Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 11d. 17:01

Papuošalų kūrėja Natalija Pap: „Sulaukiu atsiliepimų, kad mano apyrankės yra magiškos“

Natalija Pap
Asmeninio albumo nuotr. / Natalija Pap

Kaune gimusi ir iki 20-ties ten gyvenusi papuošalų kūrėja Natalija Pap (32) nusprendė didmiestį iškeisti į provinciją ir persikėlė į Elektrėnų rajoną, kur šiuo metu gyvena ir kuria. Psichologijos studijas Vytauto Didžiojo universitete baigusi Natalija, kuri sukūrė prekinį ženklą „Gėlynas spintoje“, niekada nedirbo pagal specialybę, tačiau ji tiki, kad studijos padėjo atrasti save, savo vietą po saulę, atsiduoti kūrybai bei fantazijai.

Paklausta, kada pradėjo kurti papuošalus, Natalija juokėsi, kad, ko gero, visą gyvenimą tai darė.

„Pradedant nuo drabužių ir namelių lėlėms, kai buvau darželinukė, baigiant savo pačios drabužiais – paauglystėje dėvėjau tik savo siūtus bei megztus. Iki pažinties su polimeriniu moliu domėjausi dekupažu. Tuomet tai dar nebuvo taip populiaru ir nebuvo galima rasti tiek daug priemonių rankdarbių parduotuvėse. Dar nebuvo galima įsigyti specialių lakų ir klijų, tai mes pačios, kurios tuo domėjosi, išrasdavom būdą, kaip suskeldėt laką, kaip patogiau priklijuot servetėlę“, – portalui Žmonės.lt pasakojo N.Pap.

Asmeninio albumo nuotr./Natalijos Pap kurti papuošalai
Asmeninio albumo nuotr./Natalijos Pap kurti papuošalai

Moteris nustojo dekupažuoti tuomet, kai tai pasidarė madingu užsiėmimu, kai atsirado įvairių priemonių, visi masiškai pradėjo tai daryti, todėl pasidarė neįdomu. „Man visur reikia iššūkių, išradimų, o tiesiog panaudot tai, kas duota – neįdomu“, – kalbėjo menininkė.

Su polimeriniu moliu iš arčiau N.Pap susipažino 2007 metais, kai gimė sūnus. „Norėjosi save realizuot ne vien kaip mama. Viskas prasidėjo nuo dovanos vienai nuostabiai moteriai. Kaip žinia, rankų darbo dovana yra pati vertingiausia, tad nusprendžiau pagaminti papuošalus iš polimerinio molio. Sugadinau jo nemažai, kol išmokau naudotis ir padariau pirmus papuošalus, tačiau man jie nepatiko, todėl papuošalų gamybą atidėjau keleriems metams. Per tą laiką pradėjau lipdyti skulptūrėles. Tai buvo apie 20 centimetrų aukščio žmonių skulptūrėlės, kurias lipdžiau pagal nuotraukas, bandydama šiek tiek atkartoti žmogaus išvaizdą, kiek tai buvo įmanoma, bet svarbiausia idėja buvo – pavaizduoti žmogaus pomėgį, gyvenimo būdą, profesiją ir panašiai. Tai buvo puiki dovanos idėja. Mano skulptūrėlės yra padovanotos ir nemažam būriui Lietuvos garsenybių – krepšininkams, aktoriams, gydytojams. Nuo 2010 metų vėl grįžau prie papuošalų ir jau po poros metų visiškai pasinėriau į jų gamybą. Atsisakiau skulptūrėlių, jų nebelipdau“, – pasakojo  Natalija.

N.Pap savo klientėms siūlo asmeninius papuošalus, kurtus ir tinkančius tik tam vienam konkrečiam žmogui. Jie gaminami iš polimerinio molio, naudojamos metalinės detalės, pusbrangiai akmenys ir kristalai. Anot menininkės, ji yra lanksti, gali įgyvendinti klientų norus ir kiekvienam siekia sukurti tobulą papuošalą.

„Šiuo metu populiariausi mano kuriami papuošalai yra apyrankės, kurias vadinu talismanais. Mane visada žavėjo paslaptys, nes kiekvienas mes jų turime. Tad ir į apyrankes įdedu šiek tiek paslapties. Tai gali būti atsidarantis medalionas, į kurį galima įdėti raštelį su slapčiausia svajone ir ji būtinai išsipildys, reikia tik labai norėti, galima įsidėti brangaus žmogaus nuotrauką ar tiesiog gintaro gabalėlius, kad neštų laimę. Mes patys renkamės kuo tikėt, į ką sudėti savo mintis, energiją. Niekas pasaulyje nevyksta šiaip sau. Svarbi yra minties galia. Kita paslaptis – užrašas kitoje apyrankės pusėje, jo niekas nemato, bet savininkė žino apie jį. Užrašyt galima gyvenimo kredo, svarbiausias datas, vaikų vardus ir panašiai“, – pasakojo Natalija.

Asmeninio albumo nuotr./Natalijos Pap kurti papuošalai
Asmeninio albumo nuotr./Natalijos Pap kurti papuošalai

Anot kūrėjos, šios apyrankės – jos asmeninis išradimas. Tai ilgai kurtas, išgyventas, išjaustas papuošalo modelis, nedrąsiai pristatytas jos darbų gerbėjoms 2012 metais ir sulaukęs fantastiško susidomėjimo. „Kartais išgirstu, kad jos yra net magiškos – kam nors būna ypač sėkminga diena, kai dėvi mano kurtą apyrankę, kam nors pritraukia daugiau nei įprastai klientų, kam nors tiesiog norisi šypsotis visą dieną. O būna, kad net nemėgstanti apyrankių moteris ima ir užsisako pagaminti. Ji jos nenešioja, bet tiesiog turi, nes ta apyrankė yra jos gyvenimo atspindys, ji visa yra apie ją“, – apie savo kurtas apyrankes kalbėjo Elektrėnų rajone įsikūrusi moteris.

Užsakymo klientėms tenka palaukti nuo 2 iki 8 savaičių. Viskas priklauso nuo to, ar jau pažįstamas papuošalo modelis, ar reikia sukurti kažką naujo. Prekinio ženklo „Gėlynas spintoje“ įkūrėja pasakojo, kad jos įkvėpimas atsiranda iš gamtos. „Šiuo metu gyvenu apsupta laukų, gyvenu kaimo pakrašty. Aš kaip gryna miestietė, gimusi ir augusi Kaune iki 20-ties, vis dar kasdien kaifuoju nuo vaizdų pro langą, vis dar stebiuosi pamačiusi kombainą“, – juokėsi menininkė.

Asmeninio albumo nuotr./Natalijos Pap kurti papuošalai
Asmeninio albumo nuotr./Natalijos Pap kurti papuošalai

Kodėl „Gėlynas spintoje“? „Kai pradėjau kurti papuošalus, iš pradžių buvo vien sagės ir nieko daugiau. Visos jos turėjo gėlių formas ir motyvus. Tad pavadinime turėjo būti žodis „gėlynas“. Kodėl spintoje? Nes sagės dėvimos ant drabužių, gali būt net neišsegamos iš jų ir būna kartu su švarkeliu pakabinamos į spintą. Taip ir gimė mano prekinio ženklo pavadinimas. Žinoma, per tiek metų išaugau iš šio pavadinimo, nes kuriu ne tik sages, tiesą sakant, jų dabar kaip tik kuriu mažiausiai, bet mano papuošaluose išliko gėlių motyvai ir nebeįsivaizduoju kito pavadinimo, kuris trauktų akį ir verstų smalsautojus pažiūrėt, kurgi tas gėlynas ir kodėl gi jis spintoje“, – kalbėjo N.Pap. Natalija su kiekviena kliente dirba asmeniškai, su ja galima susitarti ir užsisakyti susirašinėjant elektroniniu paštu. Papuošalų pavyzdžius galima pažiūrėti ir svetainėje gelynas-spintoje.eu ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Papuošalų kūrėja pasakojo, kad jos gaminiai yra skirti lietuvėms. Dažniausiai jie iškeliauja klientėms po Lietuvą, o užsienyje gyvenančios ponios užsakymų laukia Norvegijoje, Airijoje, Vokietijoje. Natalija džiaugėsi, kad kol kas sulaukia tik gerų atsiliepimų. „Vis dar stebiuosi, kad 90  proc. klienčių, kai gauna papuošalą, atsiunčia man laišką su padėka, kad jau gavo, kad labai patiko, kad yra laimingos. Jos neprivalo to daryt, bet padaro ir tie geri žodžiai įkvepia mane tolimesnei kūrybai. Taip, kad mūzos niekada manęs nepalieka – nespėja“, – teigė N.Pap.

Natalija įsitikinusi, kad jos kurti papuošalai yra skirti moteriai, kuri mėgsta vaikščioti basomis, yra šiek tiek hipė ir truputį laukinės prigimties. Jos klientė turėtų būti nepriklausoma, jautri, didžiulius stebuklus įžvelgianti mažuose dalykuose ir, žinoma, tikinti stebuklais.

Asmeninio albumo nuotr./Natalijos Pap kurti papuošalai
Asmeninio albumo nuotr./Natalijos Pap kurti papuošalai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Turkija grįžta į auksinius savo laikus – šeimai atostogos gali brangti ir triženkle suma

Aktualu

Gdansko merui Pawelui Adamowicziui tariamas paskutinis sudie

Gyvenimas

Varlių kolekcininkė Reda siekia Lietuvos rekordo – vyras eksponatams pastatė net specialų namelį

Aktualu

Dvi avarijos toje pačioje Vilniaus vietoje: dėl slidžios dangos susidūrė keturios mašinos

„Vieni vartai“: didžiausios Lietuvos futbolo viltys, „Atlanto“ laidotuvės ir E.Jankausko nauja stotelė

Gazas

Iš Dakaro – į kalėjimą

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelekvičiūte

Aktualu

S.Paltanavičius: prisimenate žiemą, kai šalo iki 42,9 ℃?

15min tema Aktualu

Apiplėšimas prie televizoriaus: iš patiklios lietuvės už laimės ritualus išviliojo 10 000 eurų

Aktualu

Viduržiemio orai: kitą savaitę grįžta stiprūs šalčiai

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

24sek

Vienas už visus, visi už vieną: A.White'o pažintis su „Žalgirio“ rūbinės vertybėmis

Kultūra

Aušra Kaziliūnaitė: Amerikietiški dienoraščiai III. Kūnai ir ruduo

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

Deuce

Kurioziška situacija – be akreditacijos buvęs R.Federeris nebuvo įleistas į persirengimo kambarį

Vardai

Dūzgės neįprastoje aplinkoje: Operos ir baleto teatre įžymybės šventė kartu su metų geriausiais

24sek

Esminis „Žalgirio“ pakeitimas, pavyzdinis žalgirietis ir trys raktai į pergalę

Gyvenimas

Žavingas dukros fotosesijas rengianti Augustė: „Noriu, kad ji turėtų gražių prisiminimų“

Vardai

„Žmonės 2019“ apdovanojimai: vyriškos ašaros, naujoko sėkmė ir įkvepiančios kalbos

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

Maistas

Savaitgalio patiekalų duetas: klasikinis befstrogenas ir kvapnus mangų pyragas

Sportas

T.Danilevičius apie virtinę paraiškų į trenerio postą: „Visi specialistai mano, kad tai prestižinė vieta“

Aktualu

Apylinkių rinkimų komisijoms trūksta maždaug šimto narių

Vardai

Operos ir baleto teatre – iškilmingi apdovanojimai: ant raudono kilimo sublizgo ryškiausios žvaigždės

Gazas

Avarijų kaltininkų paieškos: žiemą – su vasarinėmis arba nusidėvėjusiomis padangomis

Naujienos

Gyvenimas

A.Varnos karjera Londone – nuo garsenybių vairuotojo iki brangaus fotografo: kodėl grįžta į Lietuvą?

Aktualu

Gdansko merui Pawelui Adamowicziui tariamas paskutinis sudie

Gazas

Kelionė tvarkomu Palemono keliu – kraupus nuotykis gyventojai

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: jaučio liežuvis su grybais

„Vieni vartai“: didžiausios Lietuvos futbolo viltys, „Atlanto“ laidotuvės ir E.Jankausko nauja stotelė

Aktualu

Dvi avarijos toje pačioje Vilniaus vietoje: dėl slidžios dangos susidūrė keturios mašinos

Gazas

Iš Dakaro – į kalėjimą

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelekvičiūte

Pasaulis kišenėje

Turkija grįžta į auksinius savo laikus – šeimai atostogos gali brangti ir triženkle suma

Gyvenimas

Varlių kolekcininkė Reda siekia Lietuvos rekordo – vyras eksponatams pastatė net specialų namelį

Aktualu

S.Paltanavičius: prisimenate žiemą, kai šalo iki 42,9 ℃?

15min tema Aktualu

Apiplėšimas prie televizoriaus: iš patiklios lietuvės už laimės ritualus išviliojo 10 000 eurų

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

Aktualu

Viduržiemio orai: kitą savaitę grįžta stiprūs šalčiai

Aktualu

Drama Vilniuje: Nemenčinėje nestojęs „Ford“ buvo persekiojamas ir pašautas

Kultūra

Aušra Kaziliūnaitė: Amerikietiški dienoraščiai III. Kūnai ir ruduo

24sek

Vienas už visus, visi už vieną: A.White'o pažintis su „Žalgirio“ rūbinės vertybėmis

Vardai

Dūzgės neįprastoje aplinkoje: Operos ir baleto teatre įžymybės šventė kartu su metų geriausiais

Deuce

Kurioziška situacija – be akreditacijos buvęs R.Federeris nebuvo įleistas į persirengimo kambarį

Vardai

„Žmonės 2019“ apdovanojimai: vyriškos ašaros, naujoko sėkmė ir įkvepiančios kalbos

Gyvenimas

Žavingas dukros fotosesijas rengianti Augustė: „Noriu, kad ji turėtų gražių prisiminimų“

Sportas

T.Danilevičius apie virtinę paraiškų į trenerio postą: „Visi specialistai mano, kad tai prestižinė vieta“

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

24sek

Esminis „Žalgirio“ pakeitimas, pavyzdinis žalgirietis ir trys raktai į pergalę

Maistas

Savaitgalio patiekalų duetas: klasikinis befstrogenas ir kvapnus mangų pyragas

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką