Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 07:03

Paryžiaus tragedija sujaudino ir žinomus žmones: „Plyšta širdis“

Benediktas Vanagas, Dovilė Filmanavičiūtė ir Oskaras Koršunovas,
15min nuotr. / Benediktas Vanagas, Dovilė Filmanavičiūtė ir Oskaras Koršunovas,
Balandžio 15-osios vakarą apskriejusi žinia apie užsiliepsnojusią legendinę Paryžiaus Dievo Motinos katedrą sukrėtė visus pasaulio gyventojus. Liūdesio neslepia ir žinomi Lietuvos žmonės – socialiniuose tinkluose jie aprauda Paryžiaus stebuklą, kurį pasiglemžė ugnis.

Socialiniame tinkle pirmadienio vakarą pasirodė daugybė jautrių ir nuoširdžių prisiminimų pripildytų žinomų lietuvių įrašų. Vieni prisiminė paskutiniuosius apsilankymus katedroje, kiti svarstė, kas galėjo leisti taip lengvai kilti gaisrui vienoje gražiausių pasaulio katedrų.

Tuo, ką mato televizoriaus ekrane, sunkiai galėjo patikėti viešųjų ryšių specialistas Saugirdas Vaitulionis. Daugiau kaip dešimt kartų šventykloje anksčiau lankęsis vyras neslėpė skausmo: „Aplankiau begalę kartų – kaskart žiūrėdavau į ją susižavėjimo pilnom akim. Džiaugiuosi, kad spėjau parodyti ir mamai.“

Anot Saugirdo, sudegus Dievo motinos katedrai miestas nebeteks dalies savo šarmo. „Pasakos, filmai, mitai ir romantika šiandien sudegė. Net matau besiblaškantį liepsnose kuprių... Paryžius nebebus toks, koks buvo. Bent man – tai tikrai“, – rašė S.Vaitulionis.

S.Vaitulionis stebėjosi, kaip Paryžiaus gaisrininkai nesusitvarko su gaisru tokiame žymiame objekte ir nedrįso svarstyti, kaip elgtųsi Lietuvos gaisrininkai, jeigu kiltų gaisras Onos bažnyčioje ar Valdovų rūmuose.

Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep šią tragediją vadino nauju istorijos vadovėlių skirsniu: „Vėlyvą pirmadienio vakarą sudegė dalis šio pasaulio širdies.“

Režisierius Oskaras Koršunovas katedros gaisrą prilygino mylimosios netekčiai: „Skauda taip, lyg mylimoji degtų ant laužo.“

Viktorija Siegel instagrame pasidalijo anksčiau užfiksuota katedros nuotrauka. Ji teigė, kad po Velykų su šeima planavo lankytis Paryžiuje, nes labai norėjo parodyti savo dukrai Nicolei Dievo Motinos katedrą. Deja, to padaryti šeima nespėjo.

„Tokią, kokia Notre-Dame buvo prieš tai, mes jos jau niekada nepamatysime, apie tai, kas įvyko, sunku kalbėti, tai nėra tiesiog sudegęs paveikslas ar knyga, tai istorijos, religijos ir kultūros paveldas, ko gero, brangiausias ir vertingiausias, kokį turėjo Prancūzija“, socialiniame tinkle liūdesio neslėpė V.Siegel. Ji stebėjosi, kaip ugniagesiai nesugebėjo pažaboti liepsnų.

Moteris džiaugėsi, kad jai pavyko katedroje apsilankyti ir ja pasigrožėti gyvai bent keletą kartų. Pasak jos, balandžio 15-ąją Paryžius prarado savo širdį.

Seimo nario Arvydo Anušausko žmona Lina Anušauskienė taip pat neslėpė, kad išgirdus skaudžią žinią apie gaisre nykstantį vieną žymiausių Paryžiaus objektų ją ištiko šokas. Socialiniame tinkle „Facebook“ ji pasidalijo Dievo motinos katedros nuotrauka, daryta praėjusių metų pabaigoje.

„Sunku patikėti, kad kitą kartą tokios didybės nebeišvysime“, – susikaupusias emocijas vos tramdė L.Anušauskienė.

Žinoma sporto žurnalistė Laima Janušonytė prisiminė, kiek daug kartų ji lankėsi šiuose maldos namuose. Moteris stebėjosi, kas tokiam šedevrui, Prancūzijos simboliui, galėjo leisti taip sudegti: „Mano širdis verkia...“

Tragiškas katedros likimas paskatino pasisakyti ir žinomą lenktynininką Benediktą Vanagą. Jam šis įvykis dar kartą parodė, kad pasaulyje yra kur kas reikšmingesnių dalykų už lenktynes: „Dakaras dakaru. Bus dar jų.“

Benediktui pro akis neprasprūdo ir Amerikos prezidento Donaldo Trumpo pasisakymas apie liepsnose paskendusią Dievo Motinos katedrą – pastarasis teigė, kad gaisrui užgesinti galima būtų pasitelkti skraidančius vandennešius. „Prancūzai, žinoma, to nežino“, – kandžiai replikavo B.Vanagas.

Juvelyrė Jurga Lago socialiniame tinkle retoriškai klausė „Ar užteks ugnies?“. Moteris tai vadino istorine, beveik tūkstantį metų stovėjusios Dievo Motinos katedros pabaiga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:49
08:58
00:42

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką