Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 3d. 09:50

Pasaulio podiumų manekenė Eglė Terekaitė: „Gyventi sveikai – mums tinkantis gyvenimo būdas“

Manekenė Eglė Terekaitė
E. Terekaitės asmeninio archyvo nuotr. / Manekenė Eglė Terekaitė

Esu studentė, modelio darbas – tik malonus užsiėmimas, būdas uždirbti pinigų ir pamatyti pasaulį. Būdama 12-os pasirašiau pirmąją sutartį skristi į Japoniją, o 13-os jau žingsniavau Tokijo podiumu, demonstravau drabužius ir dėvėjau nuotakos suknelę.

Kai manęs klausia, ar esu pasiekusi karjeros viršūnę, užduodu sau klausimą „o kas gi yra ta viršūnė?“ Kai uždirbi milijoną?.. Man svarbiausia, kad ši veikla teiktų džiaugsmą, kad būtų vis dar įdomu, su nekantrumu laukčiau fotosesijų. Kol kas taip yra. Sulaukiu daug pasiūlymų iš įvairių mados sostinių, manau, pabaigusi mokslus, šia proga reikės naudotis. Tačiau norint, kad sėkmė lydėtų, labai svarbu charakterio savybės, vidinis grožis, protas. Jei būsi tik graži išore, bet nemokėsi užsienio kalbos, nebūsi kantri ir atsakinga, gali pamiršti modelio darbą.

Visiškai nesureikšminu nei vakarienės su dizaineriu Roberto Cavalli, nei šokių su dainininku Craigu Davidu, nei pokalbių su Leonardo DiCaprio. Bendraudama su jais svajodavau, kad šalia manęs geriau būtų mano gyvenimo draugas, mama, tėtis ar draugės. Būti tarp įžymių žmonių nėra mano vertybė, mieliau vakarėlius iškeičiu į vakarą su gera knyga. Būdama milijoniniame Tokijo ar Niujorko mieste, kur mane supa minios žmonių, kartais jaučiuosi vieniša, juk visi artimiausi žmonės – likę namuose.

Tinkamu laiku sutikau tinkamus žmones

Prieš kelerius metus draugės pakviesta, mano mama nuėjo į prieskonių žinovo, vegetaro Žilvino Užkuraičio paskaitą. Grįžusi pasakė, kad mėsos namuose daugiau negamins, išmetė visus prieskonius, mikrobangų krosnelę. Tai buvo mūsų sveikuoliško gyvenimo kelio pradžia. Pamažu pradėjome domėtis, ką dedame į burną, kaip tas maistas pasiekia stalą, skaitėme literatūrą ir tapome sąmoningesni. Nors mūsų namuose niekada nebuvo alkoholio, cigarečių ar bulvių traškučių, turėjome mažai žinių apie sveiką gyvenimo būdą.

Labai džiaugiuosi, kad visi buvome atviri ir neužsiblokavę, tad labai lengvai perėjome prie vegetarinės mitybos ir apskritai sveiko gyvenimo būdo. Pradėję maitintis vegetariškai visi pajutome kitą gyvenimo ir tarpusavio santykių kokybę. Užuojauta kiekvienai gyvai būtybei, dėkingumas ir meilė viskam, kas mus supa, tapo nuolatiniais mūsų palydovais. Sveikatos atžvilgiu, išmokome gyventi taip, kad vaistų reikėtų minimaliai. Grūdinamės, mankštinamės. Jei kartais peršąlame, geriame arbatas su imbieru ir citrina. Sveiko gyvenimo keliu pasukau drauge su visa šeima, o vėliau prisijungė ir kelios draugės. Iš aplinkinių sulaukiu tik teigiamų reakcijų, nors atsiranda ir tokių, kurie stebisi.

Su Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidente Sigute Kriaučiūniene susipažinome vegetarinio maisto gaminimo kursuose Ukmergėje. Kai tik turiu laiko, savanoriškai prisidedu prie Sveikuolių sąjungos veiklos. Prieš kelis mėnesius organizavau fotosesiją su drabužiais „Aš – už sveiką Lietuvą“, į kurią pakviečiau savo vegetarus draugus. Visi labai džiaugiamės rezultatu – išėjo puikios nuotraukos, kurios, tikiuosi, atkreips jaunimo dėmesį į tai, koks linksmas ir kokybiškas yra jaunų žmonių sveikas gyvenimo būdas be svaigalų, priklausomybių, nesveiko maisto ir mėsos.

Ar verta gyventi sveikai?

Daugelis žmonių gyvena nesąmoningai ir per daug skubėdami. Jei bent trumpam sustotų, iš naujo atrastų santykį su gamta, nebūtų klausimo, ar verta gyventi sveikai. Tai ir yra mums tinkantis gyvenimo būdas, mūsų tikroji prigimtis, valgyti tai, ką duoda gamta – vaisius, daržoves, grūdus, natūralius pieno produktus, o ne tai, ką teikia neretai neatsakinga, vien pelno besivaikanti maisto pramonė. Gyvūnai yra mūsų draugai, o ne maistas. Sveikata man siejasi ne tik su vegetarine mityba, bet labai svarbu kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, mankštintis, grūdintis, tobulėti dvasiškai. Man norisi paklausti: ar verta gyventi nesveikai? Juk gyvenimas yra didžiausia dovana ir jos švaistyti neverta!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką