpti šioje unikalioje kirpykloje vyrams kainuoja 20 eurų, barzdą susitvarkyti mašinėle – 15 eurų.

„Esame iš tų retesnių barberių, kurie taiko turkišką principą – šlapiais rankšluosčiais darome procedūrą, kai uždedamas karštas rankšluostis, kuris atidaro poras, atidengia odos savybes ir tada su peiliuku galima labai švariai sutvarkyti. Ši procedūra ir kirpimas kainuoja 35 eurai”.

Vienu metu autobuse, kuris į Lietuvą atkeliavo iš Vokietijos prieš pusantrų metų, gali būti kerpami keturi klientai. Komercijos vadovė neslepia, jog dėl darbo jėgos stygiaus ir pačiai teko imti teptuką ir dažų. Komanda dirbo susitelkusi, padedant santechnikui, elektrikui ir kitiems specialistams.

I.Jurelytė sako, jog labai smagu grįžti pas tuos pačius festivalio dalyvius. Ne vienas atėjęs guodėsi pernai pasigedęs kirpėjų rankų ir mielai sėdo pasigražinti į autobuse įrengtą kirpėjo kėdę.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Karklės festivalio akimirkos
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Karklės festivalio akimirkos

„Prieš dvejus metus atėjo bičas ir sako – nuskuskite mane plikai. Jis tiesiogiai filmavo mamai ir sakė – nepyk, skutuosi plikai. Šiemet atėjo, neprisiminėm veido ir papasakojom tą pačią istoriją, o jis sako – taigi čia aš buvau! Šiemet jis pasiryžo nusidažyti plaukus žaliai ir nusiskuto ūsus“, – pasakojo Irmantė Jurelytė.

Pirmosios festivalio dienos akimirkos (2) – galerijoje:

Antrosios festivalio dienos akimirkos – galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką