TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasibaisėjusi asocialiais veltėdžiais Sandra Žutautienė siūlo mažinti pašalpas ir taupyti „spiralėms“

Sandra Žutautienė
Asmeninio archyvo nuotr. / Sandra Žutautienė
Šaltinis: 15min
14
A A

„Labą rytą, Sandra, tavęs prašysiu didelės paslaugos, nes mano žmona nėščia. Visko reiks mažajam lėliukui. Sandra, man reiks tavo pagalbos, nes mano žmona nuo manęs laukiasi, ir aš nieko neturiu“, – tokios žinutės sulaukė laidos „TV Pagalba“ žurnalistė Sandra Žutautienė ir pratrūko: asocialios šeimos gimdo vaikus ir jų neaugina, o socialiniai darbuotojai, atrodytų, nieko nedaro, kad tai keistųsi.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaime gyvenančio ir sunkiai besiverčiančio pažįstamo vyro žinutės S.Žutautienė sulaukė ketvirtadienį. Bendraudama su Žmonės.lt Sandra pasakojo panašių pagalbos prašymų sulaukianti nuolat, o ir šis vyriškis parašė ne pirmąkart.

„Šią šeimą pažįstu jau bene trejus metus ir žinau, kad jų žinutės man nėra pokštas. Šįkart vyro žinutė mane šokiravo... Negaliu daug pasakoti apie tą šeimą, tačiau vaikų jie tikrai neaugins, nors ir gimdo“, – Žmonės.lt sakė S.Žutautienė.

Idant būtų aiškiau, žurnalistė paaiškina detaliau: „Moteris toje šeimoje yra labai prastos sveikatos, vyras – absoliutus veltėdis. Jis man pats anksčiau sakė, kad „darys vaikus tol, kol žmona galės gimdyti“. Nes kaip kitaip jiems gauti pinigų nedirbant, jei ne iš pašalpų? Ta šeima gyvena mažame kaime, ir socialiniai darbuotojai tą šeimą puikiai žino. Nesuvokiu, kodėl niekas nieko nedaro.“

Ji neabejoja, kad šio, dar negimusio vaikelio gyvenimas nebus laimingas. „Aš jau dabar žinau: pagimdys tą vaiką ir neaugins. Nes jiems negalima vaikų auginti. Vieną vaiką ta šeima jau turi, bet neaugina, – jis auga pas tikrosios savo motinos globėją, labai senyvą moterį. Ta senolė vieną dieną numirs, o gal ir tiesiog suprastės sveikata, ir vaikas tikrai atsidurs vaikų namuose“, – sako žurnalistė.

TV3 nuotr./Sandra Žutautienė
TV3 nuotr./Sandra Žutautienė

S.Žutautienė pasakoja, kad dirbdama „TV pagalboje“ panašių šeimų sutinka kone kasdien, ir situacija visur panaši: vaikus gimdo vieną po kito, o vėliau jų neaugina – „išbarsto“.

„Žinote, aš pradėjau darytis pikta. Man atrodo, kad socialiniai darbuotojai yra užsimerkę tam tikrų, socialinės rizikos sąraše esančių šeimų atžvilgiu. Tokių šeimų, kurias prižiūri socialiniai darbuotojai, yra labai daug. Pašalpas tos šeimos gauna laiku, bet apsaugos ne. O tokias moteris, kurioms nepakanka suvokimo, o dar ir vyrai šalia netinkami, apsaugoti reikia. Joms negalima gimdyti, nes vėliau tie vaikai yra išbarstomi. Ar tokie dalykai neįeina į socialinių darbuotojų pareigas? O gal jie tiesiog patingi? Kraupu“, – sako S.Žutautienė.

Soc. darbuotojos, gal nuo tų pašalpų kelis eurus nuimkit ir bent spiralei sutaupykit?

Anot jos, socialiniai darbuotojai labiau stengtis ima tik tada, kai atsiduria dėmesio centre: „Kuo toliau, tuo dažniau susiduriu su tokiais atvejais, o socialiniai darbuotojai, atrodytų, jų nemato. Dėl to mane ima pyktis. Pamato tada, kai pradedama garsiau kalbėti, – tada labai sukrunta. Kartais pakanka, kad vien mūsų filmavimo kamerą pamatytų... Tada ima darbai vykti, atidžiau rizikingos šeimos stebimos. Bet kol niekas nieko nejudina, visi stebuklingai užsimerkę.“

Antai žurnalistė Donata Gutauskienė-Laisva neseniai taip pat prabilo panašia tema ir drąsiai siūlė tokias moteris sterilizuoti. Tokiai minčiai antrina ir Sandra.

„Esu visiškai už. Reikia sterilizuoti tokias moteris, kurios jau daug metų yra rizikos sąraše, kurios iki šiol nesugebėjo įgyti socialinių įgūdžių ir jau yra pagimdžiusios, ne vieną, ne du ir kartais net ne penkis vaikus.

Artūro Aušros ir Astos Norvaišienės nuotr./Sandra Žutautienė
A.Aušros ir A.Norvaišienės nuotr./Sandra Žutautienė

Tokios moterys tuos vaikus beria tiesiog vieną po kito, o finale jie vis tiek arba įvaikinami, arba globos namuose. Kiek galima? Be to, juk yra tikimybė, kad tie vaikai ir tėvų ligas, ir blogus genus perims... Liūdna“, – apgailestauja žurnalistė.

Savo apmaudą žurnalistė išliejo ir „Facebook“ tinkle. Čia žinoma moteris rašė:

„Iš serijos: kai tampu atsakinga už kiekvieną besilaukiančią. Šis „rašytojas“ gyvenime nedirbo jokio darbo, nes juk galima viską „nachalia“ gauti. Jei neduodi kažko, tai negyvai užmėto grasinimais. Tačiau ne tai liūdniausia. Liūdniausia, jog ir dabar jau aišku, kad dar negimęs kūdikis su tėvais neaugs, nes jiems negalima jo auginti (priežastys rimtos). Kol nebus priverstinio moterų „sutvarkymo“, tol vaikų globos namai plėsis ir plėsis. Deja, ten daugės jau nuo gimimo, greičiausiai, sergančių vaikų... Nu kiek galima? Soc. darbuotojos, gal nuo tų pašalpų kelis eurus nuimkit ir bent spiralei sutaupykit? Va būtent tokia pagalba probleminėms šeimoms būtų efektyviausia, nes periodinis pasisvečiavimas ir pagrūmojimas piršteliu nebepadeda. Rimtai.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką