Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 4d. 12:02

Parodoje „Mano gyvenimo randas“ įsiamžinusios moterys: „Cezario pjūvis – negėdingas gimdymo būdas“

Austėja Landsbergienė, Laura Mazalienė su atžalomis
Akvilės Razauskienės ir Vidmanto Balkūno nuotr. / Austėja Landsbergienė, Laura Mazalienė su atžalomis

Penktadienio rytas Vilniaus gimdymo namuose buvo neįprastas. Būrys mamų susirinko į socialinės parodos #manogyvenimorandas pristatymą, kuriame grožėjosi jautriais Akvilės Razauskienės kadrais. Nuotraukose įsiamžino moterys, kurių vaikai pasaulį išvydo Cezario pjūviu būdu.

Prie „Mamų radijo“ įkūrėjos Lauros Mazalienės ir A.Razauskienės socialinės idėjos prisijungė ir žinomos mamos – pedagogė Austėja Landsbergienė, atlikėja Gabrielė Rutkauskienė-Vasha, TV vedėjo Pauliaus Skučo žmona Indrė Kuodytė.

Herojėms Cezario pjūviai buvo atlikti dėl įvairiausių priežasčių: trynukų, nesiveriančio gimdos kaklelio, pavojaus gyvybei. Ir nors teigiama, kad Cezario pjūvio operacijų kasmet tik daugėja, dalyvės tikino, kad mamų visuomenė ne visada palankiai reaguoja į Cezario pjūvį, nors jie ir atlikti dėl rimtų priežasčių.

Po kiekviena nuotrauka parodoje galima perskaityti po atvirą, asmeninį pasakojimą – moterys pasidalijo savo mintimis ir išgyvenimais, tikėdamosis parodyti kitoms panašaus likimo mamoms, kad nesvarbu, kaip vaikas atkeliauja į pasaulį – svarbiausia, kad mama ir mažylis būtų sveiki.

Žiūrėkite galeriją:

Parodos pristatymo metu fotografė Akvilė Razauskienė teigė, kad nuotraukas Vilniaus gimdymo namuose nusprendė eksponuoti ne atsitiktinai. Tai vieta, kur į pasaulį ateina naujagimiai, o gydytojų pagalba mamos juos gali auginti, sūpuoti ir kartu su jais juoktis.

„Todėl šios istorijos turi būti pasakojamos būtent čia. Parodos idėja yra ta, kad visai nesvarbu, ar buvo atliktas cezario pjūvis, ar mama gimdė natūraliai, ryšys atsiranda nuo buvimo kartu. Fotografuodama jutau, kad mama yra mama, kad ir kaip ji pagimdė“, – šypsojosi A.Razauskienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Akvilė Razauskienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Akvilė Razauskienė

Vilniaus gimdymo namų vadovė Kornelija Mačiulienė džiaugėsi, kad tokiu būdu visuomenė skatinama atsikratyti senamadiškų stereotipų.

„Niekada negalvokite, kad Cezario pjūvis yra kažkoks gėdingas gimdymo būdas – moteris neturi graužtis dėl to, kad jai atliktas Cezario pjūvis, nes tai tas pats gimdymas. Šis būdas pasirenkamas tik tada, kai kyla pavojus moters arba naujagimio sveikatai, bet visos esate mamos, visos esate gimdyvės, pagimdžiusios savo vaikus ir visai nesvarbu, kokiu būdu“, – kalbėjo K.Mačiulienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kornelija Mačiulienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kornelija Mačiulienė

Susirinkusioms mamoms Laura Mazalienė teigė, kad kiekviena moteris turėtų didžiuotis savo išvaizda, išsivaduoti iš kompleksų.

„Labai dažnai moterys bijo savo kūno ir mano, kad yra negražios. Aš galvoju, kad Mamos diena yra ta diena, kai privalome kiekviena sau pasakyti, kad mes mylime save ir mylime save tokią, kokios esame. Turime nuostabius žmones aplinkui, esame gražiausios, o svarbiausias dalykas, kuriuo turime džiaugtis, tai, kad savo gyvenime turime tuos mažus gyvenimo mokytojus – savo vaikus“, – sakė L.Mazalienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Laura Mazalienė su vaikais
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Laura Mazalienė su vaikais

Žiūrėkite galeriją:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką