Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 10 23, 13:48

Palaikyti LGBT+ atėjusi E.Jennings: „Man nepatinka prezidento žodžiai ir veiksmai“

Šeštadienio rytą prie Prezidentūros palaikyti LGBT+ priklausančio vaiko mamos Rasos Račienės ir apskritai visos bendruomenės atvyko būrys žmonių, tarp kurių – ir žinoma atlikėja Erica Jennings. „Aš irgi esu mama ir noriu, kad mano vaikai, nesvarbu, kokios seksualinės orientacijos, būtų lygūs“, – sako Erica ir negaili kritikos prezidentui Gitanui Nausėdai.
Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“
Palaikymo valanda Rasai Račienei – „Mamos už mamas!“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Į akciją „Mamos už Mamas!“ Simono Daukanto aikštėje atvykusi Erica Jennings susirinkusiems žurnalistams kalbėjo, kad išgirdusi apie Rasą Račienę negalėjo likti abejinga jos ir visų LGBT+ bendruomenės narių ir jų artimųjų skausmui, todėl nutarė prisijungti prie dalyvių gretų.

„Aš girdėjau apie Rasą, kad ji kasdien stovi čia, – sakė E.Jennings. – Man yra nesuvokiama, kad mes turime apie tai šnekėti šiais laikais, XXI amžiuje, man yra visiška nesąmonė, bet mes turim. Akivaizdžiai yra problemų vis dar, nėra lygių teisių.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Erica Jennings
Luko Balandžio / 15min nuotr./Erica Jennings

Du sūnus ir dukrą auginanti Erica pabrėžė, kad jei reikėtų, priimtų savo vaikus tokius, kokie jie yra.

„Norėjau palaikyti, nes aš irgi esu mama ir noriu, kad mano vaikai, nesvarbu, kokios seksualinės orientacijos, būtų lygūs“, – žurnalistams kalbėjo atlikėja.

E.Jennings pridūrė, kad yra daug svarbesnių dalykų už žmonių seksualinę orientaciją.

„Man yra svarbiau, kad mano vaikai nebūtų asilai, kad jie būtų geri žmonės. Aš manau, kad tai, ką darai, ir kas tu esi viduje, yra daug svarbiau“, – patikino Erica.

O paklausta apie pastarąjį šalies prezidento Gitano Nausėdos požiūrį į LGBT+ bendruomenę, moteris nevengė kritikos.

„Man labai nepatinka, ką jis daro ir ką šneka dabar, nes aš manau, kad prezidentas (arba prezidentė) turi atstovauti visiems žmonėms, čia yra jo darbas“, – savo mintimis pasidalijo E.Jennings.

15min primena, kad šeštadienio rytą, 11 val., Simono Daukanto aikštėje įvyko palaikymo akcija Rasai Račienei, LGBT+ bendruomenei priklausančio vaiko mamai, kuri laiške prezidentui buvo pažadėjusi čia stovėti ir apie save priminti tol, kol šis jai darbotvarkėje atras laiko ir pagaliau pasikalbės apie niekur nedingstančias LGBT+ bendruomenės problemas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prie Prezidentūros – paramos LGBT+ žmonėms ir jų artimiesiems akcija

Nors G.Nausėda pakvietė R.Račienę į susitikimą jau pirmadienį, vėliau nuskambėję žodžiai, esą „mes visi susiduriame su tuo fenomenu (patyčiomis ir grasinimais – red. past.), nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos“, ir kad jam norisi pasikalbėti ir apie kitų „visuomenės grupių persekiojimą“, kai kuriems pervėrė širdį.

Sukrėsta prezidento pasakymo liko ir rinkodaros specialistė, nuomonės formuotoja, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė suskubo organizuoti palaikymo akcijos R.Račienei.

Lemtingas laiškas

G.Nausėda garsiai kalbėti apie LGBT+ bendruomenei aktualias problemas jau kurį laiką vengė arba aiškios savo pozicijos neišsakydavo. Ne kartą kviestas įsisegti LGBT+ bendruomenę palaikantį ženklelį ar apsilankyti jų organizuojamuose renginiuose, prezidentas to iki šiol nebuvo padaręs.

Asmeninio albumo nuotr./Rasa Račienė
Asmeninio albumo nuotr./Rasa Račienė

Vis dėlto R.Račienės prezidentui išsiųstas laiškas daugeliui LGBT+ bendruomenės narių ir jų tėvų įkvėpė vilties, kad diskusija yra įmanoma. G.Nausėda sutiko su moterimi susitikti pirmadienį ir jos išklausyti.

Visą G.Nausėdai siųstą laišką galite paskaityti čia:

Šitom išsigimėlėm snukelius atitrankyčiau. Vaginėtojom gal įkrečiant proto vyrus pamils, smirdalės, tfuu!!“, „Šiukslės, jūs nedrįskite savęs vadinti šeima!!!! Iškrypėliai, jūs, degsit pragare“, „Tiems, kurie viešai kelia triukšmą – dujų kameros.“

Gerbiamas Prezidente, kaip Jūs kartu su žmona Diana jaustumėtės, jei tokius komentarus tektų skaityti apie savo dukras Ugnę ir Gedailę? O kaip būtų, jei tai – ne tik komentarai internete, bet išties kas nors tokius žodžius ištartų Jūsų dukroms ir spjautų į veidą? Pagrasintų susidoroti?

Nežinau, kaip Jums, bet man – LGBT vaiko mamai – kasdien tenka skaityti panašaus pobūdžio komentarus, kasdien tenka išklausyti įvairias aplinkinių, artimųjų, „draugų“ replikas apie tai, kad LGBT žmonėms ne vieta mūsų visuomenėje.

Apmaudu, kad prie tokios atmosferos ir visuomenės susiskaldymo prisideda ne tik dalis politikų, viešų asmenų, bet ir Jūs – LR Prezidentas. Prezidentas, žadėjęs gerovės valstybę visiems, bet tik ne mano vaikui... Prezidentas, kuris turėtų vienyti tautą, ją skaldo, aiškindamas, kad dalis žmonių negali turėti šeimos, vaikų.

Man iš skausmo plyšta širdis, nes visi tie žodžiai – apie mano vaiką. Kiekvieną dieną nerimauju, kad tik nieko nenutiktų mano vaikui, kad visos tos patyčios ir neapykanta, tvyranti viešojoje erdvėje, nesužlugdytų mano vaiko emociškai ir jo nepalaužtų. Patikėkite, tai – nepakeliama, žemina ir žeidžia iki sielos gelmių.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rasa Račienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rasa Račienė

Vakar viešai pristatytas tyrimas apie vienalyčių porų gyvenimą, jų patiriamus sunkumus man buvo paskutinis smūgis. Supratau, kad nebegaliu, o ir neturiu teisės, nieko nedaryti. Visuomenė turi keistis. Mes turime keistis ir priimti visus žmones, nežiūrint jų lytinės orientacijos, socialinės padėties, politinių įsitikinimų. Tą įtvirtina Jūsų taip mėgstama cituoti LR Konstitucija.

Žinau, kad negaliu pakeisti visuomenės požiūrio, tačiau galbūt galėsiu pakeisti Jūsų nuomonę. Todėl Jūsų prašau:

1. Skleisti Lietuvą vienijančią, o ne skaldančią Jūsų ar Jūsų artimos aplinkos retoriką.

2. Apie LGBT asmenų problemas ir jų poreikius kalbėti ne su trečiosiomis šalimis, bet būtent su LGBT bendruomene – mūsų vaikais, jų tėvais, NVO, ginančiomis šių žmonių teises.

3. Asmeninio pažado, kad Lietuvoje turėsime pagarbų ir orų Partnerystės įstatymą, kuris kalbės ne apie juridinius, bet emociniais ryšiais pagrįstus vienalyčių porų santykius.

Aš galiu pažadėti, kad kiekvieną dieną nepaliaujamai kovosiu už savo ir kitų mamų LGBT vaikus. Kasdien, kol savo darbotvarkėje rasite laiko man, paprastai mamai, Jums apie tai priminsiu stovėdama S. Daukanto aikštėje.

Iki pasimatymo rytoj, gerbiamas LR Prezidente.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką